Naujausios žinios

Širvintų mieste vyko neatlygintinos kraujo donorystės akcija

Andželika Bagočiūnienė

Straipsnis buvo išspausdintas  birželio 28 d. laikraščio „Širvis“ 26-ame šių metų numeryje.

Ketvirtadienio popietę akį patraukė priešais Savivaldybės pastatą šalia autobusų stotelės pievelėje įsikūrusi baltai raudona palapinė. Arčiau priėjus tapo aišku, kad čia vyksta neatlygintinos kraujo donorystės akcija. Pakalbinome Nacionalinio Kraujo centro darbuotoją, akcijos Širvintose koordinatorę Aistę Gintilaitę

Kas iniciavo šią akciją Širvintose?

– Į Širvintas mus pakvietė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. Ji padėjo, geranoriškai bendradarbiavo organizuojant šią akciją ir mums atnešė suvenyrų, kuriuos galime padovanoti širvintiškiams donorams. Mes turime ir Kraujo centro suvenyrų, bet ji dar atnešė papildomai. Merė ir buvo pirmoji šios akcijos neatlygintina kraujo donorė.

Ar aktyviai dalyvauja širvintiškiai šioje akcijoje?

– Labai aktyviai dalyvauja ir tai maloniai nustebino. 16 val. buvo užsiregistravę net 65 norintys tapti neatlygintinais donorais.

„Neatlygintinais kraujo donorais birželio 22 d. Širvintose užsiregistravo 93 asmenys, iš kurių tinkami duoti kraują buvo 76 asmenys. Iš vieno maišelio, vieno donoro, atskiriami trys komponentai, todėl mes sakome, kad vienas kraujo donoras išgelbėja tris gyvybes,“ – akcijai pasibaigus Aistė mus informavo telefonu.

Širvintiškių akcijos metu duotas kraujas išgelbės 228 gyvybes. Kraujo centras dėkoja visiems neatlygintiniems kraujo donorams Širvintose ir kviečia visus, dar nespėjusius birželio 22 d. tapti kraujo donorais, sudalyvauti neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje liepos 22 d., miesto šventės metu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*