Naujausios žinios

Susikaupimo, bendravimo ir dalinimosi savaitė „Atžalyno“ progimnazijoje

Straipsnis buvo išspausdintas  gruodžio 20 d. laikraščio „Širvis“ 49-ame šių metų numeryje

Močiutė ir mama vis sako, kad advento laikotarpiu reikia išlikti draugiškiems, rimtesniems, ramesniems nei įprastai. Kiekvieną advento savaitę ant vainiko uždegame žvakę, kuriai bedegant šeima kalbasi, pasakoja savo dienos įspūdžius bei kartu meldžiasi. Mūsų šeimos vaikai gavo po advento kalendorių. Kasdien atidarome po vieną langelį, kuriame paslėpti šokolado gabalėliai su įvairiais Kalėdas simbolizuojančiais paveikslėliais. Kaip gera stebėti, kad tuščių langelių vis daugiau, o pilnų vis mažiau. Aš pirmus metus mokausi „Atžalyno“ progimnazijoje, kurioje advento savaitė buvo aktyvi ir labai įdomi. Bet tai nereiškia, kad ji nebuvo naudinga. Kaip tik atvirkščiai.

Pirmadieniui su mama ruošėmės iš vakaro. Kartu kepėme duoną pyragų dienos akcijai–mugei. Aš supjausčiau du duonos kepalėlius, nulupau česnakus ir juos sutarkavau. Betarkuojant česnakas graužė akis, ašarojau, bet buvo smagu žinoti, kad pardavęs keptą duoną prisidėsiu prie benamių gyvūnėlių geresnio gyvenimo ir mokyklos laisvalaikio erdvės kūrimo. Mama viską iškepė ir, supakavusi į dėžutes, paruošė mūsų gaminį prekybai. Nekantriai laukiau kitos savaitės.

Pirmadienio rytas prasidėjo šventiškai. Įžiebėme mokyklos kalėdinę eglę ir stebėjome fejerverkus. Po to visi su nekantrumu laukėme susitikimo su gyvūnėliais. Juos kiek pavėlavę atvežė gyvūnų globos namai „Klajūnas“. Kartu su darbuotojais ir savanoriais iš Ukmergės atvyko du šuneliai ir katytė, kurių vardai Čikita Lu, Funtikas ir murklė Širšė. Beje, po renginio katytę priglaudė progimnazijos mokinės šeima. O šaunūs šuneliai taip ir liko be šeimininkų. Namie turiu tris savo šunis ir katę, todėl tėvai nebūtų leidę parsivesti daugiau nė vieno gyvūno.

Mama pakalbino „Klajūnas“ vadovę Ilmą Elarą Germanienę, kuri papasakojo, kad jai tvarkytis prieglaudoje labai padeda savanoriai, tarp kurių yra ir ukmergiškių mokinių. Jie pamainomis atvyksta į prieglaudą, išvedžioja šunelius, išvalo jų voljerus, pakeičia vandenį dubenėliuose ir įdeda maisto, paglosto ir pabendrauja su katėmis ir tai daro be atlygio kiekvieną dieną. Du iš savanorių, Benas ir Gabija, atvyko ir į mūsų mokyklos renginį. Vadovė labai džiaugėsi, kad buvo pakviesta pristatyti globos namus progimnazijos mokiniams, papasakoti apie tai, kaip elgtis sutikus nepažįstamą gyvūną, vieną vaikšinėjantį gatvėmis, ir kaip prižiūrėti savo keturkojus draugus. Ji taip pat buvo labai dėkinga mokiniams už dosnumą „Klajūno“ globotiniams. Mokyklos mokiniai klasėmis ar kiekvienas atskirai, mokytojai ir kiti darbuotojai aukojo gyvūnams maistą, kraiką katėms, žaislus, guolius katėms bei šiltus pledukus. Viską sunešę į sporto salę, kurioje ir vyko susitikimas su gyvūnų globėjais bei keturkojais svečiais, sudėjo nemažą kalną dovanų.

Tą pačią dieną mūsų 5c klasei, kaip pažangiausiai klasei mokykloje, buvo įteiktas pereinamasis prizas – stiklinis obuolys. Kai gavome prizą, auklėtoja Ligita Pažusytė buvo labai laiminga kaip ir mes visi. O 5a klasė apdovanota už geriausią lankomumą.

Galiausiai visi nuskubėjome į valgykloje vykusią gerumo ir paramos akciją „Pyragų diena“. Labdaros mugėje buvo gausu įvairių kepinių, pyragų, keksiukų, papuoštų vaflių, namuose gamintų ledinukų ir keptos duonos. Mokiniai, mokytojai ir tėvai pirko vieni iš kitų skanėstus ir taip aukojo į mugės fondą. Man ji taip pat buvo sėkminga, pardaviau viską iki paskutinio puodelio. Vėliau pažiūrėjome „Atžalyno“ progimnazijos „facebook“ paskyrą, kad pyragų akcijoje buvo suprekiauta net už 710 eurų, iš kurių 210 eurų mokykla paaukojo Ukmergės gyvūnų globos namams „Klajūnas“, o už likusius 500 eurų mokyklai bus nupirktas žaidimas „Stalo futbolas“.

Penktadienio vakaras taip pat buvo šaunus. Progimnazijoje vyko kūrybinės dirbtuvės. Įvairiose klasėse įsikūrė rankdarbininkės, kurios mokė pasigaminti rankų darbo kalėdinių žaisliukų (Jolita Jurkevičiūtė), gaminuką iš vilnos (Oksana Graužinienė), kaklo papuošimų (Agnė Grybauskienė), lipdinių iš molio (Ramunė Šimienė), Kalėdų dekoraciją iš džiovintų ir žalių augalų (Audronė Radzevičienė), piešti fraktalą (vadovė Irena Gatelienė). Taip pat buvo galima pažaisti senovinius stalo žaidimus (Judita Korsakienė), išdrožti medinių gaminių (Kęstutis Misiūnas), išmokti siuvinėjimo kryželiu technikos (Evelina Buividienė), pasimokyti skambinti gitara (Arvydas Golcas), pasidaryti šventinį manikiūrą (Austėja Vasiliauskaitė), pažaisti grindų riedulį (Rasa Buzienė), susipažinti su joga (Arūnas Buividis) bei pasimokyti programavimo pagrindų su mokytoju Edvardu Gateliu, kuriam talkinau ir aš.

Štai tokia aktyvi ir kūrybinga buvo savaitė mūsų mokykloje. Per ją mokėmės pamilti ir globoti gyvūnus, užjausti juos, būti draugiški tarpusavyje, būti dosnūs ir labdaringi, patys užsidirbti mokyklos laisvalaikio erdvėms bei pabūti kartu su šeima ir pabandyti sukurti kažką naujo, kas neišbandyta.

Rimvydas Jaunius ir Andželika Bagočiūnai

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*