Naujausios žinios

Širvintų rajono ūkininkai parodė solidarumą

Širvintų miesto gatvėmis riedėjo 22 traktoriai. Tai Širvintų rajono žemdirbių asociacijos nariai prisijungė prie tūkstančių protestuojančių ūkininkų visoje Lietuvoje, kurie lapkričio 26 dieną vykdė įspėjamąjį protestą prieš valdžios planuojamus mokesčių pakeitimus. Šiuo protestu, prasidėjusiu žaliųjų kryžių statymu, Lietuvos ūkininkai reikalavo valdžios nedidinti mokesčių, kol jų tiesioginės išmokos nesusilygins su Europos Sąjungos vidurkiu bei pagarbos žmonėmis, kurie sunkiu darbu augina bei gamina maisto produktus, be kurių neapsieiname nė vienas.

Širvintose ūkininkus šiai akcijai sujungė Darius Šepkus. Jis pasakojo, kad 22 traktoriai, tai ne visi, kurie žadėjo dalyvauti protesto akcijoje, bet tai ir ne trys ar keturi, kuriuos pranašavo asociacijos pirmininkas. Paklaustas kodėl jis, o ne pirmininkas Jonas Purvaneckas, suvienijo Širvintų rajono ūkininkus, atsakė, kad pirmininkas siuntė asociacijos nariams laiškus su informacija, bet taip iki galo šio reikalo nepadarė.

Pats Jonas Purvaneckas patvirtino, kad jis bandė kreiptis į Savivaldybę dėl galimybės įgyvendinti šį įspėjamąjį protestą Širvintų miesto gatvėse, bet neradęs Administracijos direktorės, daugiau nebandė. Jis taip pat patvirtino, kad Širvintų miesto gatvėmis riedėjo 22 traktoriai, kuriuos subūrė Darius Šepkus, Dominykas Kisielius ir Mantas Bulonas. Taip pat pirmininkas pasidžiaugė, kad ūkininkai buvo vieningi ir aktyvus.

„Mes, ūkininkai, turime būti vieningi ir vieni kitus palaikyt, nes tik visi kartu susijungę būsime išgirsti“, – kalbėjo Darius Šepkus.

Nesulaukę valdžios reakcijos, Lietuvos ūkininkai ketina vykdyti protesto akciją ir riedėti link Vilniaus.

Nuotraukos Dominyko Kisieliaus ir Dariaus Šepkaus, Manto Bulano

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*