Naujausios žinios

Švietimo įstaigų darbuotojams nemalonios staigmenos iš valdančiųjų

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų gruodžio  28 d. laikraščio „Širvis“ 50-ame numeryje.

Prieš pat šventes ne visi mūsų rajono švietimo įstaigų vadovai sulaukė malonios staigmenos. Peržvelgus 2012 metų bei šių metų lapkričio mėnesiais priimtus pareiginių dydžių normatyvus, daugeliui Širvintų rajono švietimo įstaigų – net dešimt iš penkiolikos rajone veikiančių švietimo įstaigų – mažėja pareigybių dydžių normatyvai bei darbo krūviai. Didžiausias pareigybių dydžių pokytis Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje: iš 53 iki 2012 metais lapkričio mėnesį patvirtintų pageigybių normų nuo 2017 metų sausio 2 dienos liks tik 43. Šioje mokykloje sumažėja 10 pareigybių. Nebeliks kasininko pareigybės (0,1 etato) bei sveikatos priežiūros specialisto-dietisto (0,36 etato). Kadangi bendrabutis jau uždarytas, nebereikalingos bendrabučio auklėtojo pareigybė (1,5 etato) bei naktinė bendrabučio auklė (1 etatas). Nelieka mokykloje ir sandėlininko (0,25 etato) bei kūrikų (4 etatai). Mažinami ir kitų pareigybių pareiginės normos. Specialiojo pedagogo darbo krūvis šioje mokykloje mažėja per pusę: nuo vieno etato iki 0,5, o logopedo, kaip ir kiemsargio: nuo 0,75 etato mažėja iki 0,25. Socialinio pedagogo darbo krūvis mažinamas ketvirčiu ir iš vieno etato paliekamas 0,75, valytojoms teks dalintis didesne darbo apkrova, nes iš 6 etatų paliekama 4,69 etato. Vietoje kūrikų bus įsteigta 0,5 etato katilinės operatoriaus pareigybė.

Paklaustas, ar daug žmonių liks be darbo, šios įstaigos direktorius Vladas Trakimavičius negalėjo atsakyti, nes dar neturi patvirtintos naujos struktūros, bet patikino, kad visos struktūros pertvarkos vyks griežtai laikantis Darbo kodekso bei Biudžetinių įstaigų įstatymo reikalavimų.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje iš 31 pareigybės liks 29. Čia, kaip ir Musninkuose, nebelieka kasininko pareigybės, pavaduotojo neformaliam švietimui (0,5 etato), elektriko etatas mažėja perpus, nuo 0,25 iki 0,125, kiemsargio darbo krūvis mažėja nuo 0,75 iki 0,25 etato, o valytojų etatai – nuo 6,5 iki 6,21.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje iš 32 pareigybių lieka 29. Kaip ir kitose įstaigose, nelieka kasininko. Taip pat progimnazijoje neliks pavaduotojo neformaliajam švietimui pareigybės, o kiemsargio laukia tas pats likimas kaip ir anksčiau minėtose mokyklose – nuo 0,75 etato mažinama iki 0,25, bibliotekininko pareigybė nuo 1,5 etato mažėja iki 1, psichologo darbo krūvis mažėja ketvirčiu ir iš 1 etato lieka 0,75 etato, elektrikui – iš 0,25 etato lieka 0,125 etato.

Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinei mokyklai iš 21 liks 16 pareigybių. Nebelieka direktoriaus pavaduotojo ugdymui, specialiojo ir socialinio pedagogų bei bibliotekininko. Raštvedžio pareigybei skirta 0,5 etato, logopedo – 0,25 etato, mokytojo padėjėjui 1 etatas, priešmokyklinio ugdymo pedagogui – 0,56 etato, elektrikui iš 0,25 etato lieka 0,125, kiemsargiui iš 0,75 etato lieka 0,25. Mokykloje nebelieka 4 kūrikų ir vietoje jo atsiranda 0,5 etato katilinės operatoriaus pareigybė.

Širvintų r. Bartkuškio mokyklai-daugiafunkciam centrui iš 43 pareigybių mažėja iki 41. Šioje mokykloje jau įvyko pokyčiai. Prie jos prijungta Alionių pagrindinė mokykla, kuri tapo Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro skyriumi. Turimais duomenimis mokykloje-dugiafunkciame centre mažėja logopedo darbo krūvis: iš 0,5 etato lieka 0,25, ir mokytojo padėjėjo darbo krūvis: iš vieno etato paliekamas 0,5. Meninio ugdymo mokytojo darbo krūvis iš vieno etato mažinamas iki 0,25. Šioje mokykloje nei kiemsargiui, nei elektrikui darbo krūviai nemažinami. Čia taip pat paliekami ir 8 kūrikų etatai.

Širvintų r. Barskūnų pagrindinėje mokykloje iš 25 pareiginių dydžių mažėja iki 22. Nebelieka direktoriaus pavaduotojo ugdymui, specialiojo pedagogo pareigybės dydis mažinamas nuo 0,5 iki 0,25 etato, 0,125 etato mažėja darbo krūvis valgyklos darbuotojams, kiemsargiui nuo 0,75 etato mažinama iki 0,25 bei 0,3 etato mažinama valytojoms. Mokykloje liks dviem kūrikais mažiau. Vietoje 6 mokykla turės 4 kūrikus.

Širvintų r. Čiobiškio pagrindinei mokyklai iš 18 pareigybių lieka 15. Kiemsargiui, kaip ir daugumoje mūsų rajono švietimo įstaigų, pareiginis dydis mžinamas nuo 0,75 etato iki 0,25. Pastatų ir sistemų priežiūros darbuotojui nuo 0,5 etato mažinama iki 0,45 etato, o valytojams nuo 2 etatų mažėja iki 1,93. Nebelieka direktoriaus pavaduotojo ugdymui, o bibliotekininko pareigybės dydis mažėja nuo 0,5 iki 0,1, informacinių technologijų specialistas turės tenkintis 0,2 etato vietoje 0,5, o logopedo kaip ir socialinio pedagogo bei priešmokyklinio ugdymo pedagogo visai neliks. Bet čia atsiras auklėtojų bei auklėtojų padėjėjų pareigybės. Neaišku, kaip auklėtojas ar auklėtojo padėjėjas atstos logopedą, socialinį pedagogą bei / ar priešmokyklinio ugdymo pedagogą, savo srities profesionalius specialistus, kurie baigę būtent tos srities studijas. Ar auklėtojo, ar auklėtojo padėjėjo pareigybė tokia pati? Ne. Auklėtojas ar auklėtojo padėjėjas yra ugdymo srities specialistas, o logopedas – specialistas, tam tikrais specialiais mokymo metodais vaikams ir suaugusiems padedantis pašalinti ar sušvelninti turimus kalbėjimo, kalbos ir komunikacijos, balso, kalbos ritmo ir / ar tempo, sutrikimus. Be to, o jūs norėtumėte, kad jus operuotų ne gydytojas, o suvirintojas? Manau, kad ne. Nesinori tikėti, kad valdžia mano, jog kaimo vaikai nenusipelno pilnaverčio ugdymo.

Širvintų pradinei mokyklai 30 pareiginio dydžio norma mažėja iki 27. Kaip ir kitose mokyklose nebelieka kasininko bei pavaduotojo neformaliam švietimui pareigybių. Mažinami darbo krūviai biliotekininkui nuo 1 etato iki 0,75, o elektrikui nuo 0,25 etato darbo krūvis mažinamas iki 0,125. Kiemsargis ir šioje mokykloje lieka su 0,25 etato vietoje 0,75.

Širvintų lopšeliui-darželiui „Buratinas“ iš 55 pareigybių liks 54. Mažėja socialinio pedagogo darbo krūvis. Iš vieno etato jis mažinamas iki 0,25, raštvedys turės per pusę mažesnį darbo krūvį, jam iš vieno etato beliks 0,5 etato. Specialisto-dietisto visas etatas kerpamas net iki 0,25, o ūkvedžiui mažinamas krūvis ketvirčiu, iš etato belieka 0,75. Kiemsargiui šioje įstaigoje paliekama 0,5 etato iš vieno.

Širvintų lopšeliui-darželiui „Saulutė“ iš 33 preigybių liks 32. Šiame darželyje raštvedžiui, turėjusiam 0,5 etato teks dirbti už 0,25 etato. Direktoriaus pavaduotojas ugdymui vietoj vieno etato turės tik 0,25, o pavaduotojo neformaliam švietimui nebelieka bei specialisto-dietisto visas etatas kerpamas net iki 0,25. Valgyklos darbuotojams iš 3 etatų palikta 2,5, kiemsargis ir šioje įstaigoje lieka su 0,25 etato vietoje 0,75.

Kai kuriose Širvintų rajono švietimo įstaigose pareigybių padaugės arba jų skaičius nesikeis: Širvintų r. Gelvonų vidurinei mokyklai nuo 28 pareigybių didėja iki 30, nors ir šioje mokykloje tiek kiemsargiui, tiek elektrikui mažinami darbo krūviai kaip ir kitose mokyklose, o kasininko pareigybė naikinama, bet pridedami darbo krūviai kai kurioms kitoms pareigybėms.

Širvintų r. Zibalų pagrindinei mokyklai prie 21 pareigybės pridėta dar viena ir ši mokykla turės 22 pareigybes. Šioje mokykloje taip pat paliekami 4 kūrikai, bet kiemsargio darbo krūvis taip pat mažinamas iki 0,25 nuo 0,75.

Širvintų sporto mokyklai taip pat pridedama pageigybė ir nuo kitų metų sausio 2 dienos joje vietoje 15 bus 16 pareigybių. Širvintų meno mokykla ir Širvintų rajono švietimo centras pokyčių nesulaukė, jose atitinkamai lieka 10 ir 17 pareigybių.

Tarybos posėdžio metu opozicijos atstovas Kęstutis Pakalnis uždavė merei Ž. Pinskuvienei klausimą, ar šis pareigybių ir jų normų keitimas, įvykdytas prieš keletą mėnesių ir vėl vykdomas švietimo įstaigose, nėra susijęs su Savivaldybės pralaimėtomis atleistųjų iš darbo bylomis bei ar taip nebandoma sutaupyti Teismuose laimėjųsių Savivaldybės darbuotojų kompensacijoms sumokėti. Pranešėja Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė atsakė Tarybos nariui, kad rugpjūčio mėnesį toks keitimas buvo vykdomas, nes iš pareigybių skaičiaus buvo išimtos medicinos seselės, bet kodėl pareigybių skaičius mažinamas šios Tarybos metu, K. Pakalniui taip ir nebuvo atsakyta. Paprašęs patikslinti, kiek Savivaldybė sutaupys, taip pat atsakymo negavo.

Taryboje su pakeitimais pritarta dėl Širvintų rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos

Širvintų r. savivaldybės taryba pritarė sprendimo projektui Širvintų r. Zibalų pagrindinę mokyklą jungti prie Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus mokyklą buvo ketinama jungti prie Gelvonų vidurinės mokyklos, bet nebuvo gautas Bagaslaviškio mokyklos tarybos pritarimas, todėl sprendimo projektas buvo pakeistas ir Gelvonų mokykla šiuo metu nebedalyvauja reorganizacijoje, o dėl gruodžio 16 d. Širvintų r. Gelvonų vidurinė mokyklai švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės patvirtinto gimnazijos statuso bus keičiamas mokykos statusas.

Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus ir Širvintų r. Zibalų pagrindinėse mokyklose klasės dėl įvairių priežasčių 2016–2017 m. m. suformuotos mažesnės negu nustatyta Mokinio krepšelio metodikoje. Todėl šias mokyklas buvo ketinama prijungti prie didesnių rajono mokyklų.

Širvintų r. Zibalų mokyklą ketinama jungti prie Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos. Tuomet Zibalų mokykla taptų jos skyriumi, kuriame bus vykdomos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo pirmosios dalies programos. Šį sprendimą pateisina tuo, kad Savivaldybei nepakanka valstybės skiriamų mokinio krepšelio lėšų, todėl būtina numatyti reorganizuojamas mokyklas. Vadovaujantis įstatymais, suteikiama tokia galimybė pagrindines mokyklas ar progimnazijos tipo mokyklas, kurioms išlaikyti dėl mažo mokinių skaičiaus nebepakanka lėšų, prijungti prie kitų mokyklų, vykdančių atitinkamo lygmens bendrojo ugdymo programas, ir toliau veikti savo patalpose tik jau ne kaip savarankiška įstaiga, o kaip mokyklos struktūrinis padalinys.

Iškart po sprendimo projekto pristatymo valdančiosios daugumos Tarybos narys Romas Zibalas uždavė klausimą pranešėjai, kokios Gelvonų gimnazijos perspektyvos po akreditacijos. R. Jagminienė atsakė, kad gimnazija gyvuotų 11-oje ir 12-oje klasėse reikia išlaikyti 15 mokinių vidurkį. Kitais metais šį vidurkį mokykla dar turės, o jau po dvejų metų, jei neateis naujų mokinių, vidurkis nebesusidarys ir gimnazija išliktų dugiau nei dvejus metus. Jei bus pakeista finansavimo Sistema ir įgyvendinta mokinio krepšelio reforma, gimnazijos situacija pasikeis.

Vėl vietomis kaitaliojami laikinieji vadovai

Dar lapkričio 29 d. Tarybos posėdžio metu buvo nuspręsta Palmirą Kvietkauskienę grąžinti į Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas ir pavesti Gaivai Dambrauskienei laikinai eiti Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas. Nepraėjus nė mėnesiui, jau gruodžio 19 dieną vėl nutarta atleisti Gaivą Dambrauskienę iš laikinai ėjusios Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų, grąžinti ją į Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos pareigas nuo 2016 m. gruodžio 20 d. bei vėl pavesti Palmirai Kvietkauskienei laikinai eiti Širvintų r. Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas nuo 2016 m. gruodžio 20 d.

Toks pat „žaidimas” su laikinaisiais vadovais vyksta ir Meno mokykloje. Daivą Vinciūnienę laikinai einančią Širvintų meno mokyklos direktoriaus pareigas 2016 m. rugpjūčio 17 d. pakeitė naujas LEP-as – Daiva Chadusevičienė. O jau gruodžio 19 d. Taryba nutarė atleisti Daivą Chadusevičienę iš laikinai einančios Širvintų meno mokyklos direktoriaus pareigų 2016 m. gruodžio 30 d. bei pavesti Širvintų rajono švietimo centro direktorei Daivai Vinciūnienei laikinai eiti Širvintų meno mokyklos direktoriaus pareigas nuo 2017 m. sausio 1 d.

Opozicijos lyderis Vytas Šimonėlis pranešė Tarybai, kad opozicija atisako balsuoti abiems minėtais klausimais, nes, jų manymu, jie yra prieštaraujantys Lietuvos Respublikos galiojantiems teisės aktams. Sprendimo projektas patvirtintas valdančiosios daugumos balsais.

4 Comments on Švietimo įstaigų darbuotojams nemalonios staigmenos iš valdančiųjų

  1. Laikinai pareigas eiti gali metus, tada padaro tarpą ir vėl grąžinamas žmogus laikinai eiti pareigas. Žaidžia kol prisižais, galvoja žmonės nesupranta.

  2. Čia ne visai žaidimas. Tiesiog kai „niekam tikusius, net kompiuteriais nemokančius dirbti“ specialistus pakeitė superiniais, paaiškėjo, kad tie superiniai niekaip neišlaiko testų, tad tapti nuolatiniais vadovais paprasčiausiai negali. O testuoja taigi ne pačiausioji…

  3. Šeip tai Čiobiškio mokykloje soc pedagogo jau seniai etato jokio nėra. Ką čia šneka. Taip nori parodyt jog taupo. Valytojom sumažina etatus o valomo ploto dydį ir sumažina? Čiobiškį reiktų kokį auditą pasiųst ir šeip prakratyt. Bet ne vietinį auditą nes vietinis tai nulis…

  4. Visiškai neaišku.Musninkų gimnazijoje nuimta 10 pareigybių, iš jų 3 pareigybė sbendrabučio( 2 auklėtojų pareigybės ir 1 naktinės auklės), o bendrabutis uždarytas jau 2 metai, k8rikai kaip suprantama rekonstravus katilinę ir žiaip nereikalingi, vėl minus 4 etatai, o atleidžia iš darželių virėjas ir kitas egzistuojančias pareigybes

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*