Naujausios žinios

Širvintų r. savivaldybės Tarybos narys apkaltino medikus aplaidžiu darbu

Andželika Bagočiūnienė

Širvintų r. savivaldybės salėje susitikimo su Sveikatos apsaugos ministre R. Šalaševičiūte metu Širvintų rajono savivaldybės  Darbo partijos deleguotas  Tarybos narys  Zenonas Miselis viešai apkaltino Širvintų medikus aplaidžiu darbu. „Esu labai jaunas politikas. Į politiką atėjau vos neatsitiktinai. Iš tikrųjų situacija, niekam ne paslaptis, labai nepavydėtina medicinos srityje, Širvintų rajone. Pats esu susidūręs ir mano pusbrolis neišgelbėtas, nes priežiūra nebuvo pakankama. Ir iš Vileikiškių dar vienas bendruomenės narys taip pat sėdi invalidų vežimėlyje, nes blogai buvo priimtas ir prižiūrėtas. (…) Bandėme išsiaiškinti, kaip dirbama ligoninėje. Kiek ten gauna atlyginimų, yra didžiulė paslaptis. Aš nustebęs, kaip gali nežinoti, kiek kokių etatų, kas ten dirba, kai yra steigėjas. Kaip galima nežinoti, kiek ten kas gauna atlyginimo.“ – viešai pareiškė Zenonas Miselis.

Valdančiosios daugumos atstovo mesti kaltinimai  sukėlė nepasitenkinimą ne tik tarp medikų. Sveikatos apsaugos ministerijos Teisės departamento vadovė Nerija Stasiulienė replikavo, kad Tarybos narys metė labai rimtus kaltinimus įstaigai. Specialistė paaiškino politikui, kad Lietuvoje ne pirmus metus veikia Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas. Jame yra numatyta paciento teisė kreiptis į gydymo įstaigą žalai, jeigu ji buvo patirta, atlyginti. Jei mediko kaltė neįrodyta, N. Stasiulienė patarė Tarybos nariui Z. Miseliui susilaikyti ir nepagrįstai nekaltinti medikų. Taip pat paaiškino, kad sveikatos priežiūros įstaigos savo internetiniuose puslapiuose privalo teikti visuomenei ataskaitas ir taip pat pareigybių atlyginimų dydžius  (asmens duomenys neviešinami). Ši prievolė yra tikrinama. Ministerijos specialistė patarė peržiūrėti įstaigų internetinius puslapius ir rasti jam reikiamą informaciją prieš apkaltinant įstaigas informacijos slėpimu.

Širvintų ligoninės direktorė Laima Meškauskienė paaiškino, kad ko ne kiekvieną dieną ligoninės Administracija telefonu sulaukia Savivaldybės vadovų nepagrįstų kaltinimų, jog gyventojai skundžiasi medikų paslaugomis. „Negali politikas tokiais kaltinimais kreiptis į medikus. Mesti kaltinimai įstaigai iš tikrųjų žeidžia mus kaip medikus, žeidžia mane kaip įstaigos vadovą, nes aš visada ginsiu savo kolektyvą. Jei ekspertai neįrodė, kad tai mediko klaida, visada sakysiu, kad tai yra melas. Visos šitos kalbos yra melagingos ir priešinančios mus su bendruomene.“ – į Z. Miselio kaltinimus atsakė Širvintų ligoninės direktorė L. Meškauskienė.

Susitikimo pabaigoje į diskusiją įsitraukė Širvintų rajono administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, kuri kalbą pradėjo kaltinimu skundo iniciatoriams. Pasak Administracijos direktorės, ligoninės darbuotojai, kurių 95 parašai yra pridėti prie skundo Sveikatos apsaugos ministerijai, nežinojo po kuo pasirašo, nes skundo pateikimo data buvo 21 d., o parašai rinkti to paties mėnesio 13–15 dienomis. Administracijos direktorė taip pat patikino, kad neketina atleisti nė vieno darbuotojo iš sveikatos priežiūros įstaigų  bei paragino vadovus nesivelti į intrigas ir atsiduoti darbui.

Medikai prašė Širvintų valdančiosios daugumos nustoti politikuoti, pagarbos medikams, normalaus dialogo, tartis priimant sprendimus ir nieko nedaryti už nugaros. Po susirinkimo medikai  tarpusavyje ilgai diskutavo apie susitikimą su Sveikatos apsaugos ministre. Medikai nusivylė, jog jie vėl liko neišgirsti ir nesuprasti.

Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymą rasite čia 

Širvintų ligoninės darbuotojų vidutinį darbo užmokestį rasite čia

Susirinkimo dalyvių ir Širvintų r. valdžios daugumos atstovų pasisakymus galite išklausyti čia

3 Comments on Širvintų r. savivaldybės Tarybos narys apkaltino medikus aplaidžiu darbu

  1. Šitas dėdė tegu į save pasižiūri, jam ant kaktos jau parašyta kad jam gręsia infarktas, antsvoris ir padidintas spaudimas. Prieš kritikuojant reiktų pagalvoti, kad GMP gali iki Vilniaus ir nedavežti, įdomu kas tada kaltas bus?

  2. Ar tik pasisakyme išsakyti žodžiai ,,Į politiką atėjau vos neatsitiktinai“ nepasako apie Savivaldybės tarybos nario patirtį ir žinias spręsti rajono žmonėms svarbius klausimus?

  3. Šio žmogaus giminės dirba ligoninėje, bet gi bosės liepė šmeižti. Gėda šmeižti savo giminės.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*