Naujausios žinios

Prezidentė lankysis budinčių globotojų šeimoje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, sausio 19 d.11 val., lankysis Avižieniuose (Vilniaus r.), budinčių globotojų Kristinos ir Nerijaus Svitojų namuose.

Šalies vadovė čia susitiks su 5 budinčių globotojų šeimomis, domėsis, su kokiomis problemomis susiduriama pasiryžus į laikinąją globą priimti vaikus. Susitikime bus aptarta, kokios pagalbos dar reikėtų, kad globai ryžtųsi daugiau šeimų. Susitikime taip pat dalyvaus šiuos globėjus rengiančios nevyriausybinės organizacijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

Tam, kad tikslas – Lietuva be globos namų būtų sėkmingai pasiektas, kiekvienoje savivaldybėje būtini budintys globotojai. Jų turi užtekti pasirūpinti visais vaikais, kol jie bus grąžinti tėvams arba perkelti į nuolatinių globėjų ar įtėvių šeimą. Aktyvesnės savivaldybės globotojų ieškoti ėmėsi jau anksčiau, jų skaičius po truputį auga, tačiau kol kas globotojų šalyje yra tik 116 ir tik 26 savivaldybėse.

Vaikų, augančių globos namuose, mažėja: 2014 m. – 3562 vaikai, 2017 m. – 2881 vaikas. Iš šio skaičiaus daugiau nei 1000 vaikų į institucijas pateko vien per praėjusius metus.

Prezidentė pabrėžia, kad net ir geriausi globos namai neįstengs vaikui suteikti tiek šilumos, kiek šeima. Todėl budintys globotojai, pasirengę bet kuriuo paros metu iš biologinių tėvų paimtus vaikus laikinai priglausti savo namuose, gali tapti alternatyva valdiškoms įstaigoms. Savivaldybių atsakomybė – sudaryti visas sąlygas, kad socialinių globotojų Lietuvoje atsirastų pakankamai ir šalis galėtų išsivaduoti nuo praeities atgyvena vadinamų globos įstaigų.

Šių metų pradžioje įsigaliojo Prezidentės inicijuotos įstatymų pataisos, reglamentuojančios tokių budinčių globotojų ir globos centrų veiklą. Taigi, savivaldybėms suteiktos visos galimybės pačioms imtis iniciatyvos ir perorientuoti socialines paslaugas taip, kad globos įstaigų pagaliau būtų atsisakyta.

Prezidentės spaudos tarnyba

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*