Naujausios žinios

Širvintiškių kūrybos skaitymai Viešojoje bibliotekoje

Valda Patinskienė

srf logo

Straipsnis buvo išspausdintas  kovo 15 d. laikraščio „Širvis“ 11-ame šių metų numeryje.

Kovo 8-osios popietę literatūros mylėtojai rinkosi į Širvintų viešosios bibliotekos skaityklą, čia vyko kūrybos skaitymai Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Renginio metu pristatyta lietuvių kalbos mokytojos Eglės Guobytės-Iglės poezijos knyga „Pienių stiklas“, iliustruota pačios autorės grafikos darbais.

Renginį vedė bibliotekos Aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Almutė Kanapienienė. Lyriškai popietei susirinkusius nuteikė Širvintų meno mokyklos merginų ansamblis „Garsai“, kuriam vadovauja mokytoja Julija Jadzevičienė. Pluoštą savo kūrybos paskaitė knygos autorė Eglė Guobytė. Kūryba Eglę lydi nuo mokyklos laikų. Jos lietuvių kalbos mokytoja Danutė Miliukienė yra išsaugojusi mokinės pirmuosius literatūrinius bandymus. Jų pagrindu bibliotekoje buvo parengta paroda „Pirmieji Eglės Guobytės žingsniai į poeziją“.

Autorė pajuokavo esanti du medžiai viename – eglė ir guoba – todėl jos eilėraščiuose vyrauja gamtos, medžių, gyvenimo ir meilės temos. „Esu tik tiek, kiek leidžiu sielai būti…“ – kalbėjo poezijos knygos „Pienių stiklas“ autorė. Už paramą knygos leidybai autorė dėkojo verslininkei Nijolei Didžiokienei.

„Atžalyno“ progimnazijos moksleivės Amina ir Iveta Jurėnaitės, padrąsintos lietuvių kalbos mokytojo Romo Zibalo, pateikė savo kūrybinius bandymus. Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė ir senjora Veronika Masiukienė paskaitė naujausius savo eilėraščius. Bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė perskaitė porą jausmingų, lyriškų savo anytos Valerijos Daugėlienės eilėraščių. U. Trumpickaitė skaitė ne tik savo, bet ir žinomo tautodailininko Ipolito Užkurnio, kurio devyniasdešimtmetį minėjome rudenį, eilėraščius „Odė medžiams“ ir „Drobiniai marškiniai“. Žinomos literatės mokytojos Danutės Miliukienės kūrybą skaitė bibliotekininkė Vaidutė Lebeckienė. Vakarą savo eilėraščių posmais užbaigė kūrybingi vyrai – Jaunius Ranonis ir Saulius Vasiliauskas.

Bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė dėkojo literatams ir įteikė jiems atminimo dovanėles. Tiek organizatoriai, tiek dalyviai, tiek klausytojai tikisi, kad renginys taps tradicija, juk kuriančiųjų rajone tikrai nestinga. Lauksime naujų susitikimų.

Širvintų r. viešosios bibliotekos nuotraukos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*