Naujausios žinios

Širvintose vyko žirgų lenktynės

Straipsnis buvo išspausdintas  rugpjūčio 9 d. laikraščio „Širvis“ 32-ame šių metų numeryje.

Praėjusį savaitgalį Širvintų hipodrome vyko Amerikos ir rusų ristūnų žirgų varžybos-bandymai „Derby 2017“ ir „Elito prizas 2017“. Jas organizavo ŽŪB Žirgynas ir Respublikinė lenktyninių žirgų lyga.

Varžybose vyko penki važiavimai. Pirmame važiavime varžėsi suaugę B reitingo žirgai bėgdami 1 800 m distanciją. Važiavimo prizinis fondas 200 eurų. Pirmą vietą užėmė Mečislovas Radzevičius su žirgu Vesenij Luč. Jiems atiteko 100 eurų vertės prizas, antrąją labai nedaug atsilikęs nuo pirmosios užėmė Ernestas Juškauskas su žirgu Beauty Boy, kuriam atiteko 60 eurų vertės prizas ir trečiąją – Renata Pažusienė su žirgu Grūtas, kuriems atiteko 40 eurų vertės prizas.

Antrame važiavime dalyvavo 2014 m. gimimo žirgai. Šio važiavimo distancija ir prizinis fondas toks pat kaip ir pirmojo. Pirmą vietą šiame važiavime užėmė Monika Vinskutė su žirgu Gladiatorius, antrąją – Alvydas Banėnas su žirgu Euro Star ir trečiąją – Ernestas Juškauskas su žirgu Singlas.

Trečiame važiavime dalyviai rungėsi su 2013 m. gimusiais žirgais dėl „DERBY 2017“ prizo. Šio važiavimo distancija 2 500 m, o prizinis fondas – 1000 eurų. Pirmai vietai, kurią iškovojo Stanislovas Kėrys su žirgu Favoritas, atiteko 450 eurų vertės prizas, antrąją užėmusi Gedvilė Vinslauskaitė su žirgu Pivonija buvo apdovanota 260 eurų vertės prizu, o trečiąją užėmęs Ernestas Juškauskas su žirgu Ako Superman – 190 eurų vertės prizu. Prizinių vietų neužėmusiems dalyviams buvo įteiktos 50 eurų vertės dovanos.

Ketvirtame važiavime rungėsi suaugę A reitingo žirgai. Rungdamiesi jie turėjo įveikti 1 800 m distanciją. Prizinį fondą sudarė 300 eurų. Pirmajai atiteko 150 Eur vertės prizas, kurį iškovojo Dainius Perednikas su žirgu Viesulas, antrają vietą ir 100 eurų vertės prizą iškovojo Kazys Trota su žirgu Kouros Broline bei trečiąją vietą ir 50 eurų vertės apdovanojimą pelnė Juozas Kvakšys su žirgu Miražas.

Paskutiniame važiavime dėl „Elito prizo 2017“ varžėsi suaugę žirgai. Šiame važiavime 1 800 m distancijoje rungėsi 7 dalyviai. Šio važiavimo prizinį fondą sudarė 800 eurų. Garbingą pirmąją vietą ir 400 eurų vertės prizą iškovojo Stanislovas Kėrys su žirgu Ingo Sanna, antrąją ir 200 Eur vertės prizą – Monika Vinskutė, triačiąją ir 120 Eur vertės prizą iškovojo Kazys Trota su žirgu Torpedinis Kateris. Ketvirtos vietos laimėtojams buvo įteiktas 80 eurų vertės prizas, kurį iškovojo Egidijus Gudonis su žirgu Gardens Fairytale. Vienas iš septynių lenktynininkų, dalyvavusių šiame važiavime, nebaigė distancijos.

Organizatoriai ne kartą varžybose vardino ir dėkojo rėmėjams bei informaciniams rėmėjams už paramą ir palaikymą. O susirinkę žiūrovai džiaugėsi savo draugų ar giminaičių pasiekimais bei gražiu reginiu.