Naujausios žinios

Rožinio kaspino diena Širvintose

Straipsnis buvo išspausdintas spalio 31 d. laikraščio „Širvis“ 42-ame šių metų numeryje.

Nuo ankstaus ryto iki vakaro šeštadienį, spalio 28 d., prie Širvintų kultūros centro rožiniu užrašu „Nedelsk“ stovėjo autobusėlis, kuris kvietė visas moteris, norinčias pasitikrinti krūtis. Gydytojos onkologės moterų laukė Širvintų kultūros centro šokių salėje. Nors tam reikėjo iš anksto užsiregistruoti ir vietos ištirpo jau pirmąją registracijos dieną, gydytojų komanda priėmė visas – ir neregistruotas, – bet atvykusias pasitikrinti moteris. Šių metų akcijos metu Širvintų mieste buvo patikrinta 100 moterų. Toks skaičius rodo, kad akcijos yra reikšmingos ir būtinos.

„Širvintose jau keletą metų iš eilės taip pat įsižiebia rožinė šviesa. Tam, kad moterys neužmirštų pasirūpinti savimi ir pasitikrinti savo sveikatą. Šalia skaityklos mes kasmet papildome rožinį stendą naujomis knygomis, straipsniais. Kad ir ne kiekvienais metais, bet suorganizuojame rožinio kaspino autobusėlį, kad visos norinčios širvintiškės galėtų toli nekeliaudamos nemokamai pasitikrinti krūtis…“ – apie Širvintų mieste praėjusios savaitės šeštadienį, skirtą kovos su krūties vėžiu mėnesiui paminėti, kalbėjo Širvintų moterų klubo „Jums“ pirmininkė Laima Dorofejevaitė.

Nuo 1985 metų spalis minimas kaip kovos su krūties vėžiu mėnuo. Krūties vėžys – dažniausia išsivysčiusių šalių moterų onkologinė liga. Su šia liga Lietuvoje kovoja apie 13 tūkst. moterų, o kiekvienais metais medikai diagnozuoja 1 500 naujų krūties vėžio atvejų.

Nors vėžio profilaktikai skiriama nemažai dėmesio, bet ne visos moterys prisiruošia vykti į sostinę ir atlikti būtinus tyrimus. Krūtų mamografinis tyrimas kartą per dvejus metus atliekamas 50–65 metų moterims, o nuo 40-ies metų yra atliekami privalomi profilaktiniai tyrimai, net ir toms, kurios niekuo nesiskundžia ir nejaučia pakitimų. Ankstyvasis krūties vėžys dažnai nesukelia jokių simptomų, o kol navikas užauga iki tampa apčiuopiamas gali praeiti trys ar net penki metai. Todėl nuolatinis tikrinimasis labai svarbus, siekiant užkirsti šiai ligai tolesnį vystymąsi.

Tą patį šeštadienį pasibaigus profilaktinei krūtų patikrai, Širvintų moterų klubo „Jums“ šokio grupė „Laumenė“ kartu su rytietiškų šokių studija „Orientalija“ Širvintų kultūros centre padovanojo nemokamą šokio spektaklį „Pasaka apie prarastą žiedą“. Prie įėjimo durų žiūrovus pasitiko Širvintų moterų klubo „Jums“ pirmininkė Laima Dorofejevaitė, kuri siūlė išsitraukti rožinę popieriaus skiautę su palinkėjimu. Ištraukusi užrašą „Kartais Dievas leidžia kam nors nukirsti šaką, kurios užsispyrusiai laikomės, kad suvoktume turį sparnus“ ( B. Ferrero), pagalvojau, kad rašantis šią frazę ant rožinės skiautės žmogus galvojo būtent apie mane.

Spektaklis buvo kupinas spalvų, audringos muzikos bei aistringų šokių. Širvintų „Laumenė“ bei svečiai „Orientalija“ šokio judesiu pasakojo apie susiliejusį žemės bei vandenų gyvenimą, apie undines bei jūrų raganą, kuri undinę pavertė grakščia ir plastiška mergina. Toji, virtusi žmogumi, keliavo per pasaulį ieškodama atrasto upės dugne žiedo savininkės. Keliaudama, sutikusi įvairių žmonių bei aplankiusi įvairius žemės kampelius, panoro likti žmogumi per amžius, bet gimtų namų trauka bei artimųjų ilgesys nugalėjo…

Spektaklis buvo nemokamas ir nuoširdžiai galiu pasakyti, kad savo parengimu, įspūdingais kostiumais bei šokėjų aktoriniais sugebėjimais pranoko ne vieną mano lankytą profesionalų atliekamą bei mokamą šokio spektaklį.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*