Naujausios žinios

Puošni Kernavė

Kernavė šiemet dar puošnesnė, dar šviesesnė ir dar dosnesnė. Pakeliui į šventę teko kelis kart sustoti ir įsiamžinti prie žibančių vartų arkos, kurios šonuose sveikinosi vienaragio elnio jaunikliai. Už kelių žingsnių ir pats išdidus ir galingas devyniaragis elnias pasitinka atvykstančius. Šiemet jis ne vienas. Šalia ganosi laiba ilgakasė elnė ir savo grakštumu šeštadienio vakarą viliojo į šventinį eglutės įžiebimo renginį.

Kaip ir praėjusiais metais Kernavės folkloro ansamblis „Medgrinda“ vietinius ir svetelius pasitiko giedodamas advento laikotarpiui būdingą giesmę. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė laikinai pavaduojanti seniūną Birutė Jankauskienė. Gausių plojimų susilaukė Širvintų kultūros centro Kernavės filialo vedėja, „Medgrindos“ ansamblio vadovė Kristina Stankevičienė, kuri yra nuolatinė renginių organizatorė ir vedėja. Šiemet ji turėjo pagalbininką Povilą Velikį.

Netrūko nei žaidimų, nei giesmių, nei vaikų klegesio. Šiais laikais vaikai išmintingi, jau žino, kad Kalėdų Senelis visur nespėja, todėl pas vaikus atvyksta netikras jo pagalbininkas. Kad ir ne tikras, bet labai laukiamas. Kai tik žemaitukų traukiama karieta įsuko į muziejaus kiemelį ir iš jos išlipo pilnu maišu dovanų nešinas Kalėda, vaikai tuoj jį apspito ir kas eilėraštuku, kas dainele ar mįsle pamaloninęs Senelio ausį kantriai laukė dovanos. O Kernavės Kalėda šiemet išties buvo dosnus. Visi į šventę susirinkę vaikai buvo apdovanoti ne tik saldainiais. Visų rankelėse blizgėjo šventiškai įpakuotos dovanėlės. Kam flomasteriai, kam rašikliai, o kam užrašų knygelė atiteko. Nė vienas vaikas nenusiminė ir garsiai dėkojo Kalėdai.

Vėliau pati įspūdingiausia ir laukiamiausia akimirka – kalėdinės eglės įžiebimas. Viens, du, trys ir sužibo ne tik eglutė. Nušvito krūmeliai, medeliai ir visa devyniaragio šeimyna.

Prisidūkę, prisidainavę ir prisivaišinę parduodamais gardėsiais šurmuliuojančioje mugėje, visi norintys buvo kviečiami į salę, kurioje koncertuoti atvyko folkloro grupė „Laiminguo“. Įeiti į salę teko per gyvus žmonių vartus ir vėlgi žaidžiant žaidimą. Kam pavyko lengvai prasmukt, o kam teko užsisklendusius vartelius bandyti atverti gudrumu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*