Naujausios žinios

Stereotipų laužymas Austrijoje – Musninkų jaunimas „Erazmus +“ programoje

Straipsnis buvo išspausdintas  gruodžio 29 d. laikraščio „Širvis“ 50-ame šių metų numeryje

Gruodžio 16 rytą susirinkome į Musninkų vaikų dienos centrą „Aitvarai“ prisiminti vasaros iššūkių ir nuotykių bei aptarti, kokį poveikį mums padarė nepakartojami mainai Austrijoje.

„Erasmus +“ Jaunimo mainai „Tirolling Stones“ vyko rugpjūčio 3–13 dienomis Mutters miestelyje, Austrijoje. Projekte dalyvavo jaunimas iš Lietuvos, Italijos, Austrijos ir Ispanijos. Mus, lietuvius, į mainus siuntė asociacija „Musninkų socialinės iniciatyvos“. Smagu, kad parėmė UAB „Bagaslaviškio pieninė“, kurie padovanojo daug įvairių sūrių ir gražių linkėjimų bei UAB „Baltic Filter“, kurie padėjo mums pasiekti Austriją ir grįžti iš jos.

Pagrindinė mainų tema – stereotipai bei kaip juos sulaužyti. Pirmąsias porą dienų vyko susipažinimo žaidimai ir ledlaužiai, vėliau pradėjome gilintis į pagrindinę mūsų užduotį – stereotipų laužymą. Darėme verčiančias susimąstyti užduotis, kurios padėjo mums suprasti skirtingų žmonių likimus ir tai, jog kartais tie, kurie gyvena geriau, pamiršta atsisukti ir žvilgtelėti į tuos, kuriems reikia pagalbos. Per šias dienas ne tik rimtai diskutavome, bet ir linksmai praleidome laiką: žaidėme žaidimus, šokome kiekvienos šalies tradicinius šokius, ragavome įvairių valgių, laipiojome nuotykių parke įrengtais takais, aplankėme Innsbruck miestą, lipome į kalnus. Mainai padėjo suprasti, ką reiškia tautų skirtumai ir, kad turime vienas kitą toleruoti ir padėti. Susiradome daug draugų su kuriais susitikus net ir po daugelio metų turėsime ką pakalbėti. Su kai kuriais iš jų dar ir dabar aktyviai susirašinėjame.

Austrų pirmą kartą organizuoti mainai įkvėpė noro ir mums įsitraukti į „Erasmus +“ Jaunimo mainų projektų kūrimą. Iš projekto parsivežėm mūsų veiklose praversiančių žaidimų, užduočių. Pastebėjome, kad iš ispanų ir italų mums vertėtų pasimokyti atsipūtimo, na, o iš austrų – punktualumo. Išliko daug gamtos vaizdinių: grynas oras, kalnai, kalnuose – karvės. Ir turbūt jau visada, skambantys varpai primins Austriją, nes ten jie skamba kas valandą.

Dalyviai taip pat įvardina, kad buvo įdomu sutikti kiek kitos kultūros žmonių ir suprasti, kad tie, kas domisi Pasauliu, žino ir supranta, kas vyksta ir Lietuvoje. Pasaulis juda panašia kryptimi. Ir mūsų amžiaus žmonėms patinka ta pati muzika, tie patys filmai, tie patys režisieriai dėl tų pačių priežasčių. Keista ir visai nestereotipiška.

Neda Černiauskaitė, Birutė Golubeva ir kiti dalyviai

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*