Naujausios žinios

Saugus eismas – visų rūpestis

Rugsėjo 1-oji į gatves išves gausų būrį moksleivių. Dar tebegyvenant vasaros atostogų įspūdžiais, svarbu atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į padidėsiantį pėsčiųjų srautą, transporto priemonių eismo intensyvumą ir su tuo susijusias grėsmes. Eismo įvykių Lietuvoje statistikos duomenimis, 2015 metais šalies keliuose žuvo 12 vaikų, šiemet sausio–liepos mėnesiais – 4. Norėtųsi, kad nauji mokslo metai prasidėtų be skaudžių nelaimių, todėl Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Jaunaisiais policijos rėmėjais visą rugsėjo mėnesį skirs saugaus eismo užtikrinimui. Policinių priemonių tikslas – sukurti saugesnę aplinką pėstiesiems, dviratininkams, vairuotojams ir visiems kitiems eismo dalyviams. Patruliavimo maršrutai bus priartinti prie bendrojo lavinimo įstaigų prieigų, pagal iš anksto parengtus pareigūnų patruliavimo grafikus, pagal sudarytus bendrus priemonių planus. Prieš pamokas ir po pamokų bus organizuojami trumpalaikiai reidai, tikrinamos transporto priemonės, kurias vairuoja mokiniai,  (būtinų dokumentų patikrinimas). Išskirtinis dėmesys transporto priemonių vairuotojų kontrolei prie pėsčiųjų perėjų, sankryžose, taip pat mopedų vairuotojų, dviratininkų elgesiui kelyje kontroliuoti (vaikams iki 18 m. saugos šalmai yra privalomi, važiavimo greitis, saugos diržai, vaikams skirtų specialiųjų kėdučių naudojimo kontrolė). Primename, kad vaikas mažesnis nei 135 cm. ūgio privalo sėdėti specialioje kėdutėje arba ant „pasostės“ prisegtas saugos diržais.

Atšvaitų nešiojimas tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui yra PRIVALOMAS. Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ir kojos, pakabinamas atšvaitas segtuku prisegamas dešinėje pusėje, segami prie mokyklinių kuprinių. Tamsoje pėstieji privalo vilkėti ryškiaspalvę šviesą atspindinčią liemenę, segėti atšvaitą ar neštis šviečiantį žibintą. Keliu eikite tik kairiąja puse. Primename, kad šviečiant automobilio šviesoms žmogus be atšvaito pastebimas tik likus maždaug 50 m, o su atšvaitu apie 150 m atstumu.  Atšvaitas – mažasis angelas sargas, jis daro stebuklus „nematomus paverčia matomais“.

Išlipę iš transporto priemonės gatvę ar kelią pereikite tik nuvažiavus transporto priemonei, neikite nei pro automobilio priekį, nei pro galą. Būdami nedidelio ūgio, vaikai negali gerai matyti, kas vyksta aplink juos, o juos pačius dažnai sunku pastebėti. Didžiausias pavojus kyla pradinių klasių moksleiviams, nes jie dar turi išmokti, kaip taisyklingai elgtis tokiose pavojingose situacijose. Vaikų saugumas gatvėse ar keliuose priklauso ne tik nuo jų pačių, bet ir nuo suaugusių. Geriausias vaikų mokytojas – tėvų pavyzdys, todėl labai svarbu, kad suaugusieji, ypač – tėvai, rodytų vaikams gerą pavyzdį, eidami pėsčiomis, važiuodami dviračiu ar automobiliu, laikykitės Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Be to, didelės įtakos turi prevencinė ir švietėjiška veikla bendruomenėse, ugdymo ir mokymo įstaigose. Vairuotojai, būkite dėmesingi, sumažinkite greitį, artėdami prie pėsčiųjų perėjos, o prireikus ir sustokite artėdami prie sustojusio mokyklinio autobuso, nes tikėtina, kad pro jo priekį ar galą netikėtai gali išbėgti vaikas; nevairuok išgėręs – netapk žudiku, nes greičio viršijimas ir alkoholis – viena iš svarbiausių tragiškų avarijų priežasčių. Segėkite saugos diržus, saugokite save ir savo artimuosius.

Pareigūnai taip pat kontroliuos, kaip laikomasi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų, numatančių draudimus dėl prekybos alkoholiniais gėrimais rugsėjo 1 d., atkreips dėmesį jaunimo susibūrimo vietose, norėdami užkardyti ar nustatyti nepilnamečių daromus teisės pažeidimus alkoholio bei tabako vartojimui bei turėjimui.

Policijos pareigūnai prašo visus būti dėmesingais ir atsakingais. Tad visi pasirūpinkime, kad naujieji mokslo metai prasidėtų ramiai ir saugiai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*