Naujausios žinios

Rasos rankos laikraštį paverčia tvirtu krepšiu

Andželika Bagočiūnienė

Širvintose praėjusį ketvirtadienį vyko pynimo iš laikraščių pamoka. Ją padovanojo viešnia  iš Kauno rajono, Liučiūnų kaimo, Rasa Bubliauskienė. Rasa šia veikla pradėjo domėtis ir mokytis pinti iš laikraščių prieš ketverius metus. Tuomet ji persikėlė gyventi iš Kauno į kaimą. Niekur neįsidarbino ir laisvu laiku nuo ūkio darbų  sumąstė užsiimti kūrybine veikla.

Interneto ir sesers Audros pagalba, iš pradžių pradėjo gaminti karolius iš popieriaus. Pirmas gaminys, pintas iš laikraščio, buvo šiukšliadėžė. Tokios šiukšliadėžės užsimanė sesuo, kelios draugės. Va tada ir prasidėjo kasdienis pynimas. Jau ketverius metus pina įvairiausius gaminius: pieštukines, smulkmenų dėžutes, skalbinių dėžes, pufus, krepšius, padėkliukus, kačių namus ir kitus gaminius. Pynimui panaudojamos antrinės žaliavos: laikraščiai, žurnalai ir plastikiniai buteliai, o mezgimui naudoja maišelius. Rasa turi savo tinklalapį Ekoistės, kuriame gausu gaminių nuotraukų ir įspūdžių apie dalyvavima mugėse.

Rasa iš laikraščių pina panašius gaminius kaip ir pynėjai iš vytelių. Ne vienai pamokos dalyvei kilo klausimas, ar tikrai tie gaminiai patvarūs. Pirmoji pufą iš laikraščių ir plastikinių butelių išbandė Neringa. Galime patikinti, pufas išlaikė visus bandymus ir liko it neliestas.

Šiaudelius iš popieriaus pamokos dalyvės suko rankomis, o Rasa juos susuka elektriniu suktuvu. Rasa užtrunka dvi valandas vienam vidutinio dydžio krepšiui nupinti. Kai suko šiaudelius rankomis, toks darbas užtrukdavo du kart ilgiau. Šiaudeliams suklijuoti pynėja naudoja savo gamybos klijus iš miltų ir vandens. Tokius klijus ji atvežė ir į pamoką. Nupintus iš laikraščių gaminius Rasa dažo savo pačios pasigamintais dažais iš medžių žievės. Medį pasirenka pagal tai, kokią spalvą nori išgauti. Pintus iš žurnalų gaminius palieka nedažytus. Tik prieš pindama pritaiko šiaudelių spalvas, kad gaminukas gautųsi kuo malonesnis akiai. Nedidelius gaminukus iš žurnalų labiau mėgsta pirkti svečiai iš užsienio šalių.

Per keturias pamokos valandas kiekviena dalyvė nusipynė sau po krepšelį.  O Rasa visus atvežtus gaminius padovanojo Širvintų parapijos globos namams.

Pamoka buvo suorganzuota vykdant Šeimos pagalbos centro „Lašelis“  projektą „Socialinės pagalbos teikimas Širvintų rajono šeimoms“. Šio projekto vadovė – Neringa Kleniauskienė.

4 Comments on Rasos rankos laikraštį paverčia tvirtu krepšiu

  1. Labai įdomus užsiėmimas, net nesitiki kad iš laikraščių gimsta tokie daiktai. Labai gražu.

  2. Grazu , labai praktiska, naturalu ir ekologiska !:) Galima tik pagirti! As taip pat lsbai megstu daryti iv .darbelius is natutaliu medziagu! Daryti ir kurti is gamtos medziagu yra tikras malonumas! :)

  3. Laba diena, o ka Jus darote kad lazdeles butu lanscios?

  4. Tatjana, Rasa sako, kad ji kai susuka lazdelę tai ją dar porą kartų taip rankomis perbraukia kad būtų lankstesnė, nesuglamžo į gumulą, bet paminkština

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*