Naujausios žinios

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Maisto banko“ akcija – tai gerumas, padaugintas tūkstančius kartų…“

Straipsnis buvo išspausdintas  spalio 25 d. laikraščio „Širvis“ 42-ame šių metų numeryje.

Pasaulinę maisto dieną minime spalio 16-ąją. Todėl tą savaitgalį dvidešimt antrą kartą Lietuvoje startavo „Maisto banko“ akcija. Akcija Lietuvoje vyko nuo penktadienio (spalio 20 d.) 15 val. iki 21 val., bei šeštadienį (spalio 21 d.) savanoriai aukotojų parduotuvėse laukė nuo 10 iki 20 valandos. Du šimtai socialinių organizacijų susivienijo ir dalyvavo šioje akcijoje siekdamos padėti prasimaitinti tūkstančiams sunkiai galą su galu suduriančių šeimų. Širvintose paramą rinko Asociacija Šeimos pagalbos centras „Lašelis“, Širvintų vaikų dienos centras ir Vileikiškių kaimo bendruomenė. Prekybos centruose savanoriai kvietė geros valios žmones pirkti ir aukoti miltų, kruopų, makaronų, aliejaus, konservų, kavos, arbatos, konservuotų vaisių ir daržovių, džiovintų vaisių ir kitų ilgai negendančių produktų.

Pirmoji „Maisto banko“ akcija surengta 2003 metais. Tuomet ji buvo vadinta „raudonojo obuolio“ akcija. Nuo 2009-ųjų įvykus pasaulio ekonomikos krizei ir išaugus bedarbystei bei nepritekliui, labdaros organizacijos nusprendė „Maisto banko“ akciją rengti dažniau – rudenį artėjant Kalėdoms, ir prieš Velykas. Nuo 2003 metų vykdomame labdaros projekte nepasiturintiems parduotuvių lankytojai jau paaukojo maisto daugiau nei už 10,3 mln. eurų.

Krizė jau senokai atsitraukusi, o Lietuvoje pernai žemiau skurdo rizikos ribos gyveno apie 630 tūkst. asmenų, kurie sudarė 21,9 proc. visų šalies gyventojų. Statistikos departamento duomenimis, skurdo rizikos riba pernai buvo 282 eurai per mėnesį vienam asmeniui ir 593 eurai šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų bei dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

Dažniausiai skursta vienos vaikus auginančios mamos, darbų netekusios daugiavaikės šeimos. Žiemą skurdo lygis auga miestuose, nes tenka didžiąją dalį pajamų išleisti už buto šildymą, transportą, sveikatos priežiūrą. Gyventojų apklausų duomenys rodo, kad „Maisto banko“ akcijose dalyvauja daugiau nei trečdalis lietuvių. Paramos maistu kasmet iš „Maisto banko“ gauna apie 300 tūkst. skurdžiau gyvenančių.

Dalyvauti šalies gyventojus šioje labdaros akcijoje pakvietė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Maisto banko“ akcija – tai gerumas, padaugintas tūkstančius kartų. Ir šimtai tonų mūsų atjautos. Tausokime maistą, dalykimės ir aukokime“, – tokiais žodžiais vaizdo pranešimu į piliečius kreipėsi šalies vadovė.

Šeimos pagalbos centras „Lašelis“ dėkoja savanoriams už paaukotą savaitgalį skurstančiųjų labui. Ačiū Darjuš Salvinski, Dianai Makoveckytei, Jūratei Stupakienei ir Daivai Salvinskienei, „Atžalyno“ progimnazijos mokiniui Rimvydui Jauniui Bagočiūnui ir Bartkuškio vaikų darželį lankančiai, jauniausiai akcijos savanorei Adrianai už paaukotą šeštadienį „Maisto banko“ akcijoje.

Šeimos pagalbos centro „Lašelis“ informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*