Naujausios žinios

Prezidentūroje apdovanoti Širvintų parapijos globos namai

R. Dačkos nuotrauka

„Tiesiog švenčiame ilgai… besiruošdami… besipuošdami… būdami čia ir dabar! Mūsų globos nameliuose visos šventės švenčiamos iš širdies! Štai tie gražieji papuošimai, kurie buvo sudėtingi ir nesuprantami mūsų gyventojams, kai gamino, kuriais puošėmės Lietuvos gimtadieniui! Juos gaminti sugalvojau aš… ir kaip gera širdy, kad esame įvertinti už tai, ką darome nuoširdžiai ir be blizgučių. Užsukit pažiūrėt! Gyventojai mielai parodys, papasakos.

Gyvenome pirmame Nepriklausomos Lietuvos šimtmetyje! Pradedame gyventi antrame! Su gimtadieniu, Lietuva!“ – džiaugėsi Širvintų parapijos globos namų užimtumo specialistė Agnė Grybauskienė. Ir kaip nesidžiaugti, kai tai pastebėjo ir įvertino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Krykštaujame ir dar negalime patikėti, kad gavome iš pačios Prezidentės vėliavą, vieną iš šešiolikos,“ – vis dar gyvendama vasario 27 d. nuotaikomis iš prezidentūroje vykusio renginio, pasakojo globos namų darbuotoja.

Visa ko pradžia – senatvė

Viskas prasidėjo nuo to, kad Širvintų parapijos globos namų gyventojai yra vyresnio ir senyvo amžiaus. Jų sveikata ir pasaulio suvokimas juos dažnai nuvilia. Atmintis gyventojams dažnai iškrečia nejuokingus pokštus. Širvintų parapijos globos namų užimtumo specialistė Agnė Grybauskienė papasakojo, kaip senjorai prisidėjo prie jaukios šventinės aplinkos ir nuotaikos kūrimo.

„Artėjant Vasario 16-ajai, pradėjome lankstyti, karpyti popieriaus skiautes… dirbome kelias savaites… jau pripratę prie darbo (karpymo, lankstymo, klijavimo), prabudo smalsumas ir pradėjo domėtis ką veikiame. Paaiškinus, kad puošimės Lietuvos gimimo dienos proga įmantriais papuošimais, akyse kažkas žybtelėjo, – jautriai pradėjo pasakoti A. Grybauskienė. – Galiausiai gyventojai labai džiaugėsi išvydę suraitytus popieriaus lapus, pakabintus terasoje, kambariuose. Stebino juos ir tai, kad jiems sekasi sukurti nesuprantamai gaminamus įdomius papuošimus. Vieni karpė, nes rankos ir akys susitarė tą padaryti. Kiti – tik lankstė, nes rankos ir akys nesusitarė… Treti sugebėjo net siūlą įverti. Ketvirti stebėjo, ar teisingai kaimynas klijuoja, nes rankos po priepolio „išėjo atostogų“. Buvo tokių, kurie tik džiaugėsi kabinamu grožiu. Mūsų namelių šventimas šiek tiek skiriasi nuo tų, kuriuos rodo per televiziją ar dalinasi kaip populiaria žinute socialiniuose tinkluose. Mūsų šventimas – didžiavimasis savo, kambario draugo, kaimyno sugebėjimais kurti, pastebėti, kas yra aplink, atsiminti svarbiausius savo gyvenimo dalykus. Mūsų gyventojams Vasario 16-oji ir Lietuvos Nepriklausomybė yra daug labiau artimesnė, jautresnė, labiau išgyventa… Kartais sveikindami šia proga mes net neįvertinam, kiek žmogus gali Lietuvos nešiotis širdyje, nors atmintis nuolat krečia pokštus, neatsimena ar valgęs, ar kiek jam metų… Šie papuošimai nuo menkiausio oro dvelksmo sukasi, sujudina įprastą ir nusistovėjusį dienos ritmą, kaip ir Vasario 16-oji nėra įprasta diena metuose.

Išsiuntėme savo prisistatymą su šiais papuošimais, atsiliepdami į Lietuvos Respublikos Prezidentės kvietimą švęsti Vasario 16-ąją linksmai, ir štai, visiškai netikėtai, buvome pakviesti dalyvauti apdovanojimo ceremonijoje.“

Senoliai pirmą kartą gyvenime prezidentūroje

Trečiadienį, vasario 27 d. nuo pat ryto ruošėsi patys sveikiausi ir daug prisidėję gaminant šiuos papuošimus gyventojai kelionei į Vilnių, pas Prezidentę. Smagu buvo stebėti, kaip puošėsi, rengdamosis savo geriausius drabužius gyventojos, prašydamos ypač gražiai sušukuoti, pakvėpinti, juk toks įvykis pirmą kartą gyvenime. Kelionė neprailgo, nes nuotaika iš nekantrumo ir susijaudinimo buvo puiki, tad kalbos netilo iki pat prezidentūros.

Nusigavus pas Prezidentę, taip paprastai į vidų nepateksi, visų ten atvykusių laukė patikra. Gerai, kad atvykome valandą anksčiau. Pagaliau šventė prasidėjo.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prasidėjus renginiui, pasveikino visus susirinkusius, kurių buvo pilnutėlė salė: „Nuoširdžiai dėkoju, kad savo prasmingomis iniciatyvomis pasveikinote naują šimtmetį skaičiuojančią valstybę. Svarbu, kad visi jūsų sumanymai kyla iš širdies, uždega meilės Tėvynei liepsną ir perduoda kitiems – nuo mažiausių iki vyriausių, kad ji išliktų visiems laikams“, – sakė šalies vadovė.

Trispalvės įteiktos išradingiausiems

Tokia akcija Lietuvoje vyksta jau septintą kartą. Nors pernai vykusioje šimtmečio šventimo akcijoje dalyvavo daugiau iniciatyvų, tačiau kūrybingų idėjų, kuriomis ir buvo paminėtos 101-osios valstybės atkūrimo metinės, šiemet taip pat pakako. Dalyvavo daugiau kaip 500 norinčiųjų. Iš Širvintų buvo atsiųstos trys iniciatyvos: Širvintų senosios technikos klubo „Dalinkimės šventine nuotaika“, Širvintų sporto centro atviros jaunimo erdvės darbuotojų ir savanorių „Apjunkime Širvintų rajono seniūnijų jaunimą“ ir mūsų su „Įmantriais papuošimais“.

Prezidento rūmuose vykusioje ceremonijoje apdovanoti ryškiausi ir nuoširdžiausi Vasario 16-osios šventės 16-os iniciatyvų sumanytojai.

Išskirtinė Prezidentės dovana – Trispalvė, nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolis, įteikta kompanijai „Hostinger“ už 101 žodžio sveikinimą Lietuvai, kuriame užsieniečiai pirmą kartą prakalbo lietuvių kalba, kad pasveikintų šalį su 101-osiomis nepriklausomybės atkūrimo metinėmis.

Dovanos įteiktos ir Senųjų menų studijai už teatralizuotą 20-ies signatarų eiseną Vilniuje, Utenos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už šventės dieną po pratybų iš užšalusio ežero ledo išpjautą pusę tonos sveriančią širdį, skirtą Lietuvai, ir Povilui Neliupšiui už per 2018 metus surengtus 100 akordeono koncertų savo šaliai.

Už išradingas ir sveikuoliškas idėjas apdovanoti šventinių ir masinių ruonių maudynių Radviliškyje, orientacinio žaidimo Ukmergės rajone bei linksmos šventės Anykščių baseine organizatoriai. Taip pat už Vasario 16-ąją išbėgtą 33 km Vyčio kontūrą apdovanota Mingailė Greičiūtė.

Įvertintos ir įvairios socialinės idėjos. Trispalvė įteikta „Monai“ ir „Momo Grill“ restoranų Klaipėdoje kolektyvui už nepriklausomybės dieną vykdytą neatlygintiną kraujo donorystės akciją, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro socialiniams darbuotojams – už Vasario 16-ąją savo rankomis keptą ir dovanotą lietuvišką duoną, Širvintų parapijos globos namams – už šiltą šventę vyresnio ir senyvo amžiaus gyventojams.

Kaip visada aktyviai prie akcijos prisijungė mokyklos ir vaikų darželiai. Į ceremoniją pakviesti KTU Inžinerijos licėjaus teatro studija ,,Kubas“ už Kauno gatvėmis surengtą kelionę senu troleibusu, pažymėtu 16-uoju numeriu, Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras – už linksmą ir išradingą bulvių skutimo čempionatą. Taip pat Vilniaus Žemynos gimnazijos mokiniai – už visos mokyklos šokį Lietuvai, Žiežmarių mokyklos-darželio „Vaikystės dvaras“ komanda – už patriotišką akciją, puoselėjančią pagarbą Lietuvos istorijai, ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazistai – už iš 101-os dalies pagamintą Lietuvos maketą, kuris paštu buvo išsiųstas į daugelį pasaulio kampelių.

Šventinę nuotaiką renginio svečiams kūrė Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai grupės „Biplan“ nariai, renginių vedėja Livija Gradauskienė.

Šalies vadovė padėkojo visiems dalyviams už įkvepiantį ir visus vienijantį pavyzdį bei palinkėjo ateityje ir toliau dalytis savo idėjomis su visa Lietuva ir valstybės gimimo dieną ne minėti, o linksmai švęsti.

„Aš turėjau susirgti, kad Prezidentė paspaustų man ranką“

Grįžome atgalios namo lyg ir tie patys, bet kartu ir pasikeitę, pasijutę svarbūs, įvertinti, pagaliau tiesiog pasidžiaugę ir susipažinę su naujais draugais, kurie ketina mus aplankyti ir pralinksminti kas koncertu, o kas tiesiog savo viešnage, dėmesiu. Nors liaudies išmintis byloja, kad savame kaime pranašu nebūsi, taip kartais ir nutinka, tenka pabūti atskira respublika Širvintose, bet svarbu ne tai. Svarbiausia, kad mūsų visai Parapijos globos namų bendruomenei buvo padovanota šventė, parodytas begalinis ir nuoširdus dėmesys ir viskas labai paprastai be apsimetinėjimo ir netikrumo tokioje vietoje, kaip prezidentūra. Po išvykos viena senolė paatviravo: „Aš turėjau susirgti insultu, kad sutikčiau Prezidentę, o ji man paspaustų ligotą ranką.“

Vėliava pašventinta

Šį sekmadienį, kovo 3 d., dekanas kunigas L. Klimas iš Prezidentės gautą vėliavą pašventino, padėkojo darniam kolektyvui ir iš širdies savo gyventojais besirūpinantiems globos namų darbuotojams. Valstybinė vėliava oficialiai perduota teisėtiems jos šeimininkams – Širvintų parapijos globos namų kolektyvui.

Ačiū tiems, kurie kartu su mumis džiaugėsi, sveikino ir drąsino bei gyrė. Dirbame ir globojame Lietuvos gyventojus iš visur, tad ir švenčiame su visa Lietuva.

Širvintų parapijos globos namų informacija

Nuotraukos www.lrp.lt, autorius Robertas Dačka ir Širvintų parapijos globos namų

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*