Naujausios žinios

Rožinė šviesa jau Širvintose

Janina Pukienė

Širvintų moterų klubas „Jums“ vykdo įvairius švietėjiškus projektus. Vienas žinomiausių – akcija „Nedelsk“, skirta kovai su moterų krūties vėžiu. Spalis yra šios akcijos mėnuo, vyksta tam skirti renginiai, tradiciškai įžiebiama rožinė šviesa.

Jau 12-ą kartą šviesa buvo įžiebta mūsų mieste. Gražu, kad 15-os metų jubiliejų švenčiantis „Jums“ mini jį ne tik pramogomis, bet ir prasmingais darbais.

Spalio 8-ą d. nuo ryto moterų laukė rožinis „Nedelsk“ autobusiukas. Mamologija atlikta 132 moterims. Pasak klubo pirmininkės L. Dorofejevaitės, per 12 m. pasitikrino 2000 moterų. Įspūdingas skaičius!

Gražios bendradarbiavimo tradicijos sieja moterų klubą ir Viešąją Biblioteką. Visą savaitę bibliotekos fojė lankytojai gali susipažinti su paroda „Neleiskim laikui pasiimti per daug…“ Per daugelį metų klubas „Jums“ bibliotekai padovanojo 140 knygų, kurios, kaip teigė jos direktorė, klubo Geros valios ambasadorė L. Kutiščeva, lentynose neužsiguli, yra skaitomos ir mėgiamos.

Po darbo dienos į Kultūros centrą rinkosi širvintiškiai. Sulaukta garbingų viešnių: atvyko Seimo narės R. Tamašūnienė ir B. Vėsaitė, projekto „Nedelsk“ koordinatorė A. Zuokienė, rajono merė Ž. Pinskuvienė bei Administracijos direktorė I. Baltušytė-Četrauskienė. L. Dorofejevaitė padėkojo susirinkusiems, papasakojo apie klubo įsikūrimą, jo veiklą, dėkojo aktyviausioms narėms ir rėmėjams, kurių daugumą sudaro pačios „Jums“ narės. Ekrane keitėsi nuotraukos, pasakojančios apie įsimintiniausius klubo veiklos momentus.

Šventinio vakaro viešnia A. Zuokienė pasidžiaugė akcijos populiarumu: per 13-a veiklos metų pasitikrino 100 tūkst. Lietuvos moterų. Ponia Agnė padovanojo širvintiškėms rožinio kaspino lipdukų, skirtų automobiliams bei laiškų mamoms, kad nepamirštų pasitikrinti, nes yra  mylimos ir šeimoms labai reikalingos. Širvintiškių Geros valios ambasadorių būrys, prisijungus Savivaldybės merei ir Administracijos direktorei, nuo dešimties padidėjo iki dvylikos. Naujoms narėms A. Zuokienė įteikė padėkos raštus, o L. Dorofejevaitė –gėlių puokštes.

Sveikindama klubą, merė Ž. Pinskuvienė pasidžiaugė jo prasminga veikla ir pažadėjo paramą socialinėms akcijoms.

Klubą, o ypač jo pirmininkę, sveikino klubo gerbėja ir rėmėja Seimo narė R. Tamašūnienė įteikdama vaisių puokštę, kaip pati sakė, vitaminų „bombą“. Padėkos raštą nuo Seimo narių moterų grupės įteikė jos narė B. Vėsaitė, pasigyrusi, kad klubo „Jums“ moterys ją išmokė pilvo šokio.

Mokytoja, aktyvi visuomenininkė D. Miliukienė, sveikindama pabrėžė, kad ji kalba vardu tų, kurios nedelsė ir jau yra praėjusios gydymą, besidžiaugiančios, kad nedelsė ir neleido ligai „pasiimti per daug“. Jos manymu, užklupus ligai, nereikia klausti: kodėl man? Reikia klausti, ką aš galiu padaryti. Mokytoja nutarė grąžinti skolą kraštiečiui rašytojui I.Šeiniui ir inicijavo jo paminklo statybą. D. Miliukienė pasidžiaugė, kad L. Dorofejevaitė yra aktyvi veiklos dalyvė.

Renginio dalyvius bei klubą „Jums“ taip pat sveikino viena klubo įkūrėjų A. Bubelevičiūtė, Švietimo centro metodininkė D. Chadusevičienė, mokytoja S. Kaminskienė.

Šventišką vakarą užbaigė žinoma atlikėja L. Nazarenko, ilgiau nei valandą džiuginusi puikiu rusiškų, čigoniškų ir lietuviškų romansų koncertu. Tai dar viena Širvintų moterų klubo „Jums“ dovana renginio dalyviams.

Kitą savaitę skaitykite pokalbį su L. Dorofejevaite apie moterų klubo veiklą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*