Naujausios žinios

Rajone nerimsta aistros dėl komunalinių atliekų išvežimo

Širvio redakcija gavo skaitytojo laišką, kuriame rašoma: „Manyčiau, kad pats laikas paliesti rajono gyventojams aktualią temą dėl Širvintų rajono gyventojų apgaudinėjimo, pateikiant sąskaitas už mišrių komunalinių atliekų surinkimo paslaugą.

Gyventojai, gavę savo pašto dėžutėse mokėjimo pranešimus – sąskaitas už komunalinių atliekų surinkimą, ne vienas būna apstulbęs. Su tomis sąskaitomis eina žmonės į UAB „Širvintų šiluma“, į Savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyrių aiškintis dėl neteisingai apskaičiuotų sąskaitų.

Nemažai gyventojų naudojasi mažesniais konteineriais, kurių talpa 0,12 kub. m., o jie turi mokėti tiek, lyg naudotųsi 0,24 kub. m. Palyginimui: nusipirkime pusę kilogramo dešros ir įsivaizduokime, kad suvalgėme 1 kg.

Dar didesnis absurdas, kada palygini MIŠRIŲ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMO GRAFIKE, pateiktame Savivaldybės svetainės tinklalapyje, akivaizdu, kad kaimo vietovėse per mėnesį po 2 kartus mišrių komunalinių atliekų nerenka (pridedu grafiką). Sąskaitos grafoje „Kiekis per mėnesį“ gyventojai randa įrašyta, kad iš jų išvežta po 2 kartus (Kaimynų ir mano, tikiu kt. kaimų gyventojų sąskaitose nurodyta, kad po 2 kartus veža). Gyventojai, kurie negavo 2018 m. kovo–birželio mėn. (po 3–4 mėnesius) konteinerių turi mokėti už tuos mėnesius, nors paslaugos negavo (tai ir mano konkretus atvejis ir ne vienas dar toks).

Kodėl gyventojams apsilankius aiškintis UAB „Širvintų šiluma“, reikia toliau ieškoti teisybės? Kaip ir šis Savivaldybės UAB-as, taip pat ir Savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus darbuotojai į juos besikreipiančius gyventojus „vynioja apie pirštą“. Jeigu gyventojas turi 0,12 kub. m. talpos konteinerį, tai jis ir tokioje talpoje pripildo tiek ar mažiau atliekų, o ne tiek, kiek jo sąskaitoje įrašyta 0,24 kub. m.

Prie ko čia deklaruoti šeimos nariai, kurių specialistai pradeda ieškoti, kada šeima faktiškai naudojasi mažesnės talpos konteineriu, o jam prirašomas dvigubai didesnis? Studentai, ar būstus sostinėje ar kitur besinuomojantys jauni žmonės, ten moka už komunalines paslaugas ir išvežamas jų atliekas. Jauni žmonės, dirbantys miestuose, o dar esantys registruoti mūsų rajone, savivaldybei atneša gyventojo pajamų mokestį. Ar dėl to priskaičiavimo, kad jie daugiau šiukšlių turėtų kaupti, jie turi išsiregistruoti? Ar nereikia Savivaldybei gyventojų pajamų mokesčio, kuris grįžta į rajoną, ar jai geriau reikia komunalinių atliekų vykdančio UAB rėmimo išvykusių vaikų ir kitų šeimos narių?

Visas srautas neteisingai apskaičiuotų didesnėmis kainomis sąskaitų, tai neteisėtas lupikavimas iš gyventojų. Tai pats akivaizdžiausias VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS Į S T A T Y M O pažeidimas. Jame sakoma: „Paslaugos teikėjas turi vadovautis sąžiningos verslo praktikos principu“; „Vartotojų teisių apsaugą Lietuvos Respublikoje užtikrina valstybės ir savivaldybių institucijos“ ir t. t.

P. S.: Manau, daug žmonių atsilieptų, nes jiems aktualu ir jie neranda atsakymo.“

„Širvio“ redakcija kreipėsi į Širvintų rajono savivaldybės administraciją bei į UAB „Širvintų šiluma“ prašydami atsakyti:

1. Ar UAB „Širvintų šiluma“ buvo susidūrusi su atvejais, minimais skaitytojo laiške?

2. Kaip buvo sprendžiama ši žmonių iškelta problema: per didelė sąskaita už didesnės, nei gyventojas naudojasi, talpos konteinerį bei didesnį nei faktiškai išvežimo skaičių?

3. Ar ir kokiu būdu bus grąžinta gyventojų permoka?

4. Ar 2018 m. kovo–birželio mėn. (po 3–4 mėnesius) gyventojai, dar negavę konteinerių, turi mokėti už tuos mėnesius, nors paslaugos negavo?

5. Ką ketinate nuveikti, kad ateityje nekartotumėte tokių klaidų? Gautus atsakymus publikuosime artimiausiame numeryje.

Prašome gyventojų, kurie taip pat patyrė problemų dėl komunalinių atliekų išvežimo sąskaitų, mums rašyti el. pašto adresu laikrastissirvis@gmail.com arba skambinti tel. Nr. 8 670 89 115.

UAB „Širvintų šiluma“ atsakymus skaitykite laikraščio „Širvis“ vasario 6 d. numeryje.

Laikraštį „Širvis“ nuo kiekvieno trečiadienio galite įsigyti parduotuvėse „Maxima“ ,„IKI Cento“, „Norfa“, „Šrilana“, Jauniūnų parduotuvėje, Širvintų vartotojų kooperatyvo „Veivera“ bei L.Lebedinskienės IĮ parduotuvėse. 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*