Naujausios žinios

SENJORŲ KELIONĖ Į MUSNINKUS

Musninkų bendruomenė ir Kultūros centro Musninkų filialo vadovė Dalia Kiaulevičiūtė pasikvietė Širvintų parapijos globos namų senjorus į Musninkus. Čia, į Kultūros centro filialą, buvo atgabenta fotomenininko Kerniaus Pauliukonio paroda – Globos namų gyventojų portretai.
Šios parodos eksponatai jau senokai puošia globos namų sienas. „Praeidama pro savo portretą, kaskart pasisveikinu“, – juokaudama sakė viena gyventoja. „O aš save pasikviečiu parūkyti“, – paantrino senjoras. Dabar šie brandūs, puikiai atspindintys fotografuojamojo nuotaiką darbai papuošė musninkiečių Kultūros centro filialo sienas. Su portretais kartu atvažiavo ir fotomodeliai. O čia, salėje, jau laukė Musninkų vietos bendruomenės nariai, policijos atstovai. Ginta Čepienė visiems palinkėjo saugiai vaikščioti tamsiu paros metu, nes dabar labai anksti sutemsta, ne visos gatvės apšviestos, todėl būtina būti matomais. Todėl G. Čepienė padovanojo atšvaitų, liemenių.

Janina Jankauskienė, Vileikiškių ir Družų filialų vedėja, pasidabinusi šiam susitikimui atitinkamais apdarais, pradėjo pokalbį apie artėjantį adventą, nuo pradžių pradžios, nuo pačių advento ištakų. Laikui bėgant daug kas pasikeitė. Vietoje degintų dvidešimt keturių žvakučių, dabar advento vainike liko tik keturios, simbolizuojančios keturias savaites iki Kūčių. Kiekviena turi pavadinimą: Tikėjimas, Ramybė, Meilė, Viltis. Advento metas – laikas apmąstymams. Jei buvai ką nors užgavęs, įžeidęs, bent mintyse atsiprašyk. Taip gražiai ponia Janina susirinkusius senjorus atvedė į šių dienų šventinį laukimą. Gruodžio 22-ąją sustoja laikas, o nuo Kūčių vakaro jau šviesa ima viršų. Dienos pradeda ilgėti, naktis traukiasi, tamsa užleidžia savo laiką šviesai.

Šviesos palinkėjo ir suėjime dalyvavusi Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė: „Džiaugiuosi ir didžiuojuosi vyresniais žmonėmis. Jų triūso vaisiais mes dar ir dabar naudojamės. Dėkoju Parapijos globos namų gyventojams, kad atvyko į susitikimą pasidalinti džiaugsmu. Ramybės ir gerumo Jums širdyse. Sveikatos ir ilgų metų“.

O į duris beldėsi p. Dalios pakviesta panelė Pelargonija (Edgaras Orlovas). Panelė, pamačiusi atvykusius širvintiškius, pažino, kad tai jos buvę klasės draugai. Pasiskundė panelė savo nevykėliu vyru, kuris kur beeitų, ką bedarytų, vis nugriūna, susilaužo kaulus, o panelei tenka vienai pačiai tvarkytis. Gal iš atvykusių kas nors sugebės jai padėti? Su šypsena ir giedrais veidais senjorai iš parapijos globos namų stebėjo ir klausėsi Pelargonijos. O kai Zigmantas Mikolajūnas užgrojo armonika ir muzikantas užvedė dainą, kaip neprisiminsi senai dainuotų dainų, kaip neprisiminsi jaunystės! Dainavo senjorai kartu su musninkiečiais. O ant stalo skanėstai viliojo akį. Vaišingos šeimininkės Dalia ir Janina kvietė nesivaržyti ir ragauti visko, kas buvo paruošta. Žinoma, kad visi dainavo, visi ragavo ir visi praskaidrėjusia nuotaika sugrįžo namo.

Labai dėkingi parapijos globos namų gyventojai Daliai Kiaulevičiūtei už suorganizuotą išvyką į Kultūros centro Musninkų filialą, už vaišingumą, už savo portretų pamatymą kitoje aplinkoje. Gal tai nebus paskutinis renginys, kuriame dalyvaus globos namų senjorai. Advento laikas – gerumo laikas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*