Naujausios žinios

Širvintų rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Širvintų pradinė mokykla paminėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną

Laura Kirtiklienė

Vaikų piešinių paroda „Mano augintinis“

Kasmet spalio 4-oji minima kaip Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Po mirties Pranciškus Asyžietis buvo paskelbtas šventuoju – gyvūnų, gamtos ir prekybininkų globėju. Visuomenėje paplitusi nuomonė, jog žmogaus sąmoningumą parodo tai, kaip jis elgiasi su gyvūnais. Gyvūnų gerovė – viena prioritetinių sričių ir Europos Sąjungos veterinarijoje. Tad šiai dienai paminėti ir priminti iškilaus šventojo idėjas, skatinusias meilę ir rūpestį gyvūnais, Širvintų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Audronė Buožytė spalio 7 d. apsilankė Širvintų pradinėje mokykloje ikimokyklinio amžiaus grupėje.

Pasaulinės Šv. Pranciškaus Asyžiečio dienos paminėjimas Širvintų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai jau yra tapęs tradicija. Kaip kasmet, taip ir šįkart, vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Audronė Buožytė susitiko su mažiausiais Širvintų pradinės mokyklos moksleiviais. Vos viešniai prabilus apie savo specialybę ir ko ji atvykusi, vaikai suskubo parodyti savo piešinių parodą „Mano augintinis“. Konstancija supažindino su smalyže šinšile Pupa, o Marija tokiu pat vardu pavadino savo katytę. Aleksas pasidžiaugė triušiuku Striksiu, o Indrutė šuniuku Boltu. Vaikai vienas per kitą pasakojo, kaip rūpinasi savo gyvūnais, kokių dar norėtų turėti. Kas prisiminė nugaišusį savo mylimą žiurkėną, kas dingusią katytę Mėlynę.

Gydytoja-inspektorė paaiškino vaikams, kaip pasirinkti augintinius, kaip juos laikyti ir prižiūrėti. Viešnia labai džiaugėsi, kad jų mokykloje yra gyvasis kampelis, kurį aplanko kiekvienais metais. Pasak gydytojos-inspektorės, ne visos mokyklos gali savo mokinius pradžiuginti augintiniais. Vaikų mokytoja Dalia Katinienė pasidžiaugė, kad drauge su vaikais ruošia gyvojo kampelio augintiniams vaišes ir eis jų lankyti. Viešnia pasidomėjo, ar vaikai paruošia lesyklėlių, inkiliukų paukščiukams. Pasak mokytojos, mokykla kiekvienais metais vykdo projektą „Baltasis badas“, kurio metu pradinių klasių mokiniai paruošia lesyklėlių, pastato mokyklos teritorijoje, nuneša į mišką ir rūpinasi paukštukais, pavasarį iškelia inkiliukų.

Vyriausioji  veterinarijos gydytoja-inspektorė Audronė Buožytė džiaugėsi sąmoningais vaikais, jų rūpesčiu gyvūnų gerove. Už gražius piešinius ir įdomius pasakojimus viešnia vaikus palepino saldumynais. Atsisveikindama palinkėjo ir toliau nuoširdžiai rūpintis savo augintiniais: nepamiršti šunelių pavedžioti netrumpiau kaip valandą ir prausti kelis kartus per metus; palepinti gyvūnus skanėstais; globoti ir ginti nuo nenaudėlių vaikų ir piktavalių suaugusiųjų.

Lauros Kirtiklienės nuotraukos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*