Naujausios žinios

Širvintų ligoninė pertvarkos neišvengs

Andželika Bagočiūnienė

A. Bagočiūnienės nuotrauka

Širvintų rajono savivaldybėje lapkričio 6 d.  lankėsi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė su ministerijos komanda: Sveikatos ekonomikos departamento vadove Jolanta Iždoniene, Teisės departamento vadove Nerija Stasiuliene, Personalo skyriaus vedėja Donata Budrevičiene, Asmens sveikatos priežiūros departamento direktoriumi Zdislavu Skvarciany ir ministro patarėja Dalia Guobužiene. Ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, vienas svarbiausių susirinkimo aptariamų klausimų yra Vyriausybės numatytas ketvirtasis konsolidavimo etapas.  Svarbu apsispręsti, kaip Širvintų sveikatos priežiūros įstaigoms toliau „gyventi ir išgyventi“.

Ministrė R. Šalaševičiūtės apsidžiaugė, kad Širvintų rajono savivaldybėje vadovauja vien moterys. Ministrė pasakojo susirinkusiems į Savivaldybės salę, kad, kai šios keturios moterys: Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, Aministracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Elona Pečiukaitienė  atvyko į Lietuvos Respublikos sveikatos ministeriją [nepasikvietusios nė vieno Širvintų sveikatos priežiūros įstaigų vadovo – redaktoriaus pastaba], su ministre kalbėjosi apie konsolidavimą, ketvirtąjį etapą, kuris tikrai įvyks, svarstė galimus variantus, kaip ligoninei reikėtų persitvarkyti, kad Širvintų rajono gyventojai ir medikų bendruomenė galėtų gyventi geriau.

Ministrė R. Šalaševičiūtė pristatė savo komandos narius, kurie, kaip savo srities specialistai, pakomentuos gautą ligoninės skundą ir diskusijos metu iškilusius klausimus. Ministrė taip pat paminėjo, kad skundą pasirašė 95 ligoninės darbuotojai ir jame teigiama, kad Širvintų ligoninės direktorės L. Meškauskienės atžvilgiu Savivaldybės administracija galimai taiko neteisėtus, nepamatuotus ir nepagrįstus veiksmus ir  pažeidžia Darbo kodeksą. Ministrė R. Šalaševičiūtė paaiškino, kad Širvintų rajono savivaldybė yra viena iš šešių likusių savivaldybių, kuriose ji dar nebuvo ir nekalbėjo su ligoninės kolektyvu apie jos pertvarką.

Susirinkusiems į susitikimą, ministrė R. Šalaševičiūtė pristatė Lietuvos  rajoninių ligoninių esamą situaciją, finansines galimybes, ligonių, kurie turi savo rajone ligonines, pasirinkimą gydytis kito rajono ligoninėse, neužpildytas rajoninių ligoninių kai kurių skyrių lovas ir kitas sveikatos įstaigų problemas.

„Jūsų atlyginimai yra apgailėtini, vieni iš prasčiausių Lietuvoje išvedus bendrą gydytojų, slaugytojų ir darbuotojų atlyginimų vidurkį. Darome prielaidą, kad ligoninės vadovybė  neįvykdė slaugytojoms įsipareigojimo, kuris buvo labai aiškus: pridėti jau šiemet, per pirmą ketvirtį, 60 eurų prie atlyginimų.“ – kalbėdama apie Širvintų ligoninę, pabrėžė ministrė R. Šalaševičiūtė ir paaiškino, kaip ir iš kokių lėšų buvo nuspręsta didinti atlyginimus slaugytojoms.

Ministrės teigimu, daugumą rajoninių ligoninių, kurios turi finansinių problemų, žlugdo vaikų skyriai. Vaikų skyriuje guli du, trys ligoniai, o dirba visa komanda. Minisitrė savo kalboje taip pat paminėjo Anykščių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus situaciją, kai Anykščių savivaldybė apsisprendė šio skyriaus neuždaryti ir išlaikyti jį Savivaldybės biudžeto lėšomis. Skyriui išlaikyti skiria 80 tūkst. eurų, kai reikalinga suma yra apie 230 tūkst. eurų. Šio skyriaus lėšų skirtumas mokamas iš kitų skyrių darbuotojų uždirbtų pinigų. Ministrė pateikė ir daugiau pavyzdžių, kurie atspindi ligoninių neefektyvų lėšų paskirstymą.

Ministrė teigė, kad Širvintų ligoninei yra du išgyvenimo variantai: jungti ligoninę su Pirminės sveikatos priežiūros centru  arba tapti kitos ligoninės  filialu, t. y. jungtis prie kitos ligoninės ir tapti tos ligoninės filialu. „Vienaip ar kitaip, taip, kaip buvo, nebebus. (…) Įvertinus tai, kad jums patiems reikia gyventi geriau, susitvarkyti jums reikia su Savivaldybe kartu, nes tik Savivaldybės taryba priims sprendimą. Apsispręskite, ko jūs norite: ar susijungti, ar būti filialu. Mes „iš viršaus“ jums nuleisti sprendimų negalime. (…) Jei nensusitvarkysite su užduotimis, paprasčiausiai ligonių kasos nepasirašys sutarčių, o likti be finansavimo – reiškia ligoninės žlugimą.“ – paaiškino ministrė R. Šalaševičiūtė.

Ministrės R. Šalaševičiūtės komandos narių komentarus pateiksime vėliau.

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministrės R. Šalaševičiūtės pasisakymo susirinkime garso įrašą galite išklausyti čia 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*