Naujausios žinios

Rinkiminės mados ir naujovės

Nomedos Drazdienės piešinys

Mielieji mano, ar jūs pastebėjote, kad madų vėjai siaučia ir politikoje? Atrodo, kad partijos darosi nebemadingos ir tiesiog nebereikalingos. Kodėl taip sakau? Nes taip byloja faktai. Štai vienas garbus kandidatas į šalies valdovus gavo ne vienos partijos siūlymą žengti į rinkimus po josios vėliava, bet griežtai atsisakė tokios paramos, tiesiog nusipurtė ją it kokį užkratą ir žengia valdžios link patsai vienas. O dauguma garsių (ir nelabai garsių) politikų kuria visokius komitetus, judėjimus ir dar balažin kokius darinius ir eis šturmuoti ne tik savivaldybių, bet ir Europos valdžios krėslų. Andai Pranė tokį pavyzdį pateikė. Maniau, kad tai naujas anekdotas. Pasak josios, spauda paskelbė, kad vienas žymus politikas, kurio geriausi metai jau seniai praeityje, prieš rinkimus atbudo iš letargo, sukūrė naują judėjimą (su senais lozungais) ir nutarė į sostinės merus siūlyti kitą garsų politiką (kurio geriausi metai irgi buvo ir praėjo). O tasai politikas, pasirodo, turi savąjį judėjimą subūręs ir ruošiasi politikos viršūnes šturmuoti. Daug klausimų man kilo tokią žinią išgirdus. Pirmiausia, kodėl tasai politikas siūlo kitą, o ne patsai save? Antra, ką darys antrasis politikas? Priims pirmojo siūlymą, ar veiks tik savojo judėjimo dėka? Trečia… Ak, pakaks, nes užkankinsiu jus, mielieji, tais savo klausimais ir abejonėmis.

Neatsispyrė politikos madų vėjams ir mūsų skaidriausioji valdovė. Įkūrė ir jinai judėjimą (dar vieną?), kad galėtų miestelio sostą šturmuoti ir po to regalijomis gulbės kaklą dabinti. Čia irgi klausimų virtinės man kyla. Vos spėjo naują partiją įkurti, pavaduotojos statusu pasipuikuoti, o rinkimams tenka naują judėjimą burti. Ar naujosios partijos pirmininkas valdovės remti nenori? Labai gali būti. Pinigėlių, matyt, stinga, dotacijos juk dar negavo, o valdžios juk ne vienai valdovei, kitiems irgi norisi. Palauksim, pažiūrėsim, kiek judėjimų pristeigs tos valdoviškosios partijos vadukai ir eiliniai pėstininkai.

Tiesą sakant, ašai visai nelaukiu to rinkiminės kampanijos įsisiūbavimo, tų nesibaigiančių debatų, per kuriuos neišgirsti žmogus nieko naujo ir protingo. Reikėtų ir čia naujovių, kažko, kas sužadintų smalsumą ir išjudintų apsnūdusius rinkėjus. Andai nugirdau, kad vienos tolimos šalies dar tolimesniame miestelyje gyvuoja toksai paprotys. Tenai, kai lieka du geriausi kandidatai į merus, viską lemia pokerio partija. Susėda tiedu pirmo turo nugalėtojai ir, žaisdami kortomis, išsiaiškina, kuriam lemta kilti, o kuriam kristi. O jau rinkiminė komisija atidžiai stebi, kad nebūtų sukčiaujama ir žaidžiama žymėtomis kortomis. Geras paprotys? Neblogas, bet mūsuose jo taikyti nesiūlyčiau. Kortos įnoringos, kas žino, kaip tie tūzai ir karaliai su klastingomis pikų damomis sukris? Reikia kažko kito. Gal rankų lenkimo dvikovos? Bet negi mūsų valdovės gležnoms rankelėms dera tokioj kovoj dalyvauti? Nedera, sutinku su jumis, mielieji. Gal, sakau, lai konkuruojantys judėjimai kokią virvės traukimo dvikovą suorganizuoja? Bet vėlgi neaišku, kokių rezervų, nelyg tūzų iš rankovės gali ištraukti priešininkai. Pasisamdys keletą galiūnų ir paliks tave kelio dulkes ryjantį. Netinka ir šis variantas.

Sugalvojau! Organizuokime kandidatų į merus grožio konkursą. (Turbūt visiems aišku, kas nugalės jau pirmame ture?) Renginys bus „super duper“! Kuo prasčiau atrodys konkurentai, tuo labiau spindės valdovė. Juolab, kad ir šeimos grožio industrijos įmonė padės sublizgėti ir nuosavas laikraštis pristatymui negailės nei ploto, nei skambių epitetų. O ir mums, eiliniams rinkėjams, stebėti tokį konkursą bus tūkstantį kartų įdomiau, nei įgrisusius debatus. Pamatysit, aktyvumas bus šimtaprocentinis, galvą guldau, mielieji. Štai kokia rinkiminių naujovių vizija mane aplankė praėjusią naktį. (Na gerai, gal ir buvau šiek tiek padauginęs, tik niekam nesakykit, kad sveikatos ministras neišgirstų. Kokią tai turi reikšmę, juk idėja tikrai puiki). Laikas keliauti prie langelio, naujovei užregistruoti. Iki kitos savaitės, mielieji.

Jūsų Varpininkas – rinkiminių (ir ne tik) naujovių kūrėjas ir mėgėjas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*