Naujausios žinios

Gelvonų gimnazistų balsas Briuselyje

SIMONAS KIRTIKLIS

2018 m. kovo 15–16 d. Širvintų Gelvonų gimnazijos mokiniai, vieninteliai iš 40 Lietuvos vidurinių mokyklų, dalyvavo Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) jau devintus metus iš eilės organizuojamame renginyje „Tavo Europa, tavo balsas!“. Be lietuvių į šį renginį atvyko vidurinių mokyklų moksleiviai iš 28 Europos Sąjungos valstybių narių ir 5 šalių kandidačių (Albanijos, buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos, Juodkalnijos, Serbijos ir Turkijos). Europos jaunimas turėjo galimybę sužinoti apie EESRK ir jo vaidmenį, keistis nuomonėmis ir teikti rekomendacijas konkrečia tema. Šių metų renginio tema buvo susijusi su Europos kultūros paveldu.

Lietuvai šiame jaunimo renginyje atstovavo IIg klasės mokiniai Rita Jatkauskaitė, Emilija Švedaitė ir Viktoras Juzėnas, kartu su mokiniais vyko anglų kalbos mokytoja Jūratė Balukevičienė. Viena iš renginio sąlygų – įsipareigoti, prieš atvykstant į Briuselį, apgalvoti ir aptarti renginio temas pamokos metu, tad mokiniams padėjo ruoštis ir juos konsultavo istorijos mokytoja metodininkė Daiva Taučiuvienė. Mokiniai susipažino su Europos Sąjungos struktūra, sužinojo, koks Lietuvos vaidmuo bendrijoje ir kokių privalumų teikia narystė Europos Sąjungoje. „Į renginį mokiniai atvažiavo jau pasidomėję apie Europos paveldą, apie Europos Sąjungos kultūrinę įvairovę. Taip pat jie turėjo pasiruošti diskutuoti Europos kultūros paveldo tema,“ – pristatydamas renginį „Tavo Europa, tavo balsas!“ kalbėjo EESRK narys Gintaras Morkis.

Gelvonų gimnazijos mokiniai su G. Morkiu susipažino vasario mėnesį, kai Komiteto narys aplankė juos gimnazijoje. Vizito metu G. Morkis surengė pristatymą apie Europos Sąjugą, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą ir patį renginį – „Tavo Europa, tavo balsas!“.

Kovo 15 d. gimnazistų komanda pradėjo darbą Briuselyje. Pirmoji renginio diena buvo skirta sveikinimams, susipažinimui, fotosesijai ir bendravimui. Taip pat G. Morkis gimnazistams sudarė galimybę stebėti EESRK posėdį, kuriame dalyvavo įvairių tautų nariai. Labiausiai mokiniai įsiminė škotų atstovą, vilkintį tautinį drabužį – kiltą. „Šiandien mums buvo didelė garbė paspausti ranką trečiajam žmogui Europoje – Jyrki Katainen – Europos komisijos viceprezidentui. Ir taip pat pamatyti, kaip dirba Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nariai plenariniame posėdyje,“ – gimnazijos „Facebook“ paskyroje rašė į renginį išvykę Gelvonų gimnazistai. Mokiniai buvo ypač dėkingi juos globojusiam EESRK nariui G. Morkiui, kuris, pasak mokytojos Jūratės Balukevičienės, nuolatos buvo šalia, supažindino su svarbiais Europos Sąjungos politikos veikėjais.

Antrąją dieną mokiniai klausėsi svečių pasisakymų, po to vyko mokinių diskusijos bei darbas grupėse. Ši patirtis leido moksleiviams pajusti, kaip EESRK nariai priima pasiūlymus, kaip juos pateikia kitoms Europos Sąjungos struktūroms. Kiekviena grupė gvildeno su Europos kultūros paveldu susijusias problemas ir pristatė savo sprendimus, turėjo juos apginti ir įtikinti, kad jų rekomendacijos geriausios. Vėliau vyko balsavimas už geriausius projektus, daugiausia balsų surinko šie projektai: „Eksperimentai su kultūra“; „Pažinti kitas kultūras keliaujant“; „Išsaugoti kultūrą, mokytis iš praeities ir kurti ateitį“.

Vakare vyko šalių kultūrinė programa. Gelvoniškių komada save Europos šalims pristatė dainuodami lietuvių liaudies dainą „Teka teka“. „Diena buvo labai darbinga ir ilga. Gimnazijos komanda savo misiją jaunimo renginyje „Tavo Europa, tavo balsas!“ 2018 baigė,“ – rašo Gelvonų gimnazistai.

Žinoma, gelvoniškiai dar prieš skrydį namo Briuselyje spėjo aplankyti mini Europos parką, atomiumą – 165 milijardus kartų padidintą geležies atomą.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys G. Morkis paklaustas, kodėl Lietuvai atstovavo Gelvonų gimnazija, teigė, kad ši gimnazija yra gyvenvietės, o ne miesto mokykla, todėl šiems moksleiviams taip pat turi būti suteikta galimybė pagalvoti apie Europos Sąjungos reikalus ir prisidėti prie modernios Europos kūrimo.

„Linkiu save matyti gerais Lietuvos piliečiais, visos Europos piliečiais. Kad būtumėte gerais piliečiais – gerai mokykitės kalbas, stenkitės neatsilikti nuo informacinių technologijų pažangos. Linkiu būti optimistais dėl Lietuvos. Lietuva yra tarp pačių žmogiškiausių valstybių pasaulyje. Pasinaudokite galimybėmis keliauti, mokytis pasaulyje ir grįžti į Lietuvą. Būkite Lietuvos patriotais ir mąstykite globaliai,“ – Lietuvos jaunimui, o ypatingai Gelvonų gimnazijos mokiniams linkėjo EESRK narys G. Morkis.

Viktoro Juzėno vaizdo įrašas

1 Comment on Gelvonų gimnazistų balsas Briuselyje

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*