Naujausios žinios

Sektinas pavyzdys

Valda PATINSKIENĖ

Visi matėme, kad praeitą vasarą Vilniaus g. daugiabutis Nr. 45 buvo aplipęs pastoliais, triūsė darbininkai, o pakalbinti namo gyventojai labai džiaugėsi rimtai, atidžiai dirbančiais meistrais. Vyko namo renovacija. Šiandien namu galima grožėtis. Tačiau, anot namo gyventojų įgaliotinio Petro Opanovičiaus, dar ne viskas tvarkoje – palei namą, po langais, esantis žemės ruožas buvo tuščias. Anksčiau tuos plotelius užsisodindavo pirmojo aukšto gyventojai palei savo buto langus. Vaizdas buvo ne itin puošnus. Vieni sodino aukštaūges gėles, kiti daugiametes, dar kiti nieko nesodino ir nupjaudavo tik žolytę. Vieni ravėdavo ir laistydavo, kiti to nepajėgdavo padaryti.

1.web

Dabar prie naujai sutvarkyto namo atsainiai prižiūrimas žemės plotelis visai netinka – taip per susirinkimą nutarė namo gyventojai. Nuspręsta pasodinti kalnines pušaites. Žinoma, tam reikia lėšų. Namo įgaliotinis P. Opanovičius atsiskaitydamas informavo kaimynus, jog yra sutaupytų lėšų: remontuojant laiptines ne visi pinigai buvo panaudoti, parduoti į metalo laužą buvo nugabenti seni radiatoriai ir už juos gautą sumą taip pat galima panaudoti namo apželdinimui. Pasiūlymas patiko ir jam pritarta.

2web.

Namo įgaliotiniui teko kviesti gyventojus į talką, kai jau buvo atgabenta trisdešimt kalninių pušaičių ir septynios šluotelinės hortenzijos. O jie su malonumu atėjo pasidarbuoti. Plušo ne tik pirmojo aukšto gyventojai, tai buvo viso namo talka. Dirbo G. Piškinienė, R. Kadžienė, J. ir R. Stankevičiai, L. ir V. Kalesnykaitės, N. ir M. Pliukštos, A. Kairevičienė, Paukšta su visa šeima – žmona ir savo dviem mažaisiais vaikučiais, D. Jankauskaitė, A. Amosenko, A. ir M. Smailiai, V. Sarpauskas iš viso aplinką gražino šešiolika namo gyventojų.

Smagiai padirbėjus, namo vaizdas pasikeitė. Tačiau dar ir to gyventojams negana: reikia viską padaryti iki galo. Tad po kelių dienų atgabenta pušų žievės mulčiaus ir plėvelės. Ji bus klojama po pušaitėmis ir užpilama mulčiu. „Mūsų namas stovi miesto pačioje matomiausioje vietoje – miesto centre. Pastato fasadas po renovacijos neatpažįstamas, reikėjo teritoriją sutvarkyti taip, kad aplinka derėtų prie nauju tapusio namo. Gyventojai ėmėsi iniciatyvos, o man beliko jiems tik pritarti. Ir štai rezultatas“, – džiaugiasi gyventojų iniciatyva namo įgaliotinis Petras Opanovičius.

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*