Naujausios žinios

Sveikas, auksini rudenėli!

Straipsnis buvo išspausdintas rugsėjo 12 d. laikraščio „Širvis“ 35-ame šių metų numeryje.

download

Ruduo šiemet į Lietuvą neskuba, bet mokslo metai nelaukia raustančių bei gelstančių lapų, jie jau prasidėjo. Širvintų rajono vaikų globėjų draugija mokslo metus pasitiko švente „Sveikas, auksini rudenėli“. Vieniems draugijos mažiesiems nariams šventė, nes pradėjo lankyti naują vaikų darželį, kiti pėdina į naują mokyklą, vieni tapo pirmokėliais, o viena mūsų narių – Silvija – jau abiturientė. Kai susibūrė mūsų draugija, ji buvo pradinukė.

Mokslo ir žinių metas prasidėjo ne tik mūsų mažiesiems nariams, juos jau antrus metus tęsiame ir mes – Širvintų rajono vaikų globėjai. Šiemet mūsų draugijai pasisekė vėl laimėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų projektui „Tarpusavio santykių stiprinimas vaikų globėjų šeimose ir tarp vaikus globojančių šeimų.“ Projektą pradėjome vykdyti jau vasarą. Dalyvavome meno terapijos užsiėmimuose su dailininke Ramune Šimiene, o jau rugsėjo mėnesį pradedame krimsti rimtesniu mokslus dalyvaudami psichologinio bendravimo ir bendradarbiavimo mokymuose su psichologe Kristina Široniene. Tik suaugusiems pasisekė labiau, jie savo mokslus baigs iki Šv. Kalėdų, o va mažieji mūsų nariai galės atsipūsti jau tik kitų metų birželio viduryje.

Šventės metu turėjome progą pasveikinti mūsų draugijos narę Reginą su vardadieniu. Ji maloniai nustebo, kai pirmininkas Rimvydas Bagočiūnas visų globėjų draugijos narių vardu jai įteikė puokštę gėlių. Šventė nebūtų taip puikiai pavykusi be Širvintose susikūrusios pasakų personažų grupės „Puškupušku Mes“. Nespėjus vaikams draugijos būstinės sode apšilti kojų, o tarp jų staiga ir netikėtai įsimaišė didžiuliais batais avintis Klounas ir raudonplaukė ilgakasė Pepė Ilgakojinė. Nustebę ir susidomėję vaikai nedrąsiai sveikinosi su atvykėliais, bet Pepė ir Klounas ilgai nedelsė ir sukvietė visus susirinkusius į bendrą ratą vakarinei mankštai. Skambant nuotaikingai vaikiškai muzikai, visi šoko, trypė, kėlė aukštyn į saulę rankas, nosis ir net kaklus.

Visą vakarą vaikams, o jų buvo nemažas pulkelis, net devyniolika, netrūko pramogų. Pepė išmokė vaikus patiems susiverti apyrankes. Kiekvienas lėkė per sodą skubėdamas parodyti kūrinį savo globėjui. Vėliau vaikų laukė sportinės estafetės, kurių metu jiems reikėjo įveikti tunelius bei sukti lankus. Pailsę nuo sportinių užduočių, vėliau mielai atkišo Pepei Ilgakojinei savo veidelius, ant kurių ji piešė įvairių gyvūnėlių kaukes. Globėjus pasitiko voveriukas, šuniukas, drugelis, kačiukas ir net baisa pabaisa. Belaukdami savo eilės, taip pat neliūdėjo, nes linksmasis Klounas iš balionų suko jiems įvairiausius dalykėlius. Vienas iš Klouno gavo gėlę, kitas – kardą, o trečias galvelę glostė pripūstam geltonam šunyčiui. O muilo burbulų pūtimas įvairiais įrankiais, iš kurių kilo įvairių formų muilo burbulai sudomino ir vyresniuosius.

Vaikai buvo tokie užimti, kad net užmiršo pasistiprinti ir užkandžiavo jau tik išlydėję „Puškupušku Mes“ pasakų personažus atgal, kaip Kamilė sakė, į cirką. Ši šventė baigėsi, bet ji tikrai ne paskutinė, mūsų laukia daugybė progų, o jų metu tikėsimės ir staigmenų.

Šio renginio rėmėjai kiekvienas Širvintų rajono globėjų narys. Už šaunų renginį dėkojame Henrikai ir Stanislovui Šimkūnams, Reginai ir Antanui Žemaičiams, Laurai ir Sigitui Kirtikliams, Renatai ir Genadijui Matukams, Nijolei Kučinskienei, Valdai Patinskienei, Andželikai ir Rimvydui Bagočiūnams ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Širvintų rajono vaikų globėjų draugijos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*