Naujausios žinios

Sporto projektas Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

Irena Žarnauskienė

LOGO lsg sportui

Spalio 15 d. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija baigė vykdyti metus trukusį Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Sportuoju ir jaučiuosi vis geriau“. Projektas yra susijęs su sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimu bei tikslu sportu stiprinti sveikatą, ugdyti bendruomeniškumo jausmą. Šiam tikslui pasiekti buvo keliami tokie uždaviniai: organizuoti atskirus fizinio aktyvumo užsiėmimus, supažindinti bendruomenės narius ir moksleivius su fizinio aktyvumo nauda sveikatai, plėsti ir gilinti žinias apie sveiką gyvenseną, stiprinti gimnazijos jaunuolių ir bendruomenės narių sveikatą, grūdinti organizmą bei lavinti fizines galias. Projekto partneris – Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centras. Gimnazija projekto metu surengė bei dalyvavo keturiuose fizinį aktyvumą skatinančiuose renginiuose.

web.DSC_0328

Sausio 2–3 dienomis gimnazijos sporto salėje vyko mokymai, kurių metu Širvintų bendruomenės nariams sporto ir sveikatingumo treneris Valdemaras Kavaliauskas vedė seminarą apie TRX pakabinamus diržus. Mokymuose, kuriuos sudarė tiek teorinė, tiek praktinė dalys, dalyvavo Širvintų rajono fizinio ugdymo mokytojai, treneriai, gimnazijos pedagogai, vadovai, mokinių tėvų atstovai bei jaunimas. Seminaro dalyviams teorinėje dalyje buvo kalbama apie sveikatinamąjį fizinį aktyvumą bei jo svarbą. Praktinėje dalyje buvo suteikta galimybė išmokti taisyklingai dirbti su TRX treniruokliais.

web.DSC_7478

Vasario 28 dieną gimnazijoje vyko varžybos mokiniams ir jų tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“. Varžybos sutelkė gimnazijos mokinius, mokytojus, tėvelius bei miesto bendruomenę aktyviai praleisti laiką drauge. Į sporto renginio veiklas užsiregistravo 80 dalyvių, kurie sudarė keturias komandas. Projekto dalyvių laukė penkios komandinės užduotys: teniso kamuoliuko nešimas šaukštelyje per kliūčių ruožą, estafetinis bėgimas vorele, žaidimas „Žemė – lava“, „Kryžiukai – nuliukai“ bei užduotis „Lankas rate“. Renginio dalyvius savo pasirodymu džiugino Širvintų kultūros centro šiuolaikinių šokių kolektyvas „SO“ (vadovė Odeta Žinienė) bei Kėdainių OPEN 2020 jaunimo/suaugusiųjų 1-osios vietos nugalėtojai Lauryna Ramanauskaitė ir Laurynas Jakubickis. Susirinkusiems buvo įteiktos projekto „Sportuoju ir jaučiuosi vis geriau“ padėkos bei renginio rėmėjų: UAB Baltic Champs (savininkas Kęstutis Jusčius), Širvintų „Veivera“ vartotojų kooperatyvo (vadovas Vytautas Stundžia) bei UAB „Ekmeta“ (direktorė Lilija Serekpajevienė) dovanos.

web.DSC_0575

Rugsėjo 18 d. Širvintų miesto paplūdimyje vyko renginys „Atvirų durų diena“. Į paplūdimį atvykusių mokinių laukė virvės traukimo varžybos, daugiausiai dėmesio sulaukusios paplūdimio tinklinio varžybos bei smiginio žaidimas. Sporto diena, mokinių nuomone, pasiteisino – visiems ji buvo kupina geros nuotaikos ir energijos. Jaunimas turėjo galimybę išbandyti save įvairiose rungtyse, varžybose netrūko dainų bei šokių. Gimnazistus renginys skatino bendradarbiauti ir dirbti komandose. Rungtims pasibaigus, už aktyvų dalyvavimą mokiniams buvo įteiktos padėkos.

Spalio 6, 8, 13 ir 15 d. gimnazijos sporto salėje vyko aerobikos užsiėmimai su svareliais, gimnastikos ir balansiniais kamuoliais. Mokymus vedė partnerių specialistė Odeta Žinienė. Užsiėmimų metu susirinkusios moterys aktyviai praleido laiką, mankštino įvairias raumenų grupes ir ritmingai sekė užvedančius trenerės judesius. Nors aerobikos pratimai buvo vykdomi greitu tempu, užsiėmimuose sau vietą rado kiekvienas – tiek reguliariai sportuojantys, tiek rečiau sportu užsiimantys žmonės. Pasibaigus visiems mokymams, partnerių specialistei Odetai Žinienei buvo įteikta padėka, o dalyviai buvo apdovanoti renginio rėmėjų UAB Baltic Champs (savininkas – Kęstutis Juščius) dovanomis.

web.IMG_20200103_124240 web.IMG_20200103_130146

Projektas „Sportuoju ir jaučiuosi vis geriau“ gimnazijai ir jos bendruomenei atnešė daug naudos – jis suartino mokinius, mokytojus, mokinių tėvus ir mokyklų vadovus, į fizinę veiklą įtraukė Širvintų miesto bendruomenės narius, gimnazija įsigijo naują sporto inventorių. Tačiau svarbiausia yra tai, kad projekto veiklos moksleiviams suteikė džiaugsmo, skatino juos judėti ir dirbti kartu.

Fizinio ugdymo mokytoja metodininkė
Irena Žarnauskienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*