Naujausios žinios

„Širvis“ didžiuojasi savo komandos nariu

„Širvio“ informacija

Praėjusį penktadienį, birželio 4 d., į Prezidentūrą buvo sukviesti tėvai, globėjai, įtėviai. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmą kartą Tėvo dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tėvus ir globėjus. Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva pernai buvo priimtos Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisos tam, kad valstybė galėtų išreikšti padėką ir pagarbą už nuopelnus auginant ir ugdant vaikus ne tik motinoms, bet ir tėvams. Už nuopelnus tėvystei ir globai, už atsakingumą, pasiaukojimą, įkvepiantį pavyzdį savo bendruomenei ir visai visuomenei šalies vadovas apdovanojo 12 tėvų ir globėjų. Tarp apdovanotojų du širvintiškiai – Jonas Matulis ir Rimvydas Bagočiūnas.

Šį garbingą apdovanojimą gavo ir „Širvio“ komandos narys, devynių vaikų tėvas, globėjas, įtėvis Rimvydas Bagočiūnas. „Širvio“ redakcija nuoširdžiai sveikina savo bendražygį su pelnytu dėmesiu ir pagarba.

Renginio dalyviams dainą žemaitiškai atliko konkurso Dainų dainelė laureatas, televizijos projektų dalyvis Teodoras Lipčius ir jo tėtis, žinomas gitaristas, pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, vienas „Baltijos gitarų kvarteto“ narių Saulius S. Lipčius.

„…Nors pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Lietuvos valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, tėvai iki šiol nebūdavo lygiai su mamomis valstybės pagerbiami. Galbūt tai buvo dėl to, kad mūsų visuomenė vis dar per mažai dėmesio skyrė išskirtinei tėvo atsakomybei šeimos, bendruomenės ir visos valstybės gyvenime. Keičiantis ekonominėms, socialinėms aplinkybėms, tėvo vaidmuo mūsų visuomenėje dramatiškai keitėsi iš tradicinio patriarchalinio, tėvo maitintojo – į šiuolaikinį tėtį, kuris noriai dalijasi kasdienius darbus namuose, o derindamas darbą ir šeimą, aktyviai dalyvauja prižiūrint ir auklėjant vaikus. Šiuolaikinis tėtis taip pat yra tas, kuris savo pavyzdžiu moko pilietiškumo, kuris perduoda vaikams bendruomeniškumo ir visuomeninės veiklos patirtį“, – renginyje kalbėjo Prezidentas.

Apdovanotųjų gyvenimo istorijos, dažnai kupinos dramatiškų išbandymų, moko mus, kad be mylinčių tėvų indėlio dažnai neįmanoma saugi, sveika, ugdanti ir padrąsinanti aplinka šeimoje. Prezidentas apdovanojo ir tuos, kurie pasiryžo globoti, įsivaikinti ir savo rūpesčiu apglėbti vaikus, dėl vienų ar kitų priežasčių netekusius ar nesulaukusius savo biologinių tėvų meilės. Taip pat ir tuos tėvus ir įtėvius, kurie augina ir globoja vaikus su negalia. Pasak Prezidento, šis sprendimas vertas didžiausios padėkos, nes dažnai yra tikro pasiaukojimo ir atsakingo pilietiškumo pavyzdys. Prezidentas nuoširdžiai dėkojo atvykusiems tėvams už tai, kad jie prisideda kuriant geresnę ir jautresnę Lietuvą.

Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu dėl apdovanojimo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu tėvo dienos proga be „Širvio“ redakcijos savanorio Rimvydo Bagočiūno dar buvo apdovanoti Vladislav Bortkevič, auginantis septynis vaikus, Edmundas Buklys, išauginęs tris vaikus, Zigmas Giedrimas, auginantis du vaikus bei siekiantis pokyčių globos ir įvaikinimo srityse, Darius Girčys, auginantis septynis vaikus, širvintiškis Jonas Matulis, išauginęs šešis vaikus, Jaroslav Milevskij, atkaklumo pavyzdys, siekiant savarankiško gyvenimo ir auginantis vieną vaiką, Vytautas Piliponis, išauginęs tris vaikus, Alfonsas Ramutis Prokuraitis, išauginęs penkis vaikus, Antanas Ručinskas, išauginęs ir dorais piliečiais išauklėjęs penkis vaikus, Vytautas Salinis, auginantis septynis vaikus, Tomas Stravinskas, auginantis šešiolika vaikų.

Apdovanojimus iš Prezidento gavusius sveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. „Šeima yra dviejų žmonių sukurtas pagrindas, kur vaikai mato du žmones – tėtį ir mamą, viską dėl jų darančius kartu… Norėdama padėkoti už tėvystės misiją, kuri vienoda su motinystės misija, noriu palinkėti, kad užtektų kantrybės ir tada, kai yra sunku, ne vien tada, kai yra paprasta…“ – kalbėjo ministrė.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/Robertas Dačkus

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*