Naujausios žinios

Taryba apmokestino lauke ir ant pastatų naudojamą išorinę reklamą

Straipsnis buvo išspausdintas balandžio 18 d. laikraščio „Širvis“ 15-ame šių metų numeryje.

Nuo gegužės pirmosios visi gyventojai ar įmonės, kurios stendais, iškabomis ar pastatomomis priemonėmis reklamuoja komercinę veiklą turės už tai susimokėti Savivaldybei. Širvintų rajono savivaldybės taryba patvirtino nuostatas dėl vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje išdavimą.

Už išorinės reklamos leidimą, kuris bus išduodamas susimokėjus bei galios ne daugiau kaip 5 metus reikės susimokėti visiems – tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims – nesvarbu, ar ji bus įrengta privačios nuosavybės valdose, ar Savivaldybei priklausančiuose valdomuose objektuose. Skirsis tik rinkliavos dydis. Už 1 kv. m išorinės reklamos dydžio iškabą namų valdos savininkai per metus Savivaldybei turės sumokėti 14 eurų, tuo tarpu reklamą kabinantys Savivaldybei priklausančiose valdose mokės 29 eurus. Kitos formos išorinė reklama namų valdos savininkams už 1 kvadratinį metrą per metus kainuos 29 eurus, o Savivaldybės valdose – 53 eurus. Miesto ir priemiestinių autobusų savininkai, papuošę viešąjį keleivinį transportą reklamomis, už tai turės susimokėti 15 eurų per metus.

„Važiuoju kaimu ir prie namo pas žmogų stovi reklama „Parduodu medų“, tai jis taip pat turės prašyti leidimo ir mokėti už tai?“ – Tarybos posėdžio metu, svarstant šio sprendimo projektą, uždavė klausimą tarybos narys D. Paliukėnas. Ūkio plėtros skyriaus vedėja Rita Gujienė patikino, kad už kiekvieną reklamą ar paprastą iškabą bus mokama.

Įkaltų šalikelėse rodyklių, nurodančių kryptį į kaimo turizmo sodybas, kavines ir panašias komercine veikla užsiimančias vietoves, reklaminių stendų ar iškabų ant nuosavų namų sienų ar tvorų savininkai taip pat turės gauti leidimą bei bus apmokestinami. „Vadovaujantis Rinkliavų įstatymu bei vietinės rinkliavos nuostatomis, fiziniai asmenys, siekiantys skleisti informaciją išorinės reklamos būdu, turi turėti leidimą. Tai reiškia, kad šie asmenys yra leidimo gavimo iniciatoriai, todėl jiems yra privaloma vietinė rinkliava. Kiekvienas fizinis ar juridinis asmuo, vykdydamas kokią nors komercinę veiklą ir ketinantis ją reklamuoti, turi būti susipažinęs ir laikytis teisės aktų,“ – raštu į paklausimą atsakė Širvintų rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė.

Mokestis už leidimo įrengti išorinę reklamą išdavimą nebus taikomas valstybės, Savivaldybės biudžetinėms ir viešosioms įstaigoms, Savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms, kultūrinei, socialinei ir šviečiamajai informacijai, kai pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymą privaloma įrengti stendą su informacija apie statomą statinį prie statybos sklypo arba kai įrengiama vaizdinė informacija apie atliekamus visuomeninės paskirties miesto infrastruktūros gerinimo darbus, statinių fasadus uždengiant reklaminiu tentu, kai vykdomi, sustabdomi statinio statybos darbai bei ne didesnėms kaip 0,5 kv. m ploto iškaboms.

Vietinės rinkliavos mokėtojas, naudojantis reklaminį įrenginį be leidimo ir nesumokėjęs vietinės rinkliavos, turės atsakyti Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka.

„Išorinės reklamos Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje įrengimo reikalavimų laikymosi kontrolę atliks Širvintų rajono savivaldybės administracijos tarnautojai, kurių pareigybės aprašymuose įrašyta išorinės reklamos kontrolė Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje. Asmenys, pirmą kartą pažeidę taisyklių nuostatas dėl išorinės reklamos įrengimo, raštu bus perspėti apie išorinės reklamos taisykles. Pažeidimui pasikartojant, asmuo bus įstatymų nustatyta tvarka traukiamas administracinėn atsakomybėn. Vadovaujantis Rinkliavų įstatymu, reklaminės veiklos subjektai, išskyrus fizinius asmenis, pažeidę išorinės reklamos nustatytus reikalavimus, atsako Rinkliavų įstatymo nustatyta tvarka. Fiziniams asmenims už minėtus pažeidimus taikoma įstatymų nustatyta administracinė atsakomybė,“ – rašte teigia A. Miliukaitė-Janovskienė.

„Širvio“ informacija

4 Comments on Taryba apmokestino lauke ir ant pastatų naudojamą išorinę reklamą

  1. Kazkokia nesamone. Kazkam trugdo paprastas stendas

  2. Nu bet kaip patogu … įstatymų numatyta tvarka bus patraukti administracinėn atsakomybėn ir bus taikoma įstatymu numatyta administracinė atsakomybė… Maždaug, ko paklausi, to negausi. Dabar kiekvienas, norintis parduoti medų ir tai parašęs ant storesnio kartono lapo, turi pirkti kompiuterį ar įstatymų sąvadą ir jį detaliai išnagrinėti. Kada gi mes sulauksime, kad savivaldybė, priėmusi nutarimą, rajono spaudoje detaliai jį išaiškintų gyventojams, atsakytų į visus klausimus ir tik tada pultų mosuoti baudų vėzdu. Ir už ką jie ten algas gauna? Prikepti naujų sprendimų ne pats sunkiausias darbas, o va padėti gyventojams susigaudyti, ko iš jų norima, valdžios pareiga. Siūlau paprašyti detalesnio komentaro iš atsakingų asmenų. Nes dabar, bent jau man atrodo, kad stabdys pravažiuojančius autobusus ir mašinas su bet kokiais užrašais ir reketuos.

  3. nu visai debilizmas.otai kaip su privacia valda.tai gal kieme uzdrauskim ir saslykus kept,nori issikepti susimokiek.toks vaizdelis kad ten debilu banda siedi

  4. Man rodos, vėl prasilenkta su protingumo principais. Kažin, naujosios partijos vicepirmininkė susimokėjo?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*