Naujausios žinios

Širvintų merė demonstruoja butaforinę galią

R. Šimienės piešinys

Straipsnis buvo išspausdintas balandžio 18 d. laikraščio „Širvis“ 15-ame šių metų numeryje.

Merės Ž. Pinskuvienės galios demonstravimas, primenantis Šiaurės Korėjos valdymo metodus, jau nestebina ne tik širvintiškius. Praėjusią savaitę internetinę erdvę užkariavo retušuota nuotrauka, kurioje neliko merei nepatinkančių žmonių. Iš nuotraukos vidurio netikėtai išnyko VšĮ „Širvis“ direktorė Valda Patinskienė, buvęs Širvintų ligoninės direktorius V. Eigėlis, Čiobiškio seniūnas V. Niekis bei žiniasklaidos portalo atstovė N. Tuškevičienė. Beje, reikia pažymėti, kad į Savižudybių prevencijos pasirašymo ceremoniją, kurios metu buvo užfiksuotas žymusis kadras, tie žmonės buvo oficialiai kviesti. Kam reikėjo taip vargintis, juk nebūtų kvietusi, nereiktų retušuoti nuotraukos. Bet merės poelgius gali suprasti tik ji pati.

Paskutinio Tarybos posėdžio metu merė vėl patvirtino, kad ji sau gali leisti daugiau nei kiti. Tarybos posėdyje ji staiga ėmė demonstruoti butaforinę galią prieš rajono žiniasklaidą, kurios atstovai nėra jai pavaldūs. Šiame posėdyje buvo svarstomi tik vos 6 pagrindinės darbotvarkės ir 2 papildomi klausimai. Viską išpręsti galima buvo vos per vieną akademinę valandą, tai yra vienos mokyklinės pamokos laiką. Galima buvo ten, kur valdžioje normalūs, save ir rinkėjus gerbiantys vadovai. Tik ne Širvintose. Jei merė Savivaldybės ir merės veiklos ataskaitą prilygina asmeninei rašliavai ar fotoalbumui ir visai Lietuvai deklaruoja, kad ji merė ir savo ataskaitoje ką nori tą deda, ką nori tą daro, tai komentarų, manau, šioje vietoje nereikia.

Posėdžiui įpusėjus ir apsvarsčius bei patvirtinus sprendimus kreiptis į Lietuvos Vyriausiąjį administracinį teismą dėl išvados, ar Tarybos nariai Andrius Jozonis, Giedrius Jozonis bei Kęstutis Pakalnis sulaužė priesaiką ir nevykdė jiems vietos savivaldos įstatyme ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų, bei įgalioti I. Vasiliauskienę atstovauti teismuose, netikėtai, lyg pabudusi iš letargo miego, merė nutraukė posėdį.

„Aš norėčiau pacituoti Tarybos veiklos reglamentą gerbiamai Neringai Tuškevičienei. Penktas skyrius „Savivaldybės tarybos posėdžio darbo tvarka. Savivaldybės tarybos posėdžio metu svečiai, klausytojai, žurnalistai ir operatoriai sėdi jiems skirtose vietose“. Tad prašau užimti jums skirtą vietą,“ – pareiškė Ž. Pinskuvienė.

N.Tuškevičienei nesutikus eiti į aptvertą teritoriją, skirtą žiniasklaidos atstovams, valdančioji dauguma savo rankų pakėlimu pritarė merės siūlymui paskelbti pusvalandžio pertrauką, Ž. Pinskuvienės teigimu, „kol žmonės susitvarkys“. Po pusvalandžio sugrįžę Tarybos nariai posėdžių salėje užtruko vos tris minutes, per kurias merė Ž. Pinskuvienė vėl ir vėl nurodinėja N. Tuškevičienei sėstis į aptvertą žurnalistams skirtą vietą.

Cituodama reglamentą, kuriame teigiama, kad sprendimą pašalinti iš posėdžių salės posėdžio svečius ar klausytojus, taip pat žurnalistus ir operatorius priima posėdžio pirmininkas, tai yra merė Ž. Pinskuvienė, neleido pasisakyti nei opozicijos nariams, nei pačiai žiniasklaidos atstovei. Dėl nežinomų, bet numanomų priežasčių merė neperskaitė labai svarbios sakinio dalies: „priima sprendimą pašalinti… jeigu šie trukdo posėdžiui.“ Žiniasklaidos atstovė posėdžiui netrukdė, nevaikščiojo po salę, nekalbėjo projektų svartsymo metu. Deja, merės užgaidą skelbti antrą valandos pertrauką rankų kilstelėjimu padėjo įgyvendinti 11 „nykštukų“, tai yra valdančiosios daugumos Tarybos narių. Štai vėl Tarybos nariai paliko posėdžių salę dar valandai.

Trečia Tarybos posėdžio, skirto parodyti butaforinę valdžios galią prieš žiniasklaidos atstovus, dalis prasidėjo posėdžio vinimi tapusia merės fraze: „Žiniasklaidos atstove, dar kartą prašau jus užimti žiniaslaidos atstovams skirtą vietą“.

N.Tuškevičienė bandė paaiškinti, kad Valdančioji dauguma pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją bei Visuomenės informavimo įstatymą ir patikino, kad dėl šio incidento ketina kreiptis į teismą. Po merės įspėjimo, kad savo pasisakymu ji triukšmauja bei trukdo vesti posėdį, žiniaslaidos atstovė buvo priversta užimti vietą „aptvare“.

Po šio incidento Tarybos posėdyje bei po garsiosios retušuotos nuotraukos, kurioje „purvasklaidos“ atstovams „nereikėjo būti“, belieka visiems netarnaujančių merei žiniasklaidos priemonių atstovams būti budresniais tiek kelyje, tiek siaurose gatvelėse. Juk rinkimai vis arčiau ir arčiai. Ramina tik tai, kad atsitikus „netyčiniam“ žiniasklaidos atstovo su(si)žalojimui, širvintiškiai, o ir daugelis skaitančių žiniasklaidos portalus bei žiūrinčių televiziją lietuvių žinos, ką patarti policijos pareigūnams, ieškantiems „netyčinio nusikaltimo“ užsakovų ar vykdytojų.

1 Comment on Širvintų merė demonstruoja butaforinę galią

  1. Tokioje atmosferoje, kurią sukuria rajono vadovė net nejauku būti, gerai kad manęs ten nekvietė.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*