Naujausios žinios

Šventė parapijos globos namuose

Spalio mėnesio pradžia dosni profesinėmis šventėmis ir minimomis dienomis. Viena iš tokių – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną stengiamasi rodyti didesnį dėmesį pagyvenusio amžiaus žmonėms, atkreipti dėmesį į jų problemas. Šią dieną minėjo ir iškilmingą šventę suorganizavo Širvintų parapijos globos namai savo gyventojams. Apie šventę pasakoja joje dalyvavę senjorai.

…gyvename čia ne taip seniai ir mūsų dienos vienaip ar kitaip panašios: pusryčiai, pietūs, vakarienė, užsiėmimai, mankštos, lova, dušas, koks nors dieglys, ar kraujo spaudimas. Neblogai čia – gražu, jauku, darbuotojai rūpinasi, kartais, žinoma, kaimynai atsibosta su savo įprastais ir jau nusibosti spėjusiais klausimais, jaunystės prisiminimais. Bet tokie jau mes, ypatingi.

Smagu, kai mus kas nors aplanko: ar vaikai, ar artimieji, ar šiaip pro šalį einantis žmogus. Todėl kiekvienas didesnis renginys, kai mūsų namelius užplūsta svečių iš įvairių kampelių, yra laukiamas. Šį kartą taip nutiko spalio 2 d.  pagyvenusių žmonių dienai skirtoje šventėje.

Ruošėmės visi: mes, gyventojai, tik laukėme. Na, tiesa, kai kas savo rankų darbelius ruošė pristatyti, kas puošnesnį drabužį traukė. Daugiausia dirbo socialinės darbuotojos (na, bet jų darbas toks: vis ką nors organizuoti, sugalvoti, mus, gyventojus, užimti) suorganizavo smagų koncertą, kuriame pasirodė mūsų bendraamžės „Linksmosios močiutės“ iš Šiaulių kaimo. Nuo vaišių stalai lūžo, o kur dar dovanų loterija kiekvienam šventės dalyviui. Neliko nė vieno neapdovanoto, pasveikinto, priglausto. O būrys svečių su dovanomis ir palinkėjimais mums buvo didžiulė staigmena: ne tik rajono merė su pavaduotoja atvyko, bet ir Administracijos direktorė, jos pavaduotoja, merės padėjėja, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja. Mūsų laukiamas dekanas kunigas Leonas Klimas, kunigas Vidas Bernardas Sajeta savo vizitu visada mus paguodžia, nuramina, išklauso.

Valdžios atstovai atvyko su dovanomis ir nuoširdžiais linkėjimais, bet labiausiai šildė mūsų artimųjų viešnagė. Kad ir kokie būtų užsiėmę, visgi rado valandėlę laiko apsilankyti ir apžiūrėti, kaip mes gyvename naujuose globos namų patalpose. Turbūt neliko nė vieno senjoro, kuris nebuvo aplankytas ir pasveikintas. Džiaugsmo ašaros riedėjo girdint nuoširdžius jų sveikinimus mums ir mūsų Administracijai. Mes patys taip pat pasirodėme, kas eilėraštį padeklamavo, kas savo rankų megztą liemenę padovanojo, o kas tiesiog savo mintyse buvo nuskendęs ir prisiminimuose jaunystės takais klaidžiojo…

Gerai tokios šventės, beje, pirma tokia šiame naujame pastate su mūsų artimais giminaičiais. Girdėjome, kad jau planuojamas kitas renginys – adventinė popietė. Su nekantrumu laukiame.

Ačiū visiems sveikinusiems, visiems mus aplankiusiems ir labai norime paprašyti, kad atvyktumėte ir šiokią dieną, kad netikėtai mus nustebintumėte. Juk, kai mes išeisime pas Viešpatį, mūsų vietą užims kažkas kitas, todėl darykite tai, ką norėtumėte, kad ir jums darytų.

Parapijos globos namų seneliai

 Parapijos globos namų nuotraukos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*