Naujausios žinios

Širvintų karalystėje nieko naujo

Jonė Lieponė

Širvintų karalystėje nieko naujo. Taip nusprendžiau perskaičiusi Tarybos posėdžio darbotvarkę. Jau ne kartą nelojalios valdančiajai daugumai žiniasklaidos priemonės skalambijo, kad Širvintų rajone valdo lepai, kad „lepą“ keičia kitas „lepas“. Na ir kas. Kaip merė ir sakė: „Šunys loja, o karavanas eina“. „Lepų“ istorija, liaudiškai tariant, sukasi ratu. Nuo buvusių dviejų vaikų darželių, kuris sujungtas į vieną, direktorių V. Vaskelienės ir G. Laukienės pasitraukimo laiko ši įstaiga taip ir nesulaukė nuolatinio vadovo. Iki sujungimo ir po jo, vaikų darželiui vadovavo ir, panašu, toliau vadovaus lepai.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos, kurios  gegužės 28 dienos posėdyje, darbotvarkėje 12-uoju klausimu buvo įtrauktas sprendimo projektas „Dėl pavedimo Ritai Sinkevičienei laikinai vykdyti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus funkcijas.“

Spontaniškai kyla klausimas, kas nutiko buvusiai L.E.P. direktorei Sondrai Bartulienei? Deja, apie tai istorija nutyli. Tik po mūsų nedidelę karalystę sklando įvairiausi gandai, kad tarp mūsų numylėtosios valdovės ir šios buvusios mokytojos, o dabar ir buvusios L.E.P. direktorės prabėgo sabalo juodumo katė.

Mat pasirodo, kad dar prieš Tarybos sprendimo projektą Sondra buvo išprašyta ne tik iš darbo. Dar visai neseniai, 2019 m. kovo 3 d., savivaldybių tarybų rinkimų metu Sondra Bartulienė Lietuvos socialdemokratų darbo partijos buvo pasiūlyta į Širvintų miesto rinkimų komisijos pirmininkės pareigas. Ir, kaip mums eiliniams mirtingiesiems atrodo, pareigas atliko puikiai. Juk Visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komandos – už sėkmingą Širvintų kraštą“ rezultatas buvo antras ir siekė 63, 41 procento visų apylinkėje balsavusių rinkėjų. Kas tarp jų, tų dviejų svarbių moterų, nutiko – žino tik jos arba net tik viena iš jų. Mes galime tik pasvarstyti, kodėl, Prezidento rinkimų kampanijai einant į pabaigą, ponią Sondrą pakeitė Neringa Lubytė, kurią, beje, pasiūlė ta pati Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Mano nuomonė tokia žemiška, Sondra buvo paprasčiausias kai kieno įrankis tikslui siekti. O tikslas gi pasiektas, rinkimai laimėti, įrankį galima padėt į šalį kokiems ketveriems metams.

Prisiminus netolimą praeitį, kai tiek Sondra, tiek jos vyras priklausė labai panašaus į naujai įkurtos politinės jėgos pavadinimo partijai ir dėl minkštutėlės kėdės ar kiek solidesnio posto, nei mokytojos, tapo itin lojaliais mūsų aukščiausiajai valdovei. Bet, matyt, lojalumą demonstruojant, poste išsilaikyti pakako tol, kol mūsų merei to reikėjo. Dabar miestelis šnabždasi, koks likimas laukia ilgai Savivaldybės koridorius trynusio ir vis tebetrinančio Ūkio plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojo Roberto Bartulio. Daugelis svarsto, ar sugebės jis, pasitelkęs savo vyrišką žavesį, išsilaikyti klibančioje kėdėje.

Kai kurie situaciją komentuoja iš kito kampo. Kalbama, kad Neringai Lubytei per sunku užimamame poste. Darbo per daug, skyrių prikurta, patikrinimai vienas po kito, o ir atsakomybė nėra nulinė. Todėl besiblaškančiai per įvairius postus Neringai ruošiama kiek paprastesnė ir mielesnė vietelė vietoje Sondros, o Sondra už lojalumą neliks nuskriausta, bus priglausta netoli savo vyro ir matysime, kaip merė, jos pačios teigimu, išardžiusi vieną savivaldybėje įsikūrusį giminių klaną, keičia kitu – tik jai palankiu ir nuolankiu klanu.

Tikėkimės, kad nė viena pateiktų versijų nepasitvirtins ir jokios sąmokslo teorijos čia nėra, o paprasčiausiai Sondra suprato, kad vaikų darželis – ne jos sritis ir, nusižiūrėjusi darbo vietelę savo mėgstamiausioje veikloje, užleidžia direktorės poziciją labiau nusipelniusiam.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*