Naujausios žinios

ŠIRVINTIŠKIAI AUŠROS VARTŲ GAILESTINGUMO MOTINOS GLOBOS ATLAIDUOSE

Laura KIrtiklienė

D. Kunevičienės nuotrauka

Pirmos ypatingos iškilmės Aušros Vartų Dievo Motinai pagerbti surengtos po 1706 m. gegužės 18 d. Vilniaus gaisro. Nuo 1735 m. Aušros Vartuose lapkričio antrą savaitę imta švęsti Dievo Motinos Globos šventę. Ji išaugo į iškilmingus aštuonias dienas trunkančius atlaidus, kai 1773 m. popiežius Klemensas XIV suteikė Vilniuje įsikūrusiai Švč. M. Marijos Globos brolijai atlaidų privilegijas. Ir šiandien, iš daugelio Vilniuje minimų Švč. M. Marijos švenčių, iškilmingumu išsiskiria Gailestingumo Motinos iškilmė – lapkričio 16 d. – ir tuo laiku aštuonias dienas švenčiami Aušros Vartų atlaidai. Tai svarbiausi Vilniaus arkivyskupijos atlaidai. Jų metu, nepaisant dažnai darganoto šiuo metų laiku oro, gatvė prieš koplyčią būna pilna žmonių, atvyksta gausios piligrimų grupės iš Latvijos, Lenkijos ir kitų aplinkinių kraštų.

Šiemet, jau trečius metus iš eilės, Širvintų dekanatui, o kartu ir Kaišiadorių vyskupijai, atstovavo šventas mišias aukojęs Širvintų švento arkangelo Mykolo parapijos dekanas kunigas Leonas Klimas ir per mišias giedojęs bažnyčios choras, vadovas S. Kirtiklis. Pastarasis, Širvintų šv. Arkangelo Mykolo choras, turi senas ir gilias chorinio giedojimo tradicijas, giedantis kiekvieną sekmadienį ir per iškilmingas šventines mišias, vykdydamas giesmininkų misiją – padėti melstis, dvasiškai pakylėti maldininkus, padovanoti šventinę nuotaiką, būti tuo, kas pakelia žmogų virš kasdienybės rutinos. Širvintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnytinį chorą sudaro tie patys parapijiečiai, įvairių profesijų žmonės, kurie dirba, gyvena, meldžiasi kartu su širvintiškiais. Šiuos žmones jungia viena – tikėjimas, meilė giesmei, artimui. Bažnyčios chore gieda: sopranai: Renata Blusevičienė, Nomeda Drazdienė,  Laimutė Dambrauskienė, Rūta Boguckienė, Elena Jankauskienė, Laima Jakimavičienė; Daiva Krūminienė, Violeta Varnienė, Jurga Vaškienė; altai: Zofija Masiulionienė, Janina Zakarauskienė, Laura Kirtiklienė, Dalia Kunevičienė, Gražina Strelcovienė, Janina Drumstienė; tenorai: Antanas Marcinkevičius, Romualdas Dambrauskas, Dainius Dambrauskas, Arvydas Drumstas, Alfredas Varnas, ir bosai: Jonas Barbaravičius, Antanas Lenartavičius, Arūnas Baronas.

Šiais metais giedojimas Aušros Vartų Švenčiausios Mergelės Marijos Dievo Gailestingumo Motinos Didžiuosiuose Atlaiduose beveik sutapo su  lapkričio 22 dieną minima Šv. Cecilijos – giesmininkų ir muzikos globėjos švente. Tai visų choristų profesinė diena, todėl pasinaudojus proga, kad savo giesmėmis galėjome pakylėti sostinės tikinčiųjų širdis, paminėjome ir šią šventę.

Pernai po šių atlaidų aplankėme Valdovų rūmus, o šiemet – Vilninaus Katedrą ir jos požemius. Gili ir didinga mūsų valstybės praeitis. Kiek amžių slėpti požemių turtai ir paslaptys laukė, kol išvys dienos šviesą. Buvo įdomu klausytis gidės pasakojimo apie Barboros Radvilaitės kapo atradimo istoriją, apie Vytauto Didžiojo kapo buvimo vietos hipotezes, apie popiežiaus Jono Pauliaus II gūzą ir kitus dalykus.

Po turiningos ekskursijos traukėme į Karališką kibininę, esančią netoli Grigiškių. Iš tiesų – ir aplinka ir pateikalai karališki.

Visas šeštadienis buvo neaprastas, o pakylėtas: jokio nuovargio, tik gera ir ramu širdyje. Džiaugėmės šia turininga diena. Nors darbo repetuojant buvo nemažai įdėta, bet Marijos globa ir maldininkų padėka už pakilias giesmes viską atpirko.

D. Kunevičienės nuotraukos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*