Naujausios žinios

Širvintų globėjai įstojo į Lietuvos globėjų ir įtėvių asociaciją

Straipsnis buvo išspausdintas  sausio 25 d. laikraščio „Širvis“ 4-ame šių metų numeryje.

Praėjusį penktadienį Asociacijos „Širvintų rajono vaikų globėjų draugija“ nariai išskubėjo į „LT įtėvių ir globėjų asociacijos“ steigiamąjį susirinkimą. Šios asociacijos steigimo iniciatoriai Tomas Rimkus, Giedrė Salter ir Živilė Kaminskienė kvietė visus globėjus, įtėvius ar besiruošiančius tokiais tapti aktyviai įsitraukti į naujai besikuriančios asociacijos veiklą.

Pagrindiniai keliami asociacijos tikslai: vienyti globėjų ir įvaikintojų šeimas; atstovauti ir ginti globėjų ir įtėvių interesus; remiantis realiais esamų globėjų ir įtėvių poreikiais, siekti tobulinti įvaikinimo ir globos sistemą, kad ji būtų kuo palankesnė vaikų gerovei; organizuoti bei skatinti bendradarbiavimą bei savitarpio paramą; dalintis geromis ir ne tik globėjų ir įtėvių patirtimis.

„LT globėjų ir įtėvių asociacijos“ steigimo iniciatorė buvusi Prezidentės patarėja Giedrė Salter kalbėjo susirinkusiems apie šios asociacijos svarbą, išvardino tikslus, uždavinius ir pagrindines funkcijas bei įvardino galimus šios asociacijos narius. Jais gali tapti pilnamečiai asmenys, esantys vaikų globėjais ar įvaikintojais, ar ketinantys tokiais tapti. Taip pat nariais gali tapti juridiniai asmenys, nepriklausantys valstybinėms institucijoms bei vienijantys ar veiklą vykdantys globėjų bei įvaikintojų iniciatyva. „Globos ir įvaikinimo skatinimas taip pat labai aktuali šios asociacijos kryptis. Todėl viena iš krypčių – ginti esamų globėjų bei įtėvių teises – nėra prioritetinė,“ – kalbėjo G. Salter.

Susirinkime buvo išrinktas pirmininkas, kuriuo tapo Tomas Rimkus bei penkių narių valdyba, į kurią slapto balsavimo būdu iš aštuonių kandidatų buvo išrinktas ir vienas iš širvintiškių – Sigitas Kirtiklis.

„Buvome susitikę su Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaite ir pateikėme savo požiūrį bei siūlymus įstatymo pataisoms,“ – kalbėjo „LT globėjų ir įtėvių asociacijos“ pirmininkas Tomas Rimkus.

„Labai džiaugiuosi šiuo įvykiu ir tikiuosi, kad asociacijos jau esami ir būsimi nariai savo asmeninio laiko ir patirties indėliu, pasiūlymais prisidės prie įvaikinimo ir globos sistemos tobulinimo. Tikiuosi, kad asociacija savo veikla padės pereiti nuo destruktyvios kritikos prie konstruktyvių pasiūlymų,“ – po susirinkimo mintimis dalinosi vienas iš šios Asociacijos narių LEU dėstytojas bei Viešosios įstaigos „Pagalbos paaugliams iniciatyva“ vadovas Zigmas Giedrimas.

„Labai tikiuosi, kad naujai įkurta Lietuvos globėjų ir įtėvių asociacija apjungs bendrai veiklai bei tikslams siekti visas mažas tokias kaip mūsų „Širvintų rajono vaikų globėjų draugija“ organizacijas ir sukurs vieningą bei tvirtą Asociaciją, ginančią globėjų bei įtėvių interesus ir teises bei mūsų – globėjų ir įtėvių – balsas bus greičiau išgirstas aukščiausiose valstybinėse institucijose. Tai labai aktualu mūsų rajono globėjams ir įtėviams ypatingai tada, kai iš valdžios vis sulaukiame nepagrįstai nepagarbaus elgesio ar požiūrio į globėjus. Todėl artimiausiu metu sukviesime susirinkimą ir aptarsime galimybę mūsų asociacijai stoti į naujai įkurtą organizaciją,“ –kalbėjo Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos pirmininkas Rimvydas Bagočiūnas.

Jau greitai respublikinėse žiniasklaidos priemonėse ir „Širvyje“ bus išplatintas pranešimas apie „LT globėjų ir įtėvių asociaciją bei kaip tapti jos nariu.

1 Comment on Širvintų globėjai įstojo į Lietuvos globėjų ir įtėvių asociaciją

  1. Linutės bendradarbė // 2017 sausio 30 18:26 at // Atsakyti

    sveikinimai. Sėkmės, stiprybės, kantrybės, neišsemiamo gerumo ir palaikymo iš aplinkinių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*