Naujausios žinios

Taryboje vadovai atsiskaitė už praėjusius metus

Andželika BAGOČIŪNIENĖ

Asociatyvus paveikslėlis. Šaltinis: www.old.skrastas.lt

Paskutinę balandžio dienos popietę į Širvintų rajono savivaldybės salę rinkosi Tarybos nariai. Pagrindinę darbotvarkės dalį sudarė Širvintų rajono savivaldybės valdomų įstaigų vadovų 2019 metų veiklos ataskaitų teikimas.

Širvintų rajono sveikatos įstaigose du vadovai – vienas balsas

Viešosios įstaigos Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) 2019 metų veiklos ataskaitos sprendimo projektą pristatė Elona Pečiukaitienė, laikinai einanti viešosios įstaigos Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas. Opozicijos atstovė (dėl nekokybiško garso negalime įvardinti konkrečios pavardės) paklausė, kas lėmė 2019 metais pacientų sumažėjimą. Į šį klausimą E. Pečiukaitienė tiksliai atsakyti negalėjo. Jos teigimu, tai galėjo lemti pacientų nuomonė, mirtingumas, gyventojų sumažėjimas, jų išvykimas, bet ji tikino, kad 2020 metais stebima augimo tendencija, ypač juntamas mažų vaikų padaugėjimas. E. Pečiukaitienės manymu, turėjo įtakos atskiros erdvės įkūrimas. Opozicijos narys Vidmantas Mateika paklausė, kaip PSPC ketina mažinti eiles pas šeimos gydytojus. Laikinai einanti pareigas vadovė teigė, kad nuo rugpjūčio mėnesio į PSPC ateina dirbti nauja gydytoja ir tikimasi, kad eilės sumažės.

Ar pakankamai viešinama prevencinė patikra tam tikros rizikos grupės amžiaus žmonėms, kurie turi teisę pagal vykdomas programas pasitikrinti nemokamai, E. Pečiukaitienė, ryžtingai pritariant merei, tikino, kad atėjus laikui pacientams siunčiamos asmeninės žinutės su kvietimais atvykti pasitikrinti ir prevencinės programos mūsų rajone populiarios. Į A. Astiko prašymą pakomentuoti, kas lėmė prastą ūkinės veiklos situaciją abejose sveikatos įstaigose, kuriose E. Pečiukaitienė dirba. Širvintų ligoninėje ji – direktoriaus pavaduotoja, o PSPC laikinai einanti direktoriaus pareigas. Atsakydama į šį klausimą, E. Pečiukaitienė teigė nemananti, kad situacija yra prasta, nors sunkiai prognozuojama, nes finansavimą įstaigos gauna netolygiai ir kartais iki metų pabaigos nėra aišku, koks finansavimas pasieks Širvintų rajono sveikatos įstaigas. Taip pat ji teigia, kad žinoti padėtį ir vienoje ir kitoje įstaigose yra privalumas.

Viešosios įstaigos Širvintų ligoninės 2019 metų veiklos ataskaitai pristatyti prisijungė abu ligoninės vadovai – direktorius Dainius Bučas ir jo pavaduotoja PSPC laikinai einanti direktoriaus pareigas Elona Pečiukaitienė, tik Tarybos nariams D. Bučo balso išgirsti taip ir neteko. Į visus iškilusius klausimus atsakinėjo jo pavaduotoja.

A. Skeberienė teigė, kad 2019 metų veiklos ataskaitoje yra įrašyta siekiamybė Širvintų ligoninei gauti skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardą. Deja, šios siekiamybės įgyvendinti nepavyko. Opozicijos narė klausė vadovų, kas lėmė, kad minėtas vardas įstaigai nesuteiktas. E. Pečiukaitienės teigimu, vardui gauti pritrūko laiko ir garantavo, kad šiais metais vardą gaus abi įstaigos – Širvintų ligoninė ir Pirminės sveikatos paslaugų centras. Inga Matukaitė paprašė pakomentuoti, už ką Širvintų ligoninė daugiausiai įsiskolino 2019 metais. E. Pečiukaitienė atsakė, kad didžiausia skola nuo ankstesnių metų susikaupė UAB „Širvintų šiluma“.

UAB „Širvintų vandenų“ vadovo teigimu, vandens kokybę kaimuose lemia seni vamzdynai

Uždarosios akcinės bendrovės „Širvintų vandenys“ direktoriui Vladimirui Gudačiui pristatant 2019 metų įstaigos veiklos ataskaitą, Tarybos narė A. Skeberienė teiravosi dėl ataskaitoje minimų nemažų paslaugų gavėjų įsiskolinimų už vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą, kurie sudaro apie 258 tūkstančius eurų. Ji klausė direktoriaus, kokių priemonių imamasi skoloms atgauti. Direktoriaus teigimu, šią sumą sudaro lėšos, kurios susidaro paslaugas teikiant 2019 metais, o už jas atsiskaitoma jau tik kitais metais. Todėl realios skolos nėra didelės. Ir čia neapsieita be merės komentaro, kaip ir kone kiekvieno sprendimo projekto pristatymo metu, kai opozicija teikė pranešėjams klausimus.

A. Astikas išsakė pastebėjimą, kad daug lėšų išleidžiama mero išlaikymui ir administracijai. Jo teigimu, šios kadencijos meras yra pats brangiausias iš visų kada buvusių iki šiol merų, bet užtikrinti normalaus posėdžio vedimo negali. Opozicijos narys paprašė kitam posėdžiui labiau pasistengti.

Iš tiesų visi Tarybos nariai naudojosi vienu mikrofonu, dėl to nuotoliniu būdu dalyvaujantys įstaigų vadovai ar stebintys posėdį piliečiai dažnai negirdėjo salėje dalyvaujančių Tarybos narių klausimų ar komentarų.

Kaip jau tapo įprasta, komentarą sekė Ž. Pinskuvienės atsakomoji replika, kad Tarybos narys siūlo dar kartą investuoti į pačius save.

V. Mateika paklausė UAB „Širvintų vandenys“ vadovo, kodėl kaimiškose teritorijose žmonėms tiekiamas nekokybiškas vanduo. Pasak direktoriaus Vladimiro Gudačiaus, vanduo filtruojamas ir yra geros kokybės, bet, tekėdamas senais vamzdynais, iki paslaugų teikėjo atkeliauja jau prastesnės kokybės.

Į Ingos Matukaitės klausimą, kodėl padidėjo darbo užmokesčio sąnaudos, direktorius atsakė, kad sąnaudos padidėjo dėl naujai įvesto atlyginimų skaičiavimo bei 15 procentų padidintų darbuotojų atlyginimų, nes dėl per mažų algų žmonės pasirenka geriau apmokamus darbus ir savo noru palieka įstaigą.

Uždarai akcinei bendrovei „Širvintų šiluma“ atstovavo buvusi PSPC vadovė Liudmila Braškienė

Uždarai akcinei bendrovei „Širvintų šiluma“ Tarybos posėdyje atstovauti buvo įrašytas šios įstaigos direktorius Žilvinas Tomas Badikonis, tačiau nei Tarybos nariai nei posėdį stebintys vadovo neišvydo. Įstaigai atstovavo direktoriaus pavaduotoja ekonomikai L. Braškienė.

V. Mateikos klausimą, kaip sekasi atstovauti ir užtikrinti dviem suinteresuotoms pusėms administruojant daugiabučius ir tuo pačiu parduodant jų savininkams šilumą, kai daugiabučių gyventojai nori už šilumą išleisti mažiau, tuo tarpu „Širvintų šiluma“ suinteresuota šilumos parduoti daugiau, L. Braškienė atsakė, kad jie vykdo steigėjo pavestą funkciją. Šį atsakymą padėjo suformuluoti merė. Jos teigimu, UAB „Širvintų šiluma“ skatina daugiabučių namų renovaciją, kad šildymo išlaidos sumažėtų. A. Astikas paklausė, kokias pareigas UAB „Širvintų šiluma“ užima 2019 metų veiklos ataskaitą pristatanti L. Braškienė. Į šį klausimą vėl suskubo atsakyti merė, kuri teigė, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, o pranešėjos pareigos buvo pristatytos pradžioje.

Į V. Mateikos klausimą, kokios įtakos įmonei UAB „Širvintų šiluma“ turėjo neįprastai šilta šio šildymo sezono žiema, L. Braškienei atsakyti neleido merė, tvirtindama, kad į šį klausimą bus atsakyta kitais metais.

I. Matukaitė pasiteiravo, kas šioje įstaigoje buvo padaryta dėl asmens duomenų apsaugos, neva ataskaitoje rašoma, kad šiam klausimui buvo skirta daug dėmesio. Iš atsakymo galime drąsiai teigti, kad tik dėmesys ir tebuvo skirtas, nes konkretūs veiksmai nebuvo įvardinti, išskyrus tai, kad pasamdytas žmogus tuo klausimu rūpintis.

Vaiva Daugėlienė savo darbu patenkinta

UAB „Širvintų knygynas“, UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ vadovė, Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vadybininkė, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Vaiva Daugėlienė Tarybai pristatė visų trijų jos vadovaujamų įstaigų veiklos ataskaitas už 2019 metus.

A. Astikas, kreipdamasis į Vaivą Daugėlienę, teigė, kad jos vadovaujamos trys įmonės, kurių steigėja yra Širvintų rajono savivaldybė, dirba nuostolingai, todėl jam kilo klausimas, kokios to priežastys ir kokią išeitį „trivadovė“ yra numačiusi.

V. Daugėlienė atsakė, kad praėjusiais metais knygynas nedirbo nuostolingai ir turėjo 1 100 eurų pelno. Merė replikavo, kad A. Astikas nemoka skaityti dokumentų.

Į V. Mateikos klausimą, kada UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ pradės dirbti pelningai, V. Daugėlienė atsakė, kad ir ši įmonė praėjusiais metais dirbo pelningai, tik nepaminėjo, kad pelnas sudarė apie pusę tūkstančio eurų per visus metus ir tai yra ženkliai mažiau nei 2018 metais. Todėl A. Skeberienė į savo klausimą, kas lėmė pelno sumažėjimą, konkretaus atsakymo, išskyrus padidėjusių išlaidų darbo užmokesčiams, nesulaukė.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*