Naujausios žinios

Regitra paskelbė naujovę

Nuotrauka iš technologijos.lt

Naujovė: į šalį atvykę ir iš jos laikinai išvykstantys gyventojai turi daugiau galimybių „REGITRAI“ nurodyti savo nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje.

Kitose šalyse nemažai laiko praleidžiantiems ar dažnai į užsienį vykstantiems  lietuviams,  į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams ši naujovė suteiks galimybę lengviau gauti arba pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, kadangi nuo šiol vairuotojai galės lengviau išpildyti vieną iš svarbiausių reikalavimų įgyjant vairuotojo pažymėjimą – reikalavimą gyventi Lietuvoje. Įdiegus šią naujovę, siekiama sumažinti keblumų, kurie kildavo dėl anksčiau galiojusios tvarkos į Lietuvą grįžusiems emigrantams, studentams ar važinėjantiems dirbti į užsienį.

Mažiau nei pusmetį per kalendorinius metus Lietuvoje praleidusiems asmenims lengvinantį vairuotojo pažymėjimų išdavimo taisyklių pakeitimą vidaus reikalų ministras priėmė po to, kai Europos Sąjungos Teisingumo Teismas nusprendė, kad asmens nuolatinė gyvenamoji vieta gali būti įrodyta ir kitomis įrodinėjimo priemonėmis, ne tik gyventojų registre esančia informacija.

Pakeitimas aktualus šiems vairuotojams:
  • lietuviams studentams ir moksleiviams, kurie mokosi užsienyje,
  • užsienio šalių studentams ir moksleiviams, kurie mūsų šalyje studijuoja ar lanko mokyklą ne trumpiau nei 6 mėnesius,
  • asmenims, kurie buvo išvykę atlikti arba dabar atlieka apibrėžtos trukmės profesinę užduotį užsienyje,
  • piliečiams, kurie darbą gavo ir dirba užsienyje, bet nuolat sugrįždavo arba sugrįžta į Lietuvą dėl asmeninių ryšių,
  • tiek užsienio, tiek Lietuvos gyventojams, kurie gyveno užsienyje arba buvo išvykę gyventi į užsienį, bet dėl asmeninių ir (ar) darbo ryšių atvyko arba grįžo nuolat gyventi į Lietuvos Respubliką.

Sprendimas naudingas ir tai poreikį įgyti ar naudotis jau įgyta vairavimo teise turinčių šalies gyventojų daliai, kurie nuolatinę gyvenamąją vietą pusės metų laikotarpiu deklaravo pirmą kartą.

Įrodyti gyvenimo Lietuvoje faktą, prašydami išduoti vairuotojo pažymėjimą, tokie vairuotojai galės visais įmanomais dokumentais. Sprendimą dėl jų įrodomosios vertės priims klientus aptarnaujantys „Regitros“ darbuotojai.

Tipinės aplinkybės, dėl kurių Lietuvą savo nuolatine gyvenamąja vieta laiko joje mažesnę laiko dalį praleidę kraštiečiai ar iš užsienio į mūsų šalį atvykę asmenys, jau bus išvardytos „Regitros“ paruoštuose dokumentų šablonuose (prašyme, specialioje deklaracijoje, kt.), tačiau kreipiantis svarbu pateikti atitinkamą priežastį patvirtinantį dokumentą.

Teisinė informacija
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2016 m. kovo 1 d. įsakymas 1V-156 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2008 m. rugsėjo 10 d. įsakymo Nr. 1V-328 „Dėl motorinių transporto priemonių“ vairuotojo pažymėjimų išdavimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“.
Motorinių transporto priemonių vairuotojo pažymėjimų išdavimo taisyklės (patvirtintos LR vidaus reikalų ministro 2008 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. 1V-328).
2015 m. birželio 25 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas (byla C-664/ 13).
2006 m. gruodžio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos Direktyva 2006/126/ EB „Dėl vairuotojo pažymėjimų“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*