Naujausios žinios

Senovinių daiktų istorijos. Ragas (vaizdo įrašas)

Ragą žmonės dirbiniams ir puošybai naudojo nuo neatmenamų laikų. Ragas – vienas iš seniausių muzikos instrumentų, kuris buvo paplitęs visame pasaulyje. Jei ragų paviršiuje būdavo išgręžiamos skylutės, jas uždengiant pirštais, būdavo galima išgauti skirtingus garsus. O rago garsas sklinda net labai toli. Ragą galima būtų prilyginti šiuolaikiniam mobiliajam telefonui, nes plaukiojant rago gausmas puikiai padėdavo susiorientuoti rūke pasiklydusiems laivams. Ūbaujant ragu, garsas sklinda net iki 5 km. Taip senovėje vienas laivas galėdavo išgirsti sutartą signalą ir žinoti, kur šalia plaukia kiti draugai.

Senovėje žmonės ragus naudojo įvairiausiems buities dirbiniams, taurėms gėrimui gaminti. Taip pat labai dažnai senovės peiliadirbiai ragu puošdavo peilio rankenas, o amatininkai gamindavo įvairiausius namų ūkiui reikalingus smulkius daiktelius.

O patys išradingiausi galėjo iš rago pasigaminti net įdomų žaidimą. Tokį kiekvienas gali pasigaminti ir šiandien.  Tam reikėtų rago, virvutės ir iš kaulo išpjauto žiedelio. O kaip viską pasigaminti ir išmokti žaisti, galėsite sužinoti pažiūrėję vaizdo įrašą. Kviečiame pažiūrėti.

Apie ragą pasakoja Judita Korsakienė – „Vikingų kaimas“ vadovė ir Vytautas  Nalšius – iš Gyvosios istorijos klubo „Leitgiris“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*