Naujausios žinios

Širdyje – pavasario tėkmė

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 23 d. laikraščio „Širvis“ 20-ame šių metų numeryje.

Gegužė – šeimos mėnuo, kurio vidury švenčiame Šeimos dieną. Šeimų bendrystės ugdymo centras ta proga sukvietė Širvintų ir kaimyninių rajonų šeimas į renginį siekdami pabūti kartu. Šio ugdymo centre sėkmingai veikia Širvintų „Tėkmės“ mokykla bei vaikų darželis „Laumžirgių pievelė“. Daugelis vaikų su savo šeimomis dalyvavo šventėje, nemažai tėvelių aktyviai įsitraukė į šventės organizavimą – vedė edukacijas, pamokas, laboratorijas, o auklėtojos ir mokytojos vedė paskaitas. Galime tik pasidžiaugti, kad mūsų rajonas turtingas tokiomis aktyviomis šeimomis, juk daug kūrybinės energijos ir laiko teko paaukoti šios šventės organizatoriams. Veikti šeimų susibūrime tikrai buvo ką tiek mažiems, tiek vyresniems šventės dalyviams.

Po visą ugdymo centro kiemą išsimėtė įvairių veiklų kiemeliai, vaikai vos spėjo visas aplankyti, pasigaminti darbelių ar nusipiešti savo mėgiamų pasakų herojus. Patys mažiausi įniko į muilo burbulų pasaulį. Čia jie greit išmoko lazdomis bei juostelėmis su vėju pūsti didžiules muilo burbulų kirmėles, balionus bei gausybę burbulų. Pailsę nuo sukimosi, galėjo prisėsti šalia Birutės ir pasigaminti žaliąjį laumžirgį. Laumžirgis nepaprastas, nes jis gaminamas iš žiedlapių, šakelių, lapelių ir kitokių augalėlių. Laumžirgis kai kur Lietuvoje vadinamas Perkūno arkliu. Tai ilgaamžiškumo, stiprybės ir laimės simbolis. Kiekvienas norintis galėjo į namus parsinešti savo pagamintą simbolinį talismaną.

Išlaisvinti dvasios polėkį bei pažadinti kūrybiškumo pradą padėjo tapymo šiaudeliais, lipdymo iš molio, medienos dekoravimo kiemeliai ir fotostudijos laboratorija.

Netrūko jėgos bei taiklumo užsiėmimų. Vyresnieji išbandė jėgas bei savo pusiausvyrą eidami kojūkais. Retam pasisekė nužingsniuoti iki hamako ir atsipūsti. Dauguma suprato, kad tai nelengva užduotis. Šalia kojūkų taiklumą bandė mažieji meškerėmis žvejodami medines žuveles ar mėtydami žiedus, bandydami pataikyti ant kuoliukų. Vyresniesiems taiklumą lavinti padėjo lankų šaudymo pamokos. Ir čia nebuvo lengva užduotis, retas kuris, lanką paėmęs pirmą kartą į rankas, galėjo pataikyti į taikinį. Na šiais laikais šeimos tėtei maisto medžioti nebereikia, o dėl pramogos mokymuisi galima skirti ir daugiau laiko.

Netrūko renginyje mankštos ir smegenims. „Laumžirgių pievelės“ auklėtojos vedė paskaitą apie aktyvius žaidimus bei jų svarbą vaikams iki septynerių metų. Jos demonstravo medinius žaislus, kurie gali atstoti įvairius populiarius plastmasinius. Tarkime, medinė kaladėlė gali atstoti grojantį mobilų telefoną ir net slides ar riedučius, o metalofonas – pjūklą bei plaktuką. Šio darželio vaikų grupėje gausybė medinių žaislų ir net paprasčiausių medžių kankorėžių, šakelių ar vilnos. Pasak auklėtojų, žaidimams naudodami tokius žaislus, tėveliai deda pagrindus didesniam vaikų kūrybiškumo potencialui.

Antrą paskaitą vedė „Tėkmės“ mokyklos mokytojos. Paskaitos metu tėvai tapo pirmokais, antrokais, trečiokais bei ketvirtokais ir vykdė mokytojų užduotis. Taip šią mokyklą lankančių vaikų tėveliai susipažino su jų vaikų udymo specifika mišrioje klasėje, o nelankančių – sužinojo, kad mišri klasė nėra blogiau už išskirstytas klases.

Trečioje paskaitoje suaugusieji iš Tomo Kurapkaičio, savanoriavusio Gvatemaloje, išgirdo apie bendruomenės atsiradimo stebuklą ir reikalingas pastangas jai plėtoti bei išsaugoti.

Šeimų susibūrimo kuliminacija – grojimas afrikietiškais būgnais. Šią pamoką vedė Martynas Sučyla. Pamokos metu būgnais mokytojas skatino dalyvius suprasti vienas kitą be žodžių. Buvo kantrus, nes ne iš karto mokiniai suprato, ko tikisi iš jų būgnininkas. Šventės dalyviai išbandė skirtingus Afrikos būgnus: nuo paties mažiausio iki didžiausio Martyno atvežto būgno ir pasijuto tikrais muzikantais. Pamokos pradžioje padrikas būgnų mušimas palaipsniui virto ritmu, pabudinusiu ne tik žalumoje pasislėpusius vabzdžius, paukščius ar netoliese smalsiai renginį stebintį katiną, bet ir susirinkusiųjų širdyse privertė pajusti galingą pavasario tėkmę.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*