Naujausios žinios

Reikalaujame grąžinti lengvatas Širvintų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose

Asociatyvi nuotrauka

Savaitgalį feisbuke pasklido žinia, kad Širvintų rajono gyventojai portale www.peticijos.lt Širvintų rajono savivaldybei parengė peticiją „Reikalaujame grąžinti lengvatas Širvintų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose“.

„Širvintų rajono savivaldybės taryba 2019 m. spalio 31 d. sprendimu Nr. 1-132 „Dėl atlyginimo nustatymo už vaikų išlaikymą Širvintų rajono savivaldybės švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, tvarkos aprašo patvirtinimo“ lengva ranka atėmė lengvatas šeimoms, gaunančioms socialinę pašalpą, daugiavaikėms šeimoms ir tėvams, iš kurių vienas yra moksleivis arba studentas“, – rašoma peticijoje. Tėvai yra pasipiktinę, kad nebuvo atsiklausta jų nuomonės priimant tokį sprendimą. Pasak tėvų, Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatyme numatyta, kad savivaldybių institucijos privalo kurti šeimai palankią aplinką, apimančią kultūros, švietimo, vaikų ugdymo ir saugumo užtikrinimo, užimtumo, palankios gyvenamosios aplinkos kūrimo, socialinės paramos ir paslaugų, sveikatos sritis, tiesiogiai ar netiesiogiai darančias įtaką šeimai.

Akivaizdu, kad Savivaldybės taryba, priimdama tokį sprendimą, neatsižvelgė į tėvų, auginančių vaikus, nuomones ir taip pažeidė šeimų, gaunančių socialinę pašalpą, daugiavaikių šeimų ir tėvų, iš kurių vienas yra moksleivis arba studentas, teisėtus lūkesčius. Be to, peticijoje minima, kad „mokestis už buvimą miesto lopšelio-darželio pailginto laiko grupėje nuo 17.30 val. diskriminuoja tėvus, kurie dirba aplinkiniuose rajonuose arba ilgiau nei iki 17.00 val.“.

Peticijoje reikalaujama:

„Mes, žemiau pasirašę, Širvintų rajono gyventojai, reikalaujame, kad būtų pakeista:

1. Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019 m. spalio 31 d. sprendimas Nr. 1-132 „Dėl atlyginimo nustatymo už vaikų išlaikymą Širvintų rajono savivaldybės švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, tvarkos aprašo patvirtinimo“, jame papildomai numatant, kad mokestis už maitinimą būtų mažinamas 50 %:

• jeigu šeima gauna socialinę pašalpą;

• jei šeimoje auga trys ir daugiau vaikų, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, arba studijuoja dieniniame skyriuje;

• jei vaikas auga moksleivių ar studentų šeimoje, kurioje vienas iš tėvų mokosi dieniniame skyriuje.

2. Reglamentuoti (pakeisti), kad mokestis už buvimą miesto lopšelio-darželio pailginto laiko grupėje būtų skaičiuojamas nuo 18.30 val.“

Peticiją, kai rengėme šį straipsnį, buvo pasirašę 100 asmenų. Ją gali pasirašyti, kas pritaria joje išsakytiems reikalavimams. Peticijos rengėjai tikisi, kad Širvintų rajono žmonės bus pilietiški ir palaikys Širvintų rajono šeimas, kurioms ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA NEUŽTIKRINA PALANKIOS APLINKOS.

„Širvio“ informacija

1 Comment on Reikalaujame grąžinti lengvatas Širvintų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose

  1. Pasirašau

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*