Naujausios žinios

Rubrika „OHO“. „Kalėdinis stebuklas

Valda Patinskienė

Straipsnis buvo išspausdintas  sausio 4 d. laikraščio „Širvis“ 1-ame šių metų numeryje.

„Kodėl neaprašote apie itin gražiai Kalėdoms papuoštą sodybą?“ – tokio turinio skambutį gavo „Širvio“ redakcija. Sužinoję, apie kokią sodybą kalbama, patys nuvykome pamatyti to Kalėdinio „stebuklo“. Ne kartą pastaruoju metu tenka važiuoti Ukmergės link, tačiau dienos metu nieko ypatinga nesimatė. Nelabai patikėjome skambintojo žodžiais, tad teko patikrinti gautą informaciją. Labai dėkojame už šį anoniminį skambutį, nes vakare, važiuojant Širvintų kaimo teritorija į Viesas, jau iš tolo šviečia, mirga, mirksi, net gi groja įvairios girliandos, elektriniais varvekliais papuošti medžiai, eiklus elniukas, didžiuliai spalvoti kamuoliai ir dar daug kas, visko neišminėsi, reikia pamatyti. Pravažiuojantys automobiliai mažina greitį ir gėrisi taip apšviesta teritorija. Nieko kito neliko, kaip pasibelsti į šios, atrodo labiausiai rajone, išpuoštos sodybos namo duris. Pirmiausia susipažinau su šių namų vyriausiuoju sūnumi aštuoniolikmečiu Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientu Luku. Gal jis taip išdabino kiemą? Pasirodo, tai tėtės idėja. Įdomu. Ieškome šeimininko ir kiemo puošimo iniciatoriaus, vyriausio namų „viršininko“ Sauliaus. „Prieš penkerius metus šioje vietoje pasistatėme namus, – pasakoja Saulius Keliuotis, – ir kai tik buvo sutvarkytas namo kiemas, ėmėmės su žmona Lina sodinti gėlynus. Mums patinka gyventi gražioje aplinkoje. Čia viskas padaryta savo rankomis.“ Gaila, dabar žiema, tad nežinau, kokios čia vasarą žydi gėlės, nes šiuo metu aukštame, daugiašakiame stove, vietoje vazonų įtaisyti šviečiantys kamuoliai, o Kalėdinės girliandos pritrenkė savo gausumu ir šeimininkų darbštumu, nes jas pakabinti, o vėliau nuimti, reikia sumanumo ir laiko. Tačiau, kai nori, viską galima suspėti ir kitus nustebinti. Jau treti metai, kai kiemas puošiamas girliandomis, tačiau kasmet vis kas nors nauja atsiranda,vis kas nors nauja įsigijama.Štai iš Lenkijos atsivežtos vienokios girliandos, o sūpynėse besisupantis nykštukas vietinis, lietuviškas.

„Daugiausia kiemą puošiau pats, kai žmona turėdavo laisvesnę valandėlę, padėdavo ir ji. Lukas ir dvylikametis „Atžalyno“ progimnazijos šeštokas, Paulius tuo metu buvo užimti mokyklose, vyko pamokos todėl nelabai galėjo mums padėti, o dar jų treniruotės: Lukas lanko krepšinį, o jaunesnis Paulius ir futbolą, ir krepšinį,“ – toliau pasakoja S. Keliuotis. Darbštūs šių tvarkingų, prižiūrėtų namų šeimininkai, būdami individualios įmonės savininkais dažnai turi važiuoti į Molėtus, Maišiagalą, nes ten yra paminklų gamybos cechai. Reikia priimti ir preciziškai atlikti klientų užsakymus. Kiekvienas užsakymas individualus, nėra serijinės gamybos, užsakymai vis sudėtingėja, tenka derintis prie laikmečio ir užsakovų pageidavimų. Tačiau nepatenkintų dar nebuvo, verslas sekasi, gal todėl ima noras ir kitus pradžiuginti švenčių proga. Į kiemą užsuka pro šalį važiuojantys visai netgi nepažįstami žmonės ir prašosi leidžiami pasivaikščioti, pabūti kieme, pasigrožėti šviesų gausa ir įvairove. Šeimininkai su malonumu leidžia, tik tie lankytojai nelabai patinka didžiuliui Kaukazo aviganiui Kingui. Štai televizija kelintus metus iš eilės rodo kaip Šiaulių mieste vienas senjoras taip papuošia per Kalėdas savo namo kiemą, jog net miesto meras prašė jo, kad nejungtų savo instaliacijos iki bus įžiebta pagrindinė miesto eglė. Dabar kartą per metus prie jo namų ateina miesto gyventojai pasigrožėti. Kuo Keliuočių sodyba skiriasi nuo Šiaulių miesto?

Pamačiau vasaros belaukiantį šeimininko rankų darbo vežimą, o jame rymantį važnyčiotoją, puikiai atrodantį, gerai „nušertą“ bėrį – visa tai vasaros gėlynų dekoracijos, šiuo metu paslėptos pastogėje nuo sniego ir lietaus. Sau prižadėjau šioje Linos ir Sauliaus sodyboje apsilankyti šiltuoju metų laiku. Tikiuosi, šią sodybą pastebės ir komisija, kuri renka kandidatus į „Tvarkingai tvarkomas sodybas“.

7 Comments on Rubrika „OHO“. „Kalėdinis stebuklas

 1. Nesupykite, bet sviestas sviestuotas. Draugai matę,kvietė pravažiuoti ir pažiūrėti į tą grožį, bet ne kaip įspūdingą, o beskonybę. Žinoma kiekvienas grožį supranta savaip , man ir mano draugų ratui atrodė taip. Kiek žmonių tiek nuomonių.

  • Na taip, sutinku, sioks toks balaganelis. Bet neziurint i detales ir tiesiog pravaziuojant masina, tai buvo graziausiai svieselemis pasipuoses namas Sirvintose. Sukele labai smagias Kaledines emocijas. Saunuoliai!

 2. Akokstavoreikalas // 2017 sausio 10 19:00 at // Atsakyti

  Sudu kruva krc

 3. Linutės bendradarbė // 2017 sausio 10 19:50 at // Atsakyti

  o „skonybė“ tai kas??? Šaunūs žmonės, gražiai gyvena. Kokios jums „skonybės reikia“ – dizainerių nulaižytos, be nuoširdumo ir elementaraus paprastumo??? Linutei ir vyrui nuoširdžiausi linkėjimai- Jūs nepaprasti:)

 4. Viši apsišike savo kuemuose iki ausų šūdus ir komentuoja. Tik išsižioja ir šūdas iš burnos 😁 Šaunuolis Saulius ir Lina. Sėkmės Jums. Džiuginkite savo ir kitų širdis 🤗

 5. Per marga, Gariūnai, bet vis tiek kur kas geriau nei tamsa

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*