Naujausios žinios

Technologijų ir verslo mokykla Ukmergėje kviečia studijuoti

Straipsnis buvo išspausdintas birželio 27 d. laikraščio „Širvis“ 25-ame šių metų numeryje.

Vasara pačiame įkarštyje tiesiogine ir netiesiogine prasme. Atostogos. Pliažas. Jūra. Laisvė. Tik pasibaigė mokslo metai, džiaugsmas vieniems mokiniams. O štai kitus mokinius užklupo rūpesčiai. Kur toliau mokytis? Ne vasara ir karščiai galvoje. O ką studijuoti, kuo būti? Tai galvosūkis ne tik moksleiviams, bet ir jų tėvams. Specialybės pasirinkimas dažniausiai nulemia visą gyvenimą, o pasirinkti reikia jaunam, dar nelabai turinčiam patirties. O ir nuo namų atitrūkti dažnas nelabai nori. Tėvams taip pat geriau turėti vaiką netoli savęs. Širvintiškiai privilegijuoti – netoli Vilnius, o Ukmergė dar arčiau. Tad galvoti daug netenka, pasirinkimas aiškus į vieną pusę – į sostinę, į kitą pusę – pas kaimynus. O kaimynai labai mielai siūlo mokytis 80-metį švenčiančioje Technologijų ir verslo mokykloje. Specialybių pasirinkimas labai platus, priimami mokytis įvairaus išsilavinimo moksleiviai. Kaip pasakojo ugdymo karjerai konsultantė Gražina Medišauskienė, neįgiję pagrindinio išsilavinimo (nebaigę 10 klasių) gali mokytis apdailininko (statybininko), siuvėjo specialybės. Mokslas trunka dvejus metus. Įgijusiems pagrindinį išsilavinimą arba išklausiusiems vidurinio ugdymo programą specialybių pasirinkimas dar didesnis: apdailininko(statybininko), automobilių mechaniko, baldžiaus, elektromontuotojo, logisto ekspeditoriaus, metalo apdirbimo staklininko, virėjo, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo – mokslas trunka trejus metus, o trumpiau mokytis reiks tiems, kas pasirinks kompiuterio projektavimo operatoriaus, pardavėjo, floristo – 2,7 m. Įgijusius vidurinį išsilavinimą kviečia mokytis automobilio mechaniko, baldžiaus, tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus, siuvėjo specialybės dvejus metus, padavėjo ir barmeno, metalo apdirbimo staklininko, svečių aptarnavimo darbuotojo,kelių statybos ir priežiūros darbuotojo – 1,5 m. O apskaitininku ir kasininku, prekybos įmonių vadybininko padėjėju, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotoju, slaugytojo padėjėju, elektriku gali tapti per vienerius metus.

Baigę aštuntą klasę mokiniai priimami mokytis į gimnazijos skyriaus devintą klasę. Mokiniams mokama stipendija, aprūpinama bendrabučiu, skanūs ir pigūs pietūs mokyklos valgykloje, moksleiviai gali naudotis transporto lengvatomis. Dovilė Janulienė – neformalaus švietimo organizatorė priminė, jog mokykloje yra galimybė dalyvauti įvairiose sekcijose. Geografijos mokytoja Palmira Kadelskienė ir profesijos mokytojas Algirdas Rudokas kalbėjo, kad mokykla aprūpinta įvairia metodine medžiaga, dalykai dėstomi atsižvelgiant į naujausius reikalavimus. O šių metų pirmakursiams sukurta intriga: vienam laimingajam bus suteikta mokymo priemonė – kompiuteris. Laimėtojas burtų keliu bus išrinktas rugsėjo 1-osios šventės metu. Tad sėkmės laimingajam!

Priėmimo prašymų pateikimas LABA BPO sistemoje vyksta nuo birželio 1 dienos. Gal neverta labai daug svarstyti, kai tokios puikios mokymosi sąlygos visai netoli nuo namų. Turiu daug pažįstamų, baigusių šią mokyklą ir dar besimokančių. Nė vienas nesigaili pasirinkęs mokslus Ukmergėje. Tad įsidėmėkite mokyklos adresą: Kauno g. 108, LT-20115 Ukmergė. Tel./fax.: (8 340) 53 543. El.p.: ukvm@ukvm.lt. www.ukvm.lt

www.facebook.com/ukvm.lt . Tad pirmyn į mokslus ir sėkmės. Kai apsispręsite, suspėsite dar ir paatostogauti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*