Naujausios žinios

Širvintų lakštingalos laukėme 20 metų

Straipsnis buvo išspausdintas birželio 13 d. laikraščio „Širvis“ 23-ame šių metų numeryje.

Pagaliau paaiškėjo 23-ią kartą vykusio respublikinio konkurso „Dainų dainelė“ 2018 m. laureatai. Tarp C amžiaus grupės nugalėtojų – širvintiškė Austėja Šimkutė, kurią paruošė Meno mokyklos mokytoja Jurga Sarpauskienė. Jaunoji daininkė nėra naujokė šiame konkurse. Jau 2016 m. ji pelnė konkurso „Dainų dainelė“ lauretės vardą ir rikiuojasi šalia širvintiškių lakštingalų – Renatos Blusevičienės ir Aušrinės Adomavičiūtės. Šio įvykio laukėme kone 20 metų.

Šiemet laureatais tapo daugiau kaip pusantro šimto dalyvių: 24 solistai, 4 duetai, 2 tercetai, 2 kvartetai, 12 ansamblių. Jie buvo apdovanoti birželio 8 d. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, o birželio 10 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko konkurso laureatų koncertas. Mūsų solistę Austėją Šimkutę galėjome išvysti tiesioginėje transliacijoje per Lietuvos televiziją dainuojančią Valterio Eichenbergo dainą „Čarlston- Omnibus“. Jai pritarė simfoninis orkestras ir LRT grupė.

„„Dainų dainelė“ apskritai per visus keturis ratus auga, nors Lietuvoje kasmet vaikų dešimčia tūkstančių mažėja, dainuojančių daugėja, o ne mažėja. Ji keičiasi turinio prasme, margumo. Per dešimtmetį išgirdome įvairių dainų, Lietuvos kompozitorių, siūlydami jas rinktis. Be abejo, tuo skiriasi, kad mažėja angliškai dainuojamų dainų, stengiamasi dainuoti lietuviškai arba lietuvių autorių dainas“, – portalui „Kauno diena“ teigė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius ir konkurso vertinimo komisijos narys Romualdas Kondrotas.

„Dainų dainelė” – vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių ir tęsiančių šalies muzikinių renginių. Dar nuo 1974 m. rengiamas „Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Projekto iniciatoriai ir rengėjai: Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos radijas ir televizija. Nuo 1998 m. Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu „Dainų dainelę“ organizuoja Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla. Kas dvejus metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60-ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

„Širvio“ informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*