Naujausios žinios

Senka intelektualų ar pakalikų gretos?

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.ldiena.lt

Jonė Lieponė

Klausimas iškilo, kai perskaičiau savivaldybės veidaknygėje, kad į pensiją išlydėta ilgametė Širvintų seniūnijos seniūnė Laimutė Griškienė. Negaliu pasakyti, ar čia gerai viename darbe ir vienoje vietoje tiek metų pradirbt, bet teko girdėt, kad anksčiau, na mano tėvų laikais, tai buvo labai vertinama. Šiais laikais sakoma, kad po penkių metų tiek vadovas, tiek darbuotojas išsisemia, prisitaiko ir pripranta, nebesidomi naujovėmis, netobulėja ir jo tiesiai šviesiai darbas „nebeveža“. Ne veltui Vietos savivaldos įstatyme yra numatyta 5 metų kadencija, nors jų skaičius ir neribojamas, betgi visur turėtume vadovautis sveiku protu. Be to, liaudies išmintis byloja: „Nauja šluota geriau šluoja“. Na gal seniūnų darbo vietos yra išskirtinės, nesiginčysiu.

Tik ne ilgas viename darbe pradirbtas laikas man užkliuvo. Užkabino akį kai kas kita. Va juodu ant balto Savivaldybės tinklalapio straipsnyje rašoma, kad išėjusi į pensiją seniūnė jau nebedirbs ir ją pavaduos, spėkit kas? Tikiu, nesunkiai atspėjote. Taip taip tas pat darbštuolis Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas. O kas su Zibalų seniūnija bus. Juk oficialus Savivaldybės tinklalapis skelbia, kad jai laikinai vadovavo, tiksliau seniūną pavadavo, ta pati Laimutė. Nesiseka tai Zibalų seniūnijai rimto ir ištikimo vadovo rasti. Po a. a. Nerijaus Drazdo niekas rimtai taip ir neatėjo ja rūpintis. Tik laikinieji Sigitas ir Laimutė vienas kitą keitė. Matyt, nėr problemų seniūnijoje ir patys sugeba puikiai Anciūnų, Kiauklių, Šešuolėlių bei Zibalų seniūnaitijų gyventojai tvarkytis, kad tikro gaspadoriaus nereikalauja.

Mūsų rajone yra ne viena tokia nuskriausta seniūnija. Va Kernavės seniūnija jau gerokai ilgai laukia tvirtos rankos ir atsidavusios širdies. Po to, kai Stanislovas Gaidakauskas išėjo į užtarnautą poilsį, Kernavės seniūnijos seniūną laikinai pavaduoja Birutė Jankauskienė, kuri jau pakankamai ilgai yra pastovioji Musninkų seniūnijos seniūnė. Ir kaip vėl neprabilti liaudies išmintimi: „Nėra nieko pastovesnio už laikinumą“. Matyt, tokio pat likimo susilauks ir Čiobiškio seniūnija, kuriai ilgus metus vadovavęs Virginijus Niekis netikėtai pasitraukė iš pareigų niekam nieko nepaaiškinęs, o jį laikinai pavaduoti ėmėsi Lionginas Juzėnas. Beje, minėtasis taip pat užima nuolatinio seniūno kėdę Gelvonų seniūnijoje.

Jauniūnų seniūnijai pasisekė kiek labiau. Po Vidmanto Grinio savanoriško, o gal ir ne visai, pasitraukimo iš pareigų taip paslaptingai kurį laiką laikinai seniūnijos seniūno pareigas ėjo Neringa Lubytė. Tik va taip pat paslaptingai iš ten persikraustė į Savivaldybę, o po to į Socialinių paslaugų centrą, o seniūnijai vadovauti stojo jau nebe laikinas, o tikrų tikriausias seniūnas, į pensiją išėjęs Širvintų skyriaus policijos pareigūnas Ramūnas Jasevičius.

Tai štai tokia ta mūsų seniūnijų gyvavimo istorija. Turime rajone aštuonias seniūnijas ir keturis labai vykusius seniūnus, kurie gali aprėpti dvigubai daugiau nei „gali aprėpt“. Pagalvojote, kuo gi jie ypatingi. O gi visai niekuo, jie paprasčiausiai žiūri ta kryptimi, kuria liepta, ir mąsto taip, kaip nurodyta. Štai ir visa paslaptis. Nors jie pagal Vietos savivaldos įstatymą yra valstybės tarnautojai, bet ar tikrai tarnauja valstybei, ne man spręsti.

Kas atsitiko, kad Širvintų rajonas niekaip nepapildo seniūnų gretų. Gal bijoma, kad tų, kurie reikia, neišrinks, o tie, kurių nereikia, netyčia taps seniūnijų vadovais. Šiuo atveju lojalūs seniūnaičiai yra labai svarbūs, mat į seniūno pareigas priimama tik konkurso būdu. O konkurso komisija sudaroma iš 7 narių, iš kurių kone pusė ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4 turi būti tos seniūnijos aptarnaujamos teritorijos išplėstinės seniūnaičių sueigos, tai yra seniūnaičių ir seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų deleguotų atstovų susirinkimo, deleguoti asmenys. O mūsų žiniai, Zibalų, Širvintų ir Kernavės seniūnijose veikia bendruomenės, kurios nėra „paklusnios“, o todėl kyla rizika, kad baigtis gali būti netokia, kokios tikisi mūsų valdantieji. Tai štai, kol nebus pašalinti rizikos veiksniai, tol seniūnų mažės, o jų valdomų plotų daugės. Su kuo mus visus ir sveikiname, juk tai irgi savotiškas Savivaldybės biudžeto taupymo būdas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*