Naujausios žinios

Širvintų pašto skyrių pertvarką pajuto kaimų gyventojai

Asociatyvi nuotrauka

Nuo praėjusių metų lapkričio 5 dienos Širvintų rajone startavo „Mobilaus laiškininko“ projektas.

Mūsų rajone pertvarkyti 8 pašto skyriai. Galimybę išsikviesti mobilų laiškininką į namus turi buvusių Alionių, Bartkuškio, Čiobiškio, Gelvonų, Jauniūnų, Kernavės, Kiauklių, Musninkų pašto skyrių aptarnauti gyventojai. Šie skyriai veiks dar metus. Pertvarkyti pašto skyriai nuo „Mobilaus laiškininko“ projekto pradžios dirba apie pusvalandį per dieną. Pavyzdžiui, Alionių pašto skyrius dirba antradieniais–šeštadieniais imtinai 10.45–11.15 val., Kiaukliuose, Gelvonuose ir Čiobiškyje 10.00–10.30 val., Kernavėje 11.30–12 val., Musninkuose ir Bartkuškyje 9.30–10.00 val., Jauniūnuose 9.15–9.45 val. Pašto atstovų teigimu, paštininkai neapsiriboja pusvalandžiu, jie dirba, kol skyriuje aptarnauja visus atvykusius klientus. Širvintų pašte gyventojai aptarnaujami kaip ir anksčiau. Jis yra nepertvarkytas ir veikia bei veiks kaip anksčiau.

Mobilaus laiškininko veikimo schema

Mobilaus laiškininko veikimo schema

Rajone savo teritorijose dirba 9 mobilūs laiškininkai. Mobilių laiškininkų išsikviesti negali Anciūnų, Družų, Zibalų, Gavėnių, Viesų bei Puorių gyventojai. Juos aptarnauja laiškininkai su planšetėmis. Šie laiškininkai atlieka panašias funkcijas kaip ir mobilieji laiškininkai, tik nepriima laiškų bei siuntų, kurias būtina sverti. Tuo tarpu mobilus laiškininkas sveriamas siuntas priima.

Mobilaus laiškininko iškvietimas – nemokamas, tačiau į namus pagal iškvietimą jis gali atvykti tik dėl pašto paslaugų, net finansines paslaugas (priimti įmokas, perlaidas) jis gali teikti tik atvykęs dėl pašto paslaugų. Tiesa, jeigu gyventojai mobilų laiškininką sutinka prie namų, kai šis atveža prenumeratą ar kaimynui siuntinį, paprašyti jo įvairių paslaugų gali ir be atskiro iškvietimo. Prenumeratą, pensijas ir kitas išmokas bei korespondenciją mobilus laiškininkas atveš be iškvietimo – tiesiog atliks savo įprastą darbą, kaip ir iki šiol. Mobilaus laiškininko mokestis už paslaugas – toks pat, kaip ir pašte.

Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus galima dėl šių pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai.

Norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambina, kad planuojamu laiku klientas būtų namuose.

Mobilieji laiškininkai, dirbdami savo darbą, per dieną turi apvažiuoti numatytą maršrutą: aplankyti juos telefonu išsikvietusius gyventojus ir tuos, pas kuriuos turi užsukti įprastai, pristatydami pašto korespondenciją ir prenumeruojamus spaudos leidinius, pensijas. Todėl, jei atvykus paštininkui jūsų namuose nebuvo, dėl suplanuoto grafiko ir laiko planavimo mobilieji laiškininkai tą pačią dieną pakartotinai siuntos nepristato, tai jie padaro kitą darbo dieną po iškvietimo.

Norintys užsisakyti laikraščius, žurnalus ar kitus spaudos leidinius, taip pat gali kreiptis į mobilųjį laiškininką.

1 Comment on Širvintų pašto skyrių pertvarką pajuto kaimų gyventojai

  1. Saskaitu už komunalus negaunu niekas neveža, buvo viskas gerai kol nepradėjo ekspermentuoti o dabar kaimas niekam nerupi taupo pinigus ir laika siaubas kas mokės delspinigius jeigu būtų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*