Naujausios žinios

Širvintų rajone iškilo grėsmė atliekų rūšiavimui

Širvintų rajone pasikeitus buitinių atliekų surinkimo paslaugas teikiančiai įmonei, antrinių žaliavų išvežimu toliau besirūpinanti bendrovė „Ecoservice“ įspėja gyventojus nemesti buitinių atliekų į atliekų rūšiavimui skirtus konteinerius, nes bendrovė negalės jų išvežti. „Ecoservice“ supranta, kad naujam buitinių atliekų vežėjui nespėjus išdalinti buitinių atliekų konteinerių, Širvintų gyventojai susiduria su dideliais nepatogumais, tačiau prašo gyventojų likti atsakingais.

Širvintų rajono savivaldybė pasirinko naują įmonę – „VSA Vilnius“, kuri nuo balandžio 1d. atsakinga už buitinių atliekų surinkimą iš gyventojų bei išvežimą. „Ecoservice“ nuo balandžio mėnesio Širvintų rajone šios paslaugos nebeteikia, tačiau yra atsakinga už antrinių žaliavų surinkimą ir išvežimą.

„Širvintose susiklostė kebli situacija. Naujam buitinių atliekų vežėjui laiku nespėjus išdalinti gyventojams buitinių atliekų konteinerių, žmonės nebeturi kur mesti šiukšlių. Pastebėjome, kad šiuo metu žymiai pablogėjo rūšiavimo kokybė ir vis daugiau antrinių žaliavų konteinerių yra užteršiami buitinėmis atliekomis. Mes nebegalime tų konteinerių išvežti ir problema tampa dar aštresnė. Suprantame, kad žmonės patiria didelių nepatogumų, tačiau prašome elgtis atsakingai – neteršti antrinių žaliavų surinkimo konteinerių ir nenubraukti savo pačių darbo rūšiuojant atliekas“, – kalba Vitalij Andrejev, „Ecoservice“ Širvintų padalinio vadovas.

Jis teigia, kad per daugiau nei 10 metų laikotarpį, kai „Ecoservice“ Širvintų rajone rūpinasi antinių žaliavų surinkimu ir išvežimu, gyventojų sąmoningumas pastebimai išaugo – kiekvienais metais žmonės vis atsakingiau rūšiuoja atliekas – pavyzdžiui, praėjusiais metais rūšiavimas Širvintose augo iki 25 proc., priklausomai nuo atliekų tipo. „Kruopščiausiai žmonės rūšiuoja stiklą ir plastiką. Žinoma, pasitaiko klaidų, gyventojai dėl nežinojimo į antrinių atliekų konteinerius kartais primetą atliekų, kurių ten mesti negalima. Tačiau matome, kad žmonės geranoriški ir mielai mokosi. Tikime, kad susiklosčiusi situacija greitai išsispręs“, – teigia V. Andrejev.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*