Naujausios žinios

Sveikiname ugniagesius!

Nuoširdžiai dėkojame Jums už drąsą bei pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes, už nepamatuojamą ir sudėtingą kasdienį darbą, už tai, kad dirbate Tėvynės labui ir tarnaujate žmonėms! Tegul visi išbandymai suteikia Jums kantrybės ir išminties. Tegul kilniems darbams bei idėjoms nepristinga jėgų ir pasiryžimo. 

Gegužės 4-ąją  šalies ugniagesiai gelbėtojai mini šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Šią dieną visoje šalyje aukojamos Šv. Mišios už ugniagesius, rengiamos šventinės rikiuotės, iškilminguose minėjimuose nusipelniusiems ugniagesiams įteikiami apdovanojimai ir padėkos.

Šv. Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki II-ojo Pasaulinio karo, o atkūrus nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių ir gelbėtojų profesine švente.  Senuose padavimuose minima, kad  Šv. Florijonas garsėjo stebuklingai vienu kibiru vandens užgesinęs degantį namą. Už savo atliktus darbus Šv. Florijonas laikomas gelbėtoju nuo gaisrų bei Austrijos globėju.

Lietuvoje nuo gaisrų saugo Šv. Agota ir Šv. Florijonas. Paminklai su Šv. Agota būdavo statomi kaimuose, sodybose, prie gyvenamųjų namų, o Šv. Florijonas dažniausiai statomas miesteliuose. Jis vaizduojamas stovintis, dešinėje rankoje laikantis dubenėlį arba kubilėlį su vandeniu, kairėje – ietį arba vėliavą. Šalia stovi degantis namelis arba bažnyčia, ant kurios šventasis ir pila vandenį. Šv. Florijonas apsirengęs  romėnų kario drabužiais, su šalmu arba kepure ant galvos.

Buvo tikima, kad, kartą ištikus gaisrui, būtina pastatyti koplytėlę su Šv. Florijono skulptūra taip, kad šventasis matytų sodybos trobesius, ir daugiau gaisrų nebūsią.

 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*