Naujausios žinios

„Šeimų bendrystė“ plečia veiklą

Prieš trejus metus startavęs asociacijos „Šeimų bendrystė“ ugdymo centras plečia savo veiklą. Naujus mokslo metus pasitinkame ne tik su antrąja vaikų darželio grupe, bet ir atidarydami Širvintų „Tėkmės“ mokyklą. Šiuo metu mokykla turi vieną jungtinę 1–4 klasių grupę, kurioje toliau tęsiamos darželyje jau pasiteisinusios ir ugdymo centro bendruomenei svarbios vertybes, tokios kaip pagarba kiekvieno vaiko unikalumui, bendruomeniškumas, sveika gyvensena ir natūralumas.

Mokyklos veikla grindžiama visuminio ugdymo principais: siekiama darnos tarp kūno, proto ir jausmų ugdymo. Kasdienė mankšta, daug laiko gryname ore, sveikas natūralus maistas, skaitymo kultūros puoselėjimas ir dėmesys bendriesiems mokinių gebėjimas, tokiems kaip kūrybiškumas, empatija, bendradarbiavimas ir kt. – tai tik nedaugelis kasdienį mokyklos gyvenimą apibūdinančių žodžių. „Tikim, jog dėmesys šiems dalykams yra vertinga investicija į mūsų vaikus, kuri tikrai atsipirks galvojant apie tolimesnį jų mokymąsi ir ateitį“, – sako būsimo trečioko mama Rima.

Būsimų antrokės ir ketvirtoko tėtis Vytenis sako: „Daug buvimo lauke, savarankiškas gilinimas į uždavinius ir problemas, bendradarbiavimas vietoj konkuravimo – tai tos vertybės, kurios lėmė nelengvą sprendimą keisti mokyklą. Taip pat viliamės, kad vaikų akademinių žinių lygis nenukris lyginant su dabartiniu, o buvusių mokytojų įdirbis nebus prarastas, bet atsiskleis dar labiau. Kiek teko domėtis, „Tėkmės“ mokyklos pedagogikos principai labai panašūs į taikomus Suomijos švietime, kur mokinių žinios ir gebėjimai vieni stipriausių pasaulyje“.

„Planuodami šios mokyklos veiklą remiamės visais Lietuvoje galiojančiais mokyklų veiklą ir ugdymo turinį nusakančiais dokumentais, tik pagrindinius akcentus dedame kiek kitur nei dauguma valstybinių mokyklų, todėl mokinių tėveliai gali būti ramūs, jog prireikus jų vaikai gebės integruotis įprastoje valstybinėje mokykloje,“ – dalinasi mokyklą konsultuojanti švietimo programos „Renkuosi mokyti!“ mokymų vadovė Indrė Stakėnienė.

„Mokykloje vaikai bus užimti visą darbo dieną nuo aštuonių ryto iki šeštos valandos vakaro, o ugdymo turinys integruotas ir į popietines veiklas, tokias kaip teatras, meno dirbtuvėlės ar sporto užsiėmimai. Todėl labai svarbu, jog mokiniai jaustųsi pilnaverčiais savo mokyklos šeimininkais, atsakingais ne tik už savo mokymąsi, bet ir kasdienį gyvenimą joje,“ – teigia viena iš mokyklos pedagogių Dagna Snitkienė. Beje, į popamokines veiklas vis dar kviečiami prisijungti ir šios mokyklos nelankantys pradinių klasių moksleiviai.

Didelė ugdymo centro veiklos dalis grindžiama nuoširdžiu jos bendruomenės įsitraukimu ir savanoriška veikla. „Mūsų stiprybė – bendruomenėje. Džiaugiamės, jog šiais metais prie asociacijos prisijungė daug naujų šeimų ir visų jų įsitraukimas yra labai reikšmingas. Prieš rugsėjo startą turime tikrai nemažai veiklos: tėčiai ir mamos praleido ne vieną savaitgalį įrengdami lauko ir vidaus erdves. Tai mus suartina, neleidžia pamiršti vardan ko čia susirinkome, vardan vaikų! Vaikams dalyvauti talkose taip pat labai smagu. Kartu su tėčiu kalti smėlio dėžę ar su mama dekoruoti knygų lentyna – neįkainojami prisiminimai visam gyvenimui,“ – teigia savanoriškai ugdymo centro administratoriaus pareigas einanti Agota.

Mūsų mokyklą atradusi šeima iš Vilniaus dalinasi savo įspūdžiais iš Rugsėjo pirmosios šventės: „Alternatvi mokykla Širvintose – mums yra metų atradimas! Vėl apsisuko gamtos ratas – Rugsėjo 1-oji! Klausiu savęs: ko aš tikiuosi iš savojo pirmoko, iš mokytojų, iš mokyklos? Man atrodo, kad skaityti, rašyti ir skaičiuoti išmoks kiekvienas – savo tempu, savo ritmu. Bet svarbiausių dalykų: būti savimi, pasitikėti pasauliu, gyvenimo džiaugsmo ir gyvenimo drąsos, smalsumo, atvirumo, noro tobulėti, gebėti bendrauti, surasti savo gabumus ir talentus – tai ilgas ir komandinis darbas: mokinio, šeimos, mokytojų ir mokyklos. Mūsų šeimos, gyvenančios ir dirbančios Vilniuje, – mokyklos radybos tapo Širvintų miesto pakraštyje – ant Širvintos upelės kranto. Šiemet pirmą kartą duris atverianti alternatyvaus ugdymo pradinė mokykla – su šypsena ir linksmomis, geromis akimis tiesianti savo rankelę: pirmokui, antrokui, trečiokui, ketvirtokui. Mokykla, išaugusi iš Valdorfo metodo darželio ir prašanti tęsti toliau – tai, kas vertinga, brangu, gražu ir gera.

– Mokytojos, pažadėkite, kad labai labai stengsitės dėl šių vaikų, – prašė Širvintų švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė.

Mokytojos nuoširdžiai žadėjo tikrai labai stengtis. Todėl ir mes, vilniečiai, kas rytą su džiaugsmu skubėsime į mūsų Širvintų mokyklą ant upelės kranto. Linkiu visiems gyventi ir mokytis su ugnele!

Su meile – Pirmoko mama Vilma“

O mes, Šeimų bendrystės ugdymo centras, dar turime vietų į ikimokyklinio ugdymo grupes – darželį, į priešmokyklinę grupę bei mokyklą. Bendrai jau esame beveik 40 vaikų udgantis centras. Su džiaugsmu laukiame bendraminčių. 

Mūsų kontaktaktinis telefono numeris 8 611 50 530, arba tiesiog užsukite į svečius adresu Nendrių g. 20, Kabalda, Širvintų r.

Asociacijos „Šeimų bendrystė“ ugdymo centro informacija

1 Comment on „Šeimų bendrystė“ plečia veiklą

  1. NUOSTABU!!! Širdis džiūgauja,jog vis daugiau randasi sąmoningų tėvų, kuriems nėra tas pats, kas ir kaip ugdys Jų vaikučius:) Džiaugiuosi, jog bendrai kuriame gražesnę ir sąmoningesnę Lietuva!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*