Naujausios žinios

Seniūnų magija

Šaltinis: www.ve.lt

Jonė LIEPONĖ

Kas jau kas, o Širvintos turės būti nagrinėjamos, kaip puikus savivaldos, savitvarkos ir iš viso – puikus tvarkymosi savo kieme pavyzdys. Jei tik reikia kokios problemos sprendimo, it burtų lazdele mostelėjus, fokus-pokus ir yra. Gal neatsitiktinai Naujuosius pasitikome prie eglės pasirinkę burtų lazdelės simboliką. Tiesa, ta lazdelė ne iš pirmo ir ne iš antro karto eglę baltaskarę įžiebė, bet įžiebė. Nesvarbu, kaip ir kada, svarbiausia, kad būtų, kad būtų galima save parodyti ir kitiems pavydą sukelti.

Žinoma, kalbėsiu apie seniūnavimą, juk naujiena kaip ne kaip paskutinioji.

Pakankamai tyliai ir greitai išlydėtą ilgametę Širvintų seniūnę Laimutę pakeitė ilgokai laukta ir sutikta, nors ir nekeista, irgi seniūnė Rimutė. Taip sakant, mainai įvyko, ją iškeitėme į ją. Kodėl procedūra užtruko? Tai, kad nelabai čia ir užtruko: rugsėjį paskelbtas konkursas, spalį vyko dokumentų priėmimo procedūros, lapkritį procedūros tęsėsi (gal egzaminai kokie, gal susitikimai su tuo, kuo reikia), gruodį šventėme, bet vis tiek kažkas vyko, o sausį – iškepta nauja seniūnė. Kad ir tokiais tempais, bet viskas puikiai pavyko. Nieko, įsibėgės naujoji valstybės tarnautoja, apsipras darbo vietoje prie upės, o gal ir nereikės labai pratintis, juk vienoje „Upėje“ jau maudėsi, dabar šalia kitos teks dirbti. Taigi, tendencijos aiškios, gal net kiek per daug akivaizdžios, tačiau nekeliu bangų, taip yra, viskas teisėta, vadinasi, taip turi būti. Gal kitaip porinčiau, jei kas kitas būtų atėjęs į šias pareigas, mažiau žinomas, ne taip akivaizdžiai remiamas, bet kaip jau minėjau, visiems gerai, tai ir man nekliūna. Savi savus labiau myli, gal savi saviems labiau padės, o iš to ir mums, Širvintų seniūnijos gyventojams, bus gerai.

Kitas seniūnijų burtas – Jauniūnų seniūno tapimas Zibalų seniūnu. Darbavosi sau žmogelis, sako, kad ir visai neblogai jam ten sekėsi, ir gyventojai patenkinti, ir iš valdžios priekaištų negaudavo, bet va mat, fokus-pokus ir te kad nori – apšilai kojas ir ženk toliau. Bet nieko, permainos į naudą, o ir į darbą iš Širvintų bus arčiau važiuoti, o ir seniūnija nebloga, žmonės išsiilgę nuolatinio seniūno, o Jauniūnuose gal kam kitam, labiau nusipelniusiam vietelės reikės, ateitis parodys, kaip matome iš pavyzdžių, pusmetis ir iškepamas koks pareigūnas. Tiesa, Zibalai šioje vietoje buvo įstrigę, ilgokai neturėjo nuolatinio vado, gerai, kad kaimynas alioniškis zibališkių pulsą jausdavo. Et, juk čia įprasta, kaip sakoma, savas kraštas, savi įstatymai: laikini vadovai, laikinai einantys savo pareigas – įprastas ir nieko nebestebinantis dalykas. Juk ne veltui sakoma, kad nieko nėra pastoviau už laikinumą. Gal kada nusišypsos ir Kernavei koks vertas eiti pareigas patriotas, rasis it grybas po lietaus. Laikas visagalis. Mes eiliniai tegalime stebėti ir mokytis, kaip reikia burti, kaip reikia aiškinti ir kaip reikia daryti.

Įdomu, o kaip bus su miesto seniūnija, čia sakyčiau jau labai nemenkas laikotarpis prabėgo, nuo praeitos kadencijos, drūčiai kokie ketveri meteliai nutekėjo. Ir apklausos buvo atliktos, ir pritarimas miestelėnų buvo legaliai gautas, ir net patalpos numatytos. Įdomu, kas ten užstrigo. Gal, sakau, burtų lazdelės neturėjo mūsų rajono galva ir užsikirto tasai sprendimas. Nieko, nauji metai, nauji ratai, naujos lazdelės, tikėkimės, pajudės ir šitas projektas. Kas dar nelabai spėjote nusipelnyti šio būsimo posto, pasistenkite, atsiraitokite rankoves ir kelnių klešnes ir pirmyn į darbą, į gretas tų, savų, kurie jau šildosi prie bendros ugnelės. Pelnykitės tą dėmesį, tą rūpestį jumis, kuo nuoširdžiausiai atlikdami pavestus, kad ir mažus, nemokamus, bet ateities perspektyvas nulemiančius darbus. Tik suskubkite, nes vietų skaičius garantuotai ribotas, o ir pasiūlymų nedažnai tokių pasitaiko. Fokus-pokus ir jūs jau valdininkas, bet prisiminkite, kaip nutinka pasakose, kai visi burtai išsisklaido. Tenka ir prie suskilusios geldos ar tuos pačius suodinus drabužius dėvėti, pavyzdžių toli ieškoti nereikia.

Sėkmės buriant ir buriantis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*