Naujausios žinios

Širvintų rajone keičiasi buitinių atliekų vežėjas

Straipsnis buvo išspausdintas kovo 14 d. laikraščio „Širvis“ 10-ame šių metų numeryje

Redakcija sulaukė sunerimusių skaitytojų paklausimų dėl „Ecoservice“ veiklos Širvintų rajone. Tiek kaimų, tiek Širvintų miesto gyventojai teigia, kad iš kiemų surenkami „Ecoservice“ ženklu pažymėti atliekų konteineriai. Gyventojai nežino, kur kreiptis dėl sutarčių su naujaisiais vežėjais ir kada vėl turės konteinerius atliekoms mesti.

Kada tiksliai baigiasi sutartis su „Ecoservice“, kur ir nuo kada Širvintų rajono gyventojams kreiptis dėl sutarčių su naujaisiais atliekų vežėjais, kas ir nuo kada tiksliai perims „Ecoservice“ pareigas ir suteiks konteinerius Širvintų rajono gyventojams, paprašėme pakomentuoti Širvintų rajono savivaldybės. Į šiuos klausimus atsakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elona Pečiukaitienė, kuruojanti aplinkosaugos sritį:

„Gyventojai apie tai, kad nuo balandžio 1 d. keičiasi atliekų vežėjas, buvo informuoti. Pridedame pranešimo Savivaldybės interneto svetainėje nuorodą.

Nuo 2018 m. balandžio 1 d. UAB „Ecoservice“ nebeteiks komunalinių atliekų vežėjo paslaugų, tačiau ir toliau bus atsakinga už antrinių žaliavų išvežimą (popieriaus, stiklo, plastiko/metalo).

UAB „Ecoservice“ sutartis dėl buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo sudarė tiesiogiai su gyventojais. Kadangi paslaugas ši įmonė baigs teikti kovo 31 d., pagal nustatytą grafiką paskutinį kartą ištuštinusi buitinių atliekų konteinerį, jį pasiims. Tuo pačiu metu gyventojai gaus naujojo komunalinių atliekų vežėjo „VSA Vilnius“ konteinerį (aptarnavimo grafikas nesikeis). „VSA Vilnius“ siekdama užtikrinti technologiškai pažangų mišrių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikimą, aptarnaudama klientus naudoja modernią integruotą bevielio identifikavimo radijo ryšių (RFID) technologiją. Ši sistema leidžia fiksuoti kiekvieno konteinerio priežiūrą ir atliekų išvežimą realiu laiku, taip pat – identifikuoti ir spręsti aptarnavimo problemas.

Sutarčių su naujuoju komunalinių atliekų vežėju sudaryti nereikia, nes įsigalioja dvinarė rinkliava, kurios pagrindinis principas – „Teršėjas moka“. Šis principas reiškia, kad atliekų turėtojas automatiškai tampa paslaugos gavėju. Vadovaujantis Vyriausybės patvirtintomis vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisyklėmis, mokestį sudaro pastovioji dalis (už nekilnojamojo turto vienetą, kurią mokės visi Širvintų rajono savivaldybės nekilnojamojo turto objektų savininkai arba jų įgalioti asmenys) ir kintamoji dalis (pagal registruotus asmenis).“

Ši situacija dar kartą įrodo, kad Širvintų rajono savivaldybės tinklalapis nėra populiarus gyventojų tarpe ir joje skelbiama informacija pasiekia nedaugelį, todėl Širvintų rajono gyventojams aktuali informacija galėtų pasiekti kiekvieną, kaip Kalėdiniai atvirukai arba vietoje jų.

„Širvio“ informacija

9 Comments on Širvintų rajone keičiasi buitinių atliekų vežėjas

 1. Labai nepasiruošta pasikeitimui.Jau pusė mėnesio praėjo, surinkti konteineriai, o naujų dar nėra.Apie apmokėjimą taip pat aiškiai neparašyta , kas moka tiesioginiu debetu, kaip bus?Kodėl sutartys nesudaromos su gyventojais?Kaip bus su tais , kurie nesurinkti konteineriai?

 2. Čia norėčiau platesnio komentaro. Mano manymu „Teršėjas moka“ reikštų, kad kiek „pagamini “ atliekų už tiek ir sumoki. Tas kas rūšiuoja moka mažiau, kas meta viską į vieną meta daugiau. taip kaip buvo ir su Ecoservisu, užsisakai tokio dydžio konteinerį ir tokį išvežimo tankumą, kiek pas tave atsiranda atliekų. Dvinarė sistema niekaip neskatins rūšiuoti ir panašu, kad pakils bendra kaina. Jei čia jau viskas taip tikslu su RFID, tai kaip tik galėtų apmokestinti už kiekvieną faktiškai išvežtą konteinerį.
  Ar yra kokios teisinės priemonės nesutikti su naujai siūloma tvarka?

 3. Nemanau, kad be sutarties gali reikalauti mokėjimo, būtų jau visiškas … bezpredelas… ,pasižiūrim, kaip ten bus, bet matyt teks kreiptis į vartotojų teises ginančias organizacijas, nes visos ribos baigiamos peržengti.

 4. O tai čia naujas konkursas buvo ar kaip? Gal galit pakomentuoti, kieno ausys styro?

 5. Labiausiai nuskriausti Širvintų daugiabučių gyventojai, jie moka brangiausiai, kaina jau paskelbta savivaldybės puslapyje ir padidėjusi. Nesuprantama, viskas vienoj vietoj ir taip brangu. Va ką reiškia kolchozas, nei rūšiuoti apsimoka, nes nieko nesutaupysi. O konteinerį, kad ir pustuštį, pakelti argi problema. Būtų malonu sužinoti, kaip kaina bus padalinta tarp paslaugų teikėjo ir administratoriaus. Visgi, mokėsim mes, tai norisi skaidrumo. Be to, kiek papildomų darbuotojų bus priimta. Ech, nepatinka man šita mišrainė ŠŠ, neaišku kokios sąnaudos šilumai, kokios komunalinėms paslaugos, o kas šiukšlėms. Tikrai drumstas vandenėlis.

 6. Sveiki.Kur reikia kreiptis , jei atveže konteinerį, bet sodyboje nieks negyvena.Kur kokios informacijos galima gauti?

 7. Ant konteinerio turi būti nurodyti telefono numeris bei atsakingos įstaigos pavadinimas.

 8. Juokinga, kad net graudu. Jau vienas dalykas, kad nemoka normaliai žmonių perspėti apie pokyčius, kaip jūs manot senyvo amžiaus gyventojai, kurie neskaito nei laikraščio, o jau apie interneta aš net nekalbu, sužinos apie jūsų sugalvotus „gerus“ darbus? Antra tai atsiliepimai apie visą Vilnius įmonę, neguodžia visai, panašu, kad įkliuvom į neatsakingas rankas. Ir kol kas panašu, kad blogį atsiliepimai neveltui, nes dar nei tikslios informacijos nei konteinerių negavom. Labai labai liūdna, kad tokie dalykai vyksta. Ir dar sutinku su čia pasisakiusių Vytenio nuomone, jei “ teršėjas moka“ tai aš turiu mokėti tik tiek, kiek “ pagaminu “ atliekų.
  Aš labai tikiuosi, kad jūs pabeigsit susidariusia nuomone apie save ir nebūsite “ Šaraškino kontora“ !

 9. Buvo skelbta, kad šiukšlių išvežimo grafikas nesikeis t.y. kaip ir su ankstesniu tiekėju du kartus per mėnesį, deja randame patikslinimą „…Įmonė Širvintų mieste mišrias komunalines atliekas rinks du kartus, o kaimuose – vieną kartą per mėnesį. Įvertinus poreikį, atliekų surinkimo dažnumas ateityje gali keistis. Apie tai įmonė gyventojus informuos iš anksto…“. Kažkodėl Širvintų mieste veža du kartus, o už vieno kilometro nuo Širvintų nutolusiame kaime jau tik vieną kartą. Kas per nelygybė, ar visi galvoje kad žmonės gyvenantys kaime gali apsikrauti šiukšlėmis ir gyventi visą mėnesį prie pūvančių šiukšlių? Ar šiukšles reikia vežti ir versti į savivaldybės konteinerius? Paskambinus ir paprašius, kad šiukšles vežtu du kartus per mėnesį bent jau šiltuoju metų laiku – gaunamas neigiamas atsakymas yra tokios taisyklės, bet tas taisykles pati SAVIVALDYBĖ ir surašė. Nelabai suprantama, kodėl kažkas nusprendžia už mus gyventojus, kiek kartų vežti šiukšles, gal aš noriu gyventi švariau ir šiukšles vežti dažniau ir nesvarbu kad aš gyvenu kaimo vietovėje. Reikės kreiptis į atitinkamas institucijas dėl šios problemos sprendimo, manau kad mes turime visi vienodas teises, ar gyvename Širvintų mieste, ar šalia Širvintų esamame kaime.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*