Naujausios žinios

Šešuoliuose susipynė klasikinė muzika ir motociklų gaudesys (vaizdo įrašas)

Rodos, du nesuderinami dalykai – klasikinė muzika ir baikerių pulkas. Tačiau jau ne pirmus metus Šešuolių bei Šešuolėlių parapijos kunigas Egidijus Kazlauskas paskutinį rugsėjo sekmadienį sugebėjo suderinti maldą, motociklų gaudesį bei klasikinę muziką į vieną „Suk rankeną“ projektą.

Projekto tikslas ir idėja – vienyti motociklininkus, kuriems svarbu „Tėve mūsų“ ir „Lietuva, Tėvyne mūsų“, keliaujant prasmingus motožygius po katalikiškas šventoves bei įsimintinas Lietuvos vietas, minint istorines datas, skatinant pilietiškumą, skleidžiant saugaus eismo kultūrą Lietuvoje. Ši idėja artima daugeliui, todėl į renginį Šešuolių miestelyje susirinko daugiau dalyvių bei palaikytojų nei pačiame miestelyje gyvenančių gyventojų. Beje, kunigas E. Kazlauskas užsiminė, kad kone 15 procentų visų Šešuolių parapijos gyventojų renginio metu tapo savanoriais, o parapijoje apie 500 gyventojų. „Įsivaizduokite, jei 15 procentų Vilniaus gyventojų taptų savanoriais, kiek žmonių būtų pritraukta į savanorišką veiklą,“ – kalbėjo E. Kazlauskas dėkodamas visiems padėjusiems, parėmusiems, dalyviams ir visiems susirinkusiems į renginį. Jis taip pat džiaugėsi, kad kunigauja tokiame gražiame ežerų apsuptame žaliame krašte.

Renginio vedėja Birutė Golubeva pranešė, kad prieš aštuonerius metus, būtent paskutinį rugsėjo sekmadienį, Lietuvos Vyskupų konferencijos nutarimu minima keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Ji skirta priminti, kad gerbtume vienas kitą kelyje, kad saugotume save bei artimą, keliaujantį kartu. Ir būtent šiais metais ši diena skirta palaimintajam Teofiliui Matulioniui paminėti.

Į renginį šiemet buvo susirinkę keliautojai dviračiais, paspirtukais, motociklais ir automobiliais iš Vilniaus, Kauno, Širvintų, Molėtų, Kaišiadorių, Ukmergės ir Kėdainių. Atvyko ir žymūs bei garbingi asmenys: Molėtų garbės pilietis, Molėtų dekanato dekanas, Egidijaus Kazlausko krikšto tėtis monsinjoras Kęstutis Kazlauskas, Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas su kitais Savivaldybės atstovais, Seniūnijos seniūnė Jolanta Lukšienė, Šešuolių bendruomenės pirmininkė Edita Joteikienė, Lietuvos sporto federacijos generalinė sekretorė, direktorė Rasa Ališauskienė su šeima, ultrabėgikas, ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas, Lietuvos kelių policijos pareigūnai- motociklininkai, Šv. Mišias aukojo dominikonas tėvas Bernardas.

Bibliotekininkė Edita paruošė žaidimų zoną vaikams, kuriame ne tik mažieji galėjo išbandyti savo jėgas senoviniame vikingų žaidime „KUBB“, lauko šaškėmis, žiedų mėtymo rungtyje. Susirinkusius sveikino žurnalo „Kelionė“ žurnalistė Jurga Lūžaitė-Kajėnienė bei redaktorius Gediminas Kajėnas. Policijos komisariatas atsivežė vaikų numylėtinį Amsį, o Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba demonstravo naujausią įrangą bei gelbėjimo priemones, naudojamas autoįvykių metu.

Šiemet daugiausia dviratininkų atvyko iš Širvintų rajono. Tai gausios ir ypatingai sportiškos Pilkų, Dapkevičių bei Korsakų šeimos. Visos renginyje dalyvavusios transporto priemonės buvo laiminamos skambant klasikinei muzikai, kurią atliko klarnetininkas, muzikos mokytojas, menininkas, visuomenės veikėjas Marius Deksnys bei koncertmeisterė Greta Magalinska. Smagius pokštus krėtė renginio įgarsintojas Šarūnas Navionis, o mėgstančius penktadieniais žiūrėti programą „Duokim garo“ pradžiugino kapelos „Noragas“ pasirodymas kartu su armonikieriumi Kęstučiu Kuzmicku.

Pasak kunigo Egidijaus Kazlausko, giedrą dieną padovanojo Dievas, o gerą nuotaiką renginyje vienas kitam dovanojo visi projekto dalyviai, į šventę susirinkusieji bei renginį organizavę žmonės. Diena neprailgo, net atvirkščiai – galvoje sukosi mintis, kad reiktų dažniau dalyvauti „Suk rankeną“ renginiuose, o jų būna per metus ne viena.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*