Naujausios žinios

Rafaelis Nadalis ir vėl tai padarė

Teniso aistruoliai gyvenantys šiais laikais save gali vadinti tikrais laimės kūdikiais. To priežastis labai paprasta – būtent šioje epochoje žaidžia trys bene visų laikų geriausi žaidėjai – šveicaras Rogeris Federeris, serbas Novakas Djokovičius ir ispanas Rafaelis Nadalis. Būtent apie pastarąjį ir pakalbėsime šiame straipsnyje. Tam dabar pats tinkamiausias metas, kadangi Rafa dar kartą patvirtino kodėl būtent jis yra vadinamas grunto karaliumi.

12-as titulas ir istoriją kurią pasakosime anūkams

Paryžius, Prancūzija – startuoja tradicinis didžiojo kirčio turnyras ‚Rolland Garros“. Šiuose kortuose jau daugiau nei dešimt metų karaliauja R. Nadalis. Žaidėją vis dažniau pakerta traumos, amžius jau nebe tas tačiau jis vis tiek yra geriausias žaidėjas ant grunto dangos.

Pagrindinis klausimas – ar Rafa ir vėl padarys tai, kas yra įprasta teniso aistruoliams? Nuomonių buvo įvairių, vieni sakė, kad prastas sezonas rodo, kad ispanui gali nepavykti, kiti, kad būtent per „French Open“ R. Nadalis bus optimaliausius sportinės formos. Statymų prognozės taip pat buvo atsargios ir R. Nadalio, nors ir vertinamo kaip favorito, šansus laimėti įvertino tik kiek daugiau nei 40 proc.

Tie kurie tikėjo Rafa buvo visiškai teisūs. R. Nadalis 12-ą kartą triumfavo Prancūzijoje ir pagerino savo paties rekordą – yra daugiausiai kartų tą patį „Grand Slam“ turnyrą laimėjęs žmogus teniso istorijoje.

Pačiame turnyre R. Nadalis sukosi it vijurkas. Buvo tikimasi, kad kiek rimtesnio pasipriešinimo jis sulauks pusfinalyje, kur jo laukė amžininkas priešininkas, tačiau kartu ir geras bičiulis R. Federeris. Visgi, čia R. Nadalis greitai užtildė kritikus ir oponentą be didesnio vargo įveikė sausu rezultatu 3-0.

Finale buvo prognozuota R. Nadalio ir N. Djokovičiaus akistata, bet serbas po penkių setų kovos turėjo pripažinti austro Dominco Thiemo pranašumą. Tad 2019-ųjų finale matėme tarsi 2018-ųjų finalo pakartojimą.

D. Thiemas – tikrai ne iš kelmo spirtas tenisininkas. Jis R. Nadalį skaudžiai pamokė ATP Madrido turnyro pusfinalyje ir puikiai pradėjo finalo mačą, visgi nors ir praradęs savo padavimus R. Nadalis greitai susigąžino iniciatyvą ir laimėjo pirmąjį setą.

D. Thiemas taip visko pabaigti neketino – antrajame sete jis triumfavo 7-5 ir grąžino intrigą. Grąžino, tačiau tik trumpam…

Trečiajame ir ketvirtajame sete R. Nadalis tiesiog dominavo korte ir užtikrintai dar kartą triumfavo turnyre.

Faktas tas, kad R. Nadalis amžinai nerungtyniaus, tačiau ar greitu metu turėsime tenisininką kuris rengs tokius fenomenalius pasirodymus ant vienos iš dangų yra labai miglotas. Taigi, jau dabar drąsiai galime pasidžiaugti, kad savo akimis matome gyvą teniso legendą.

R. Nadalis sensta, bet jo rezultatai stabilūs kaip svaro kursas. Būtent to jam linkime ir ateityje.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*