Naujausios žinios

Širvintų rajone verslo liudijimai išlieka populiarūs

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, jog 2017 metais sausio – vasario mėnesiais ne mažiau kaip 186 Širvintų rajono gyventojai įsigijo verslo liudijimus, kai tuo pačiu laikotarpiu 2018 m. skaičius išaugo iki 214 gyventojų.

„Pastebime, kad gyventojai  šiame  rajone  ir toliau aktyviai registruoja savarankišką veiklą įsigydami verslo liudijimus tiek naudodamiesi Mano VMI sistema, tiek atvykę į teritorinius aptarnavimo skyrius“, – akcentuoja Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, kad nemažėjantis susidomėjimas verslo liudijimais ir jų registravimu parodo, kad gyventojai ir toliau noriai imasi savarankiškos veiklos nepaisydami to, kad kai kurie mokesčiai nuo 2018 m. sausio 1 d. yra pakitę.

Vilniaus AVMI duomenys rodo, kad šiemet Širvintų rajonų gyventojų pasirenkančių  registruoti individualią veiklą su verslo liudijimu per Mano VMI sistemą skaičius išliko panašus. 2018 m.  sausio – vasario mėnesiais  širvintiškiai elektroniniu būdu įsigijo 37 verslo liudijimus, kai praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu jų įsigyta 36. Iš viso 2017 m. Širvintų rajono gyventojai sumokėjo daugiau kaip 18 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio įregistravę savarankišką veiklą su verslo liudijimu.

Pernai Širvintų rajone paklausiausios veiklos rūšys, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą, buvo specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas), kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla bei statybos baigimo apdailos ir valymo darbai.

Pažymėtina, kad tapę Mano VMI vartotojais mokesčių mokėtojai gali elektroninėje apskaitos kortelėje pasitikrinti savo mokestinį balansą, elektroniniu būdu gauti priminimus iš VMI apie mokėtinus mokesčius ir permokas, įsiregistruoti, išsiregistruoti ar keisti duomenis mokesčių mokėtojų registre, el. būdu mokesčių administratoriui teikti dokumentus ar juos gauti.

Vilniaus AVMI primena, kad priklausančius mokesčius už įsigyjamą verslo liudijimą sumokėti galima pasinaudojant interneto bankininkyste, „Perlo“ terminaluose, Lietuvos pašto skyriuose, bankuose.

Daugiau naudingos informacijos gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje arba pasinaudojus konsultacinėje mokesčių informacijos duomenų bazėje sukaupta medžiaga http://mic.vmi.lt. Išsamias konsultacijas telefonu 1882 teikia Mokesčių informacijos centro konsultantai. Telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*